bugün

Genellikle okul öncesi dönemde, ya dili dönmediginden ya da öyle söylemek hosuna gittiginden cocuklarin söyledikleri kelime ya da kelimelerdir. Mesela 3 yasindaki bir kiz cocugu olan ... israrla pamuk prenses'e yamuk prenses der * Ayni cocuk bugün de spagettiye sgapetti demistir *
ayıya arı der yine aynı çocuk suya fu demiştir.
Arkadaşımın kardeşi ne zaman evlerine gitsem 'meraba' yerine 'niraba' diyor.
kuzenin patlar mı diyememesi "abla televizyon paplar mı ?" şeklinde soru sormasıdır.
yeğenim, göbeği olan abime:
-buranda ne var baba?
-bok
-o kadar boku nasıl yedin baba?
'annem bana popo dedi.'
komşu oğlu tıka basa yemek yedikten sonra geğirir "oha" der, üstüne bir daha geğirir "çüş" der, üstüne bir daha geğirip "bi da çüş" der. o gün bu gündür söylenir. oha çüş bi da çüş.
- beni seviyor musun abla?
+ evet ablacım.
- hadi kavga edip dövüşelim hardalaşmak istiyor kerata)
+ yok abin gelsin onunla yap canım.
- sen beni sevmiyosun ama...
+ niye ablacım öyle diyorsun?
- ya kavga bile etmyirosun sevmiyorsun ben evime gitcem.
+ evin derken ?!?!
dört yerine döt demeleridir.
çocuk; kulakmemesi lafı geçince "örtmeniiim bu 'meme' dediiiiiiii" diyebilen tiptir. *
şifonyer yerine fişonyer demeleridir.*
+gölkem abi senin pipin var mıı?
-'^!+^!'^+
-var.
+bakiiiim mi?
-'^'!+'^&%^&/+%&+
iyi geceler yerine, iyi cegeler
tv de reklam var komşular burada reklamda geçen söz : en iyi ped molped (x10) bunu duyan bebe de başladı zıplaya zıplaya odada dolanarak en iyi ped molped diye. tabi anası susturamıyo biz de bozuntuya vermiyoruz entry girmeye devam.
baba24 abi sen kedi ol bende seni seveyim.
ahki mommu.
halbuki çocukcağız aşk ı memnu demeye çalışıyormuş.
bir de muhteşem yüzyıldaki hürrem için onun adı hühhem değil elexandra * demeside ayrı bir komikliktir.
(bkz: cocuklarin telaffuz hatalari)
şimdi ergen olan yeğenim ile seneler önce saçma sapan muhabbet ediyoruz. ben maymunluk yapıyorum o gülüyor falan derken, ben, "komik mi geldi? amma güldün yahu" dedim. çocukcağız gitti kapıya, açtı, baktı geri geldi, "yot hala timse yot, tomit delmemis"
inek postu paspas için, mö' nün tsörtü diyen ufaklığın sözleridir.
anne ablam ağzına çıçim dedi ağzına çıçim demek kötü dimi anne korkunç mu anne .
- lan ben bunu bölecem 2 tane olcak daha çok olcak , wıyyyy senin bi tane !
-bölme lan döverim seni !
Maltepedeki caminin minaresini göstererek "aaaaa kız kulesiiiii" demesi.
şikimi ye.