bugün

zihinde yer eden ve onu yoran sorunsal.

katil mi bilmem buna zaman karar versin?

not: tecavüz olayları yorumdışıdır.
eger cocuk sakat degilse, tecavue ugramadysan, saglik problemin yoksa...evet katilsin.
bütün suçu kadına atan sorunsal. korunmak erkeğin görevidir. kadın buna mecbur kaldıysa asıl katil erkektir.
bir cocugu kadin istemeden koyan nedir sorunsali kadar olamaz. (bkz: tecavuz)
dünyanın en büyük zevki için dünyanın en büyük suçunu işlemek, bi insanın canını almak. neyseki kondomdan veya doğum kontrol hapından haberdarız.
ruh üflenmiş cenini öldürdüğü için katildir, eğer ruh üflenmeden önce aldırırsa katil olmaz.
kadın kendi başına katil değildir. suç ortağıdır. bu "cinayet" diye tabir edilen şeyi tek başına planlamış olmadığı için suç ortağıdır.

yumurta döllendikten sonra geriye yapılacak pek birşey kalmamıştır. ada çayı içmek, yüksekten atlamak, soğuk almak bunu değiştirmeyebilir. kadınlar herşeyi içlerinde yaşadığı için dışta bir kabuk gibi birşey değildir, söküp koparamazsın. zaman uygun değilse alınmalıdır. bu bir cinayet midir? o bambaşka bir durumdur. ama yasak ilişkilerde ya da evlilik dışındaki her ilişkide cinayete de sebep olabilir.
eğer ortada tecavüz yoksa ve kadın kendi isteğiyle ilişkiye girip kürtaj olursa katil değil katiloğlukatildir.
söylesi böylesi, sorunsalı morunsalı yok. katil(ler)dir arkadaş.
öncelikle bayan değil kadın..

sonra; bir kadın olarak hala kafamda çözüme ulaştıramadığım önermedir.. 4. haftasından sonra kalbi atmaya başlıyorsa o varlığın, hayvan haklarını ağaçları falanı filanı böyle ateşli şekilde savunurken kürtajı çatır çatır savunamıyorum..

diğer taraftan, kürtaj gibi bir travmayı yaşayıp hayatın boyunca vicdan azabı çekmektense ilişki öncesi ve ya da sonrası önlemleri arttırmak gibi bir çözüm bulunabilir.
kadın azmettirici, operasyonu yapan doktor ise katildir. operasyonda kullanılan araç, gereç ise suç aletidir. bu suça zemin hazırlayan ise prezervatif nedir, geri çekilmek nedir bilmeyen erkektir.

saçmalayın amk ya ne katili. size ne milletin amından, sikinden, bebesinden. her sorunu halledip refah yaşam düzeyine ulaştınız da bu kaldı demi bir tek uğraşacak. koyunlar sizi.
kuşun kedin ölse oturup üzülüp aglıyosun hadi can yok falan deseniz dahi bi küpeniz çorabınız kaybolsa içiniz acımıyo mu ya da en sevdigin bi bluzunu elbiseni yakıp atabiliyo musun ? haa bunları yapabiliyosan o cana da kıyarsın için acımadan . ne olursa olsun sen değilsin onun sahibi ,hayatının son bulmasına sebepğ olamazsın , sonra gelip özgürlük adalet diye naralar atarsınız.
eğer evli değilse;

sonuçlarını düşünemediği bir işe girişip daha doğmamış bir cana kıydığı için katildir.

2 dakikalık zevk uğruna hem kendisini hem de karşı tarafı vebal altında bıraktığı için katildir.

tüm bu yaşadıklarından sonra hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam edip, kendisini bir enayiye kakalayacağı için katildir.

eğer evliyse;

eşiyle sevişirken korunmuyorsa ve sonucunda ne olacağını biliyorsa daha büyük katildir.

kendimi hazır hissetmiyorum, şimdi hazır değilim tarzı kadın tripleri ortaya atıyorsa daha büyük katildir.

ve

geçinemiyoruz, fazla masraf olur diye düşünüyorsa daha büyük katildir.

şimdi diyebilirler ki sadece kadınları suçlamışsın. erkeğin hiç suçu yok mu? ilk anlattığım bölümde, yani evlilik dışı gerçekleşen durumda iki tarafında büyük suçu var. lakin herkes bilsin ki iş kadında biter. kimse bir kadına istemeyeceği bir çocuğu doğurtturamaz. iki kere iki dört. onun için kadınların vebali daha büyük bu konularda.
sonra o cenin demez mi benim bedenim, senin kararın diye?
erkek yapsın, hamile kalınca çocuğu aldır diye baskı uygulasın. aldırınca kadın günahkar.
ne güzel memleket!
katildir.
Erkek olmasını istesin babası, kız olduğunu öğrenince aldırsın kadın katil olsun, kapat ben arıyacağım seni.
evlat katilidir. 40 günden sonra beden şekillenip ruh gelmektedir çünkü. istemese bile yaşam hakkını elinden alamaz, almamalı.
annenin sağlığını tehlike atıyorsa günah değildir. çocuğun sakat olması aldırmanın farz olması anlamına gelmez.
ruh üflemiş ise evet diyeceğim, üflenmemiş ise hayır diyeceğim sorunsal.
Bu konular çok karışık.
Ben seri katiller psikolojisini arıyodum ne ara buraya geldim lan?
Evlat katilidir.
Olayın elbet günah-i boyutu vardır fakat cinayet olarak adlandırmak zannımca anlamsız.
Kadın kendini bir çocuk yeriştirmeye hem zihin hem de ekonomik olarak hazır hissetmiyorsa aldırması hem çocuk hem toplum için yararlıdır. Çocuk aldırmak onların sevgisiz ve şiddetle büyümelerinden, çocuk esirgemelerde yetişmelerinden, sokaklarda büyümelerinden, dilenci veya karton toplayarak geçinecekleri bir hayata mecbur bırakılmalarından daha günah olamaz. Sokaklarda 5-6 yaşlarında çocukların bali çektiğini görüyorum, köprü altlarında uyumalarını, dilencilikle sömürülmelerini görüyordum. Ben çocukları çok seviyorum içim gidiyor onlara, bakmaya kıyamıyorum. Bu kötü yaşam koşullarında bir geleceği olmayan çocukların çoğalmasını istemiyorum. Kötü olan bu çocukları doğurmaktır. Bu tipten aşağı ve düşük yaşamaktansa hiç olmamamaları daha iyi olur.