bugün

yeniden başladığı gibi yeniden bitsin dediğim dizidir.
heba edilen paralardır.
dizi ilk bittiğinde tamer karadağlı ve durmak bilmeyen mimiklerinden kurtulmamızı yurt çapında kutlamıştık, yeniden başlayan dizi yeniden biterse milli bayram ilan edilebilir. o derece nefret ediyorum.
gerçeği yansıttığı için tutan dizi.
eskiden bağımlısı olduğum ancak yeni bölümlerinin bir tanesini bile izlemediğim türk dizisi.
burcu esmersoy'un dahil olmasıyla çekilmez hale gelen dizi. şimdiye kadar izleyici kitlesinin, 'türk aile yapısına uygun olduğu' gerekçesiyle takip ettiği bir diziyken, meltem'in amerika'dan gelen kuzeni aylin'in* 'geniş' söylemleriyle takipçilerinden tepki gören ve görecek olan dizi.
birol güven'in neden bu kadar ısrarcı olduğunu anlamadığım dizi. ilk göz ağrısı falan da ondan mı acep. Halbuki seksenler ile güzel bir çıkış yakaladı, onun üzerine yoğunlaşsa ya.
birol güven'in espri anlayışını görmemize neden olan dizi.

`http://www.youtube.com/wa...eature=endscreen&NR=1`
Kimsenin dikkatini çekmemiş, hayret. * Meltem karakterinin 10 yıl boyunca Amerika'da yaşadıktan sonra geri dönüş yapan kuzeni Aylin karakterinin bahsi geçen 10 yıl boyunca san francisco'da hızlandırılmış türkçe eğitimi kursuna gittiğinden şüpheleniyorum! Lan insan o kadar yıl sonra gelmiş hiç mi anadilini konuşurken teklemez, hiç mi arada yanlışlıkla ingilizce kelimeler koymaz, hepsini geçtim 10 yıl amerika'da yaşayan birine nasıl olur da en ufak ingilizce aksan baki kalmaz da o concon aksan kalır? Helal olsun.
harbiden zeka seviyesi çok düşük lan bu dizide ki esprilerin, hayır yani güldürmek için bu kadar zorlamaya gerek yok senarist kardeş.
birol güven'in yeniden çekime başlamadan önce kadınları kısırlaştırdığı, erkekleri de hadım ettirdiği dizi. yoksa ilk seferki olaylar patlarsa artık neler olur siz düşünün.
burcu esmersoy'un çok kötü oyunculuğunu görünce bende hayal kırıklığı yaratmıştır. oradan ayrılana kadar izleyeceğimi sanmıyorum.
subliminal mesaj verdiği dikkatli bir okurun gözünden kaçmamış, konu medyaya yansımıştır.
birol güven'in kendi kafasındaki (ya da başkalarının ona dikte ettiği) modern, değişime açık ama yeri geldi mi muhafazakar aile hayatının gözümüze sokulduğu dizi. eve ayakkabıyla girerler (müslüman kültürde eve ayakkabı ile girilmez) akşam saati evlerinde rahat rahat oturacaklarına evin kadını yüksek topuk ve şık elbiseler giyer (şık elbiseyi anladım her an misafir gelebilir ve temiz görünmek önemli ama yüksek topuk) evin erkeği kot pantolanla oturur.
(bkz: bu neyin kafası)
Bilinçaltı mesajı iddialarıyla gündeme gelen Çocuklar Duymasın'ın yapımcısı Birol Güven: "Dizide, içinde bilinç geçen hiçbir unsura yer vermemeye özellikle dikkat ediyoruz..."
(bkz: zaytung)
an itibariyle karadenizli ve güney doğulu taklitleriyle saçmalayan, saçmalamakla da kalmayıp sıçıp sıvayan dizi. bu denli saçmalamayı başardığından dolayı birol güven efendiyi tebrik ediyorum. çocukların çocukları duydu, bunlar bitmedi amk!
çocukların ne duymaması gerektiğini anlayamadığım dizi. galiba eskiden biraz daha uyuyordu diziye bu isim. hani mutfak falan diyorlardı çocukları bunların tartıştıklarını duymuyordu. ee şimdi ne oldu? ne mutfak diyen var, ne çocuk var. değiştirsinler dizinin ismini. çocuklar(genşler) duysada olur duymasada olur yapsınlar mesela.
tat vermeyen dizi.
her sezon en az 2 kere gönül karakterini meltem işten çıkarmak durumunda kalır ama son saniyede mucize gerçekleşir ve gönül kalır.
senaryo tıkanmış. Hikaye akmıyor.
meltem ile haluk adeta bay yanlış ile doğru ahmet .
halaa yeni bölümlerinin yayınlanmasına anlam veremediğim dizi. ulan sene 2012 çocuklar duymasın var ya.
final yapma kararı almış dizi. iyi oldu çok da güzel oldu. bir dizi daha eksilmiş olur şu tv dünyasından.

https://twitter.com/fragm...status/219799655251320832
seksenler gibi sevimli ve gerçekten güzel espriler barındıran bir dizinin senaristi ve yapımcısının aynı zamanda senarist ve yapımcısı olduğuna inanamadığım, komik olmaktan çok fazla uzak, itici ve gerçekdışı diziciktir.
türk aile yapısına uygun diye anlatılıp durulan dizi. ulan senelerdir yediler bizi yok çocuklar duymasın, yok bilmem ne. kaçımızın anası babası sorun yaşadığında psikoloğa koştu hemen. pınar altuğ sağolsun haftada 2 kere psikolokta. haftada 2 kere psikoloğa gitmek ayda 5000 lira yapar lan hangi türk ailesi? bizim mahalle de böyle bir aile yok nere lan bura? evde temizlikçiler, kakara kikiri hayat oh ne güzel mk. amerikan vari özenti türk ailesi deseydiniz bari tam olurdu. eğer çaycı hüseyinin ev hali anlatılsaydı o belki türk aile yapısı olurdu.
sadece temizlikçi emine ve çaycı yakup'a güldüğüm dizidir.
sadece yakup ve seyyar tayyar'a güldüğüm dizi.
ayrıca türk aile yaşantısını anlatan dizi değildir. bildiğin zengin hayatını anlatan dizi.