bugün

afrika'da, rojava'da filistin'de küçük bedenler can verirken olan olaydır. içi cız ettirir. kutlu olan varsa, bayramı onun olsun.
yanlıştır.
1 ay yemek yemeyen birinin karşısında tıka basa yemek gibi bi şey.
bayramların amacı "hobaa eller havaya" olduğunu sananların düşüncesi. arkadaş bayramlarda yapılması gereken yakınlara ait mezar ziyaretleri yapılmasıdır. diğer zamanlar iş yoğunluğudur vs. bahane edenler için nimettir bayramlar. hay aklınıza edeyim ya. şu bayramları da böyle yorumluyorsunuz ya... ulan ne biçim adamlarsınız arkadaş ya.
hep kızdığım noktadır.her yer de "bayram da şehit çocuklarımız babasız."afrika'da çocuklar aç." "ırak'ta savaş var."
tamam bunları biz de biliyoruz.ve maalesef ki dünya adaletsiz bir yer.dünyanın kabesi para,güç..onun için insanlar öldürülüyor onun için savaş çıkıyor,onun için kimileri aç.onun için bu dünya bu kadar boktan.biz boktan insanlar yüzünden bu dünya böyle.peki biz ne yapıyoruz sosyal medya da orada burada bir şeyler paylaşmaktan başka.bunlarda duygu sömürüsünden başka bir işe yaramıyor.ama biz inatla buna devam ediyoruz.sonra kendi vicdanımızı rahatlatıyoruz.eğer bir şeyler yapmak istiyorsan git bir sosyal yardım kuruluşuna katıl.ya da yardım et.hiçbir şey yapamıyorsan ve inançlıysan tabi Allah'a dua et.
kişisel değil ortaya atılan bir entry.
iç burkar. Yaşadığına lanet ettirir. Çocuklar ölmesin şeker de yiyebilsinler.
tamam afrikada şurada burada çocuklar ölüyor, aç vs. ama siz önce kenya'ya değilde konya'ya bakın. gözünüzün önündeki, mahallenizdeki ölen çocuklara ne kadar sahip çıktınızda yok filistinde çocuklar ölüyormuş bilmem ne. şu salak suriye yüzünden ceylanpınarda yani şanlıurfada hani türkiye sınırları içerisinde bulunan bir ilde, sebepsiz yere, ülkemizde savaş yokken, evinin kapısının önünde oyun oynarken bir çocuk ölse bu kadar umrunuzda olmaz, değil mi? şimdi çocuklar ölüyor ağğğ diyenler ve sözde islamiyeti bilenler eksiyi basacak. basın lan basın, kaybeden ben değil sizsiniz.
sığ bir görüştür. bu sözü söyleyen kişiler dün barda, ondan önceki gece kafelerde gününü gün eden kesimdir.
ama kendilerine göre kafelerde oturup kakara kikiri yapmak, barda geceyi sert bir şekilde yaşamakta sorun yoktur.
yeri geldiği zaman youtube aracılığı ile videolar izleyip ağızlarını kova gibi açarak gülenlerdir bu sözü söyleyen.

bak canım kardeşim. bak zihniyetini s*ktiğim. beni şu günde sinirlendirmeyi başarıyorsun!
sen diyorsan ki çocuklar ölüyor bayramı kutlamayın.. o zaman gülmeyeceksin, ya da eğlenmeyeceksin de!
ama sen bunları yapıp gelip birde ahkam kesiyorsan, sen bizim kültürümüzü bitirme gayreti içerisindesin!

sen kimsin? kimsin lan..
hadi afrika'yı filistini anladık da, rojava nedir arkadaş diye sorarlar adama, rojava diye bir yer mi var mübarek kardeşim, rojava çok da sikimizdeydi, orada ölenler zaten sivil giyimli pkklı bunu bilmeyen yok, küçük bir piç kurusu gebermiş onun resmini önümüze ısıtıp ısıtıp getirdiler, bırakın bu işleri yok efendim çocuklar ölüyormuş, neyse şeker yiyelim bırakalım bu paravları.