bugün

amerikan aile yapısını meşru kılabilmek için bir sahnesinde mevlid de okunan dizi.

çevir kazı yanmasın birol. güzel taktik.
adının acil olarak annemle babam duymasın olarak değiştirilmesi gereken dizi. Zira görünen o ki çocuklar büyümüş ve artık onlar bir şeyler saklayan konumundalar...
gazı kaçmış meşrubat gibidir.
kesinlikle eski tadı vermeyen dizidir. rastladığım kadarıyla, duygunun telefon faturası 186 lira, emreninki 105 lira, yok efendim mutfak masrafları 800 liradan 1200 liraya çıkmış falan da filan, samimiyetsiz geliyor yıllar evvelki bölümlerine göre. hayır yani, 1200 lira mutfak masrafı ne yahu? zaten böyle herkes aristokratlaşmış da bir haluk eski kalmış gibi, kamera ışık zarttı zurttu derken baya baya yalıda falan mı çekiyorlar acaba hissi uyandırdı açıkçası. yapılan reklama kesinlikle değmedi.
(bkz: kazıklar duymasın)
şaka gibi falan ama aylık mutfak masrafının 800 lira ile 1200 lira arasında gidip geldiği çocuklu dizi. diziydi yani. halen dizi dizi de, çocuklu değil. hepsi eşşek kadan olmuşlar maşallah.

şimdi hiç eski tadından falan sözetmeyeceğim. bi yasemin var orada. vay arkadaş bi insan bu kadan mı çirkinleşir. nooldu sana, kim naaptı da o hale geldin. yazık lan.
Yenisinin yakın zamanda biteceğini düşündüğüm dizi. Berbat hale gelmiş, hiçbir karakter eski tadı vermiyor.
eskisi de bok gibiyidi, şimdiki de bok gibi.

eski tadı fazlasıyla veren dizi. aynen devam!
en komik karakterin çaycı hüseyin'in kankası şükrü olduğu dizi. bir ona gülerim ..
en son babalar duyar olayına arada değinen dizi. babalar duymasın değil çocuklar duymasın olmalı.
yeni den aynı isimle girmesi ilgimi çekti öyleki 2 çocuklarıda dana gibi olmuş maşallah *
aman şiiit sakın kimse uyanmasın ..

havuç eve gelmiyor duygu yazlıklarda fing atıyor. uyanmayacak olan kim?
vasat giden dizidir.kesinlikle eski tadı yok selamisiz bir hiç olmuştur.bir önce kaldırmalı çöpe atmalı.
izlerken olayları takip edemediğim dizidir.
Sürekli eski ayrıntıları hatırlayıp "Aaa fisfis ismail, aaa hüseyin, aaa bu gönül hiç değişmemiş, aaa sinan bey hala gıcık, aaa havuca bak sen; ne kadar büyümüş" diye söylenince izlenmiyor dizi haliyle.

Öyle işte.
Bir bölümünde:Şükrü saçma sapan davranmaktadır yine.
Hüseyin:şov yapma şükrü.
şükrü:show must go on abi.
aman da ne güzel espri yaptınız siz öyle,olcak olcak.
selami olmadan koskocaman bir hiç olan dizi.
--spoiler--
selaminin dönüşünün muhteşem olacağı
--spoiler--
dizi.
ilerde torunlarla çekilmesi muhtemel dizi.
böyle giderse hiç yayından kaldırılmayacak dizi neden mi. ratinglerde açık ara birinci. istersek biz burda ana avrat kayalım yine kaldırmazlar çünkü eleştiriler değil rating önemlidir ve rating olarakta süper sonuçlar alıyor.
espri yaptıklarında(!) arkadan gelen gülme efekti ile insanları salak yerine koyan dizi. komikse gülünür zaten, ne gerek var ekstra efektlere.
bir hafta içinde defalarca tekrarı gösterilen dizi.kanalı değiştirmek istiyorum ama uydu bozulmuş sadece atv gösteriyor,kapatamıyoruz,ben kapatsam babam açıyor,annem açıyor,abla abi açıyor,misafir açıyor.mütemadiyen haluk-meltem sesi var evin içinde.
kendini tekrarlamaktan öteye gidemeyen dizidir.
tablo muhabbetini daha öncede yapmış olan dizi. hatta birebir. yine mi pilav birol güven, sıkılmadın mı milleti yemekten birol güven!
millet bu diziyi nasıl izliyor yahu dediğim dizidir. efendim kendileri türk aile yapısını sergiliyorlarmış bakalım öyle mi;

havuç annesi babasıyla aynı evde yaşamak istemiyor.
kızın sevgilisi annesi babasıyla tanışıyor.

sonuç: olmamış..
azalarak bitsin deniyor ama anlayamadım. ben izlemesem de bizim aile açıp izliyor, vakit geçiriyor haftada bir bununla. sonuçta ortada küçük sırlar diye 14+ yaş grubuna hitab eden bir dizi de var. yani hiç mi düşünülmüyor bu dizinin hedef kitlesi kim, ''bu dizi bize göre değil, izlemeyeyim o zaman bunu'' diye.