bugün

hamur yemek.
eve gelen kadınları kesmek swh.
her çocuğun yapmış olduğu bir salaklık mutlaka vardır.

benimkisi biraz salaklıktan öteydi ama olsun.

kırtasiyelerde satılan sulu gözler olurdu. böyle vıcık vıcık, iğrenç, attığın yere yapışan cinsten. yapışıp geri alma umuduyla evin tavanına fırlatmıştım. tavanın tam ortasında böyle kırmızı bir leke. amanın kocaman hemde. geri kalanlarda sümük gibi sarkmıştı aşağı doğru. annemden yiyeceğim azarı düşününce bende bir yusuf halleri tabi. neyse çatıdan bulduğum kireç üstüne su. sonra ütü masası üstüne sandalye, sandalye üstüne tabure. en tepedeyim. boyamıştım boyamasına ama. böyle alabildiğine kalın bir kireç tabakasından başka bir şey değildi tavandaki. annem çok sonraları fark etmişti ama kırmızı lekeyi görse daha az kızardı bana eminim. boyama tarzımı anlatınca tepesi atmıştı kadıncağızın. e haklı da. adeta sirk maymunu gibi tırmanmıştım tavana doğu.

velhasıl yapmıştık bir salaklık ama telafide etmiştik yani.
Cicibebeyi asla yemek istememem. Şimdi bu yaşımda müptelasıyım ama. Cidden salakmışım.
plajda kum yemek. hatırlamıyorum tabi ama annem çok kızarmış.
Bi arkadaşımın yaptığı bi salaklık, o anlattı bana.

Birgün gökkuşağını görünce sonundaki altın külçesini bulmak için çıkmış evden, kaybolmuş. iki mahalle aşağıda bulmuşlar bunu ancak akşama.

Bak ben de küçükken mazot bidonunu üzerime devirip içmişim.
Mandalinaya pipet takip suyunu icmeye calismak.
Sırf eğlenmek için oyuncak arabanın üstüne köfte koyup kedilerin kovalamasını izlemek. Bu yolla mahallenin kendilerini doyurup hane halkını aç bırakmak ama sopa yiyerek evde hala yenebilir şeyler olduğunu idrak etmek.
baba figürünü örnek almak. onun karakterini ilke edinmek.
balkondan aşağı komşunun çamaşırlarına işemek.
sevdiğim kızın adını tren geçerken bağırmak. ulan beyin tasını sikeyim trenin sesinden sesininin duyulmayacağını sanman bir mallık bunu cümle alem içinde yapmak ayrı bir mallık. daha neler neler amk.
Yeni boyanmış duvara pilot kalemle mutluluğun resmini çizmek.

Anne görünce contanızı değiştiriveriyor haliyle.
Oyuncak bebeklerimi ebeveynlerimin yanında öpüştürmeye çalışmaktır.
Saçma sapan yanlış anlamalarım.

Mesela anıtkabir'i baya bir süre anıtka 1 zannediyordum.
bütün peluş oyuncaklarımı bim poşetlerine koyup aile bireyleri birbirleriyle meşgulken büyük dedemin evine kaçmak.
-Baba karıncaları görmeden ezersek günah olurmu ?
+Olmaz .
Bu laftan sonra gördüğüm karıncayı kafamı baska yöne çevirerek ezmek .
kafamıza beyaz don geçirip, leğene su doldurup kafamızı sokardık. deniz altında yirmi bin fersahı yeniden yazmışız amk. ne içirmişler lan bize.
bizim sınıftaki çocukları kafalamamdır.
bi arkadaşın velisi girmişti derse. ben de sınıftaki çocuklara dedim ki lan bu adam şeytan bunun gözünün içine bakınca gözünden lazer ışını çıkıp insanı kör ediyo dedim. bu söylediğim zamanla tüm sınıfa yayıldı. zamanla yayıldı çünkü sınıf 50 kişilik amk. * sonra adam ne olduğunu anlamayıp sınıftan çıktı gitti. ben de kafamın içinde adamın dışarda merdivenlere oturmuş ağladığını düşünüp inanmıştım. sonra hepsi benim yüzümden deyip ben de ağlamaya başladım.

hayatımın ilk vicdan azabıdır.
buzdolabini acip kapatip kacmak, anne bulamasin sinir olsum diye saklanmak, insanlarin bulundugu odada lambayi kapatip kosmak, gicik komsu teyzenin zilini calip kacmak.hepsi de kacmaliymis yalniz.
olgun olmak.

bu o yasta cidden salaklik. 6 yasinda insanlarin ne dusunduklerini dert etmek cidden salaklik.
Kardesimi kiskanmak.
makarna, pilav gibi yemeklerin üzerine meyveli yoğurt döküp, onları öyle yemek.
Çocukken yaşadığımız evin balkon kısmından çatıya bir çıkış vardı. 5 yaşındayım o zaman. Tam bir ana kuzusuyum annemdem o kadar korkuyorum ki herşeyi anlatırdım en büyük salaklığım bu oldu. KomşumuZun kızı vardı benden 5 yaş büyük beni merdiven boşluğunda sıkıştırır töbe töbe ne biçim öperdi. Bende anneme anlatır günah çıkarırdım o da beni terlikle döverdi. Bu bir kısır döngüydü bizde. Artık sıradanlaşmıştı anne halime beni öptü derken annem ayıkladığı fasulyeyi bırakmadan terlikle beni dövebiliyordu artık hayran olurdum. Bir gün halime bana okuldan gelince seni alıcam bizim evde kimse yok yandın sen dedi bende, o yaşta korkudan çıkıp halime bana bişey yapmasın diye çatı katına saklandım. Yanıma su ve ekmek aldım ve tam bir gün boyunca beni aradılar polise haber verdiler. Annem çıldırdı benim çişim gelince sessizce ineyim derken babamla koridorda göz göze geldik. Sevindiler tabi.
Halimeden hala korkarım. 20 yıldır görmedim ama korkarım arkadaş aklımı aldı kız.
8 yasimdayken gicik olduğum komşunun kapisina işeyip kacmak. Ama anlamisti karı .
Arkadaşlarımla, yavru kedileri annesinden ayırıp aklımızca yaptığımız yuvaya yerleştirmek. Sonrasını anımsamak bile istemiyorum.