bugün

Çirkin ya da güzel olmanın çok anlamı var.
Topluluk içinde Güzelseniz direkt olarak hoş bir eda ile karşılanırsınız çirkinseniz kendinizi kabul ettirmek için biraz daha fazla uğraşmanız gerekir.
Güzel ki burada yakışıklı anlamında da kullanılıyor her zaman özgüven konusunda daha rahattır ve istediği zaman sokağa çıktığında bile konuşacak sırf ego tatmini için flörtleşecek birilerini bulur. Ego ne demek siz çirkine sorun.
Zeki bir çirkin egosu için genelde kültürel ve entelektüel birikim edinir ve böylece toplumda yer edinme çabasına bürünür.
Bunca şeyi nereden biliyorum tabi ki kendimden değil (bkz: bir arkadaş anlattı)
(bkz: bilmiyorum)
Kimse isteyerek bu dünyaya gelmedi veya kendine vücut seçmedi, güzel çirkin diye ayırmak saçmalıktır Keyfinize bakın sürtükler.
Çirkinim evet. Ama çirkin karizmam var. Kimse beni gördüğü ilk an sevmez. Ortamdaki ilk saatin sonunda gözde olurum. Hem de 1.50lik boyumla. Topuksuz ayakkabılarla.
Minibüs te yer verilme zahmetinde bulunulmaz.(hiç ayakta kalmadım.)
(bkz: diyosunn)
sanırım rockstar yani ben olmaktır.
28 yaşındayım evim arabam var zenginim ama hala bakirim.
sanırım ben çirkinim.
geceleri daha rahat uyumanızı sağlar.
(bkz: yakışıklılıktan uyuyamamak)
göreceli bir kavramdır

karga'ya yavrusu Şahan'dır derler.

Ayrıca günümüz dünyasında estetik denen olay ile dış kusurlar rahatça örtülüp ve yapay iyleştirme ve Güzelleştirme yapılıyor.
tipini siktiğimin bir malı olmaktır. mk tipsiz pancarları.
Kime göre neye göre. Dönyanın en gözel garısı olmakla aynidir.
kader deyip geçiştirelim.
(bkz: çirkin adam)
bazen guzel olmaktan daha avantajli olan durumdur. ciddiyim. ve bu kavram herkese gore degisir. bana cirkin gelen sana guzel gelebilir.
şansı vardır.
bir sevilmeye bakar.

--spoiler--
Hem ben çirkin miyim, sevgilim? Ben de insanoğluyum. Bu, senin beni bir sevmene bakar. Bak o zaman nasıl burnum düzeliyor, gözlerim mahmurlaşıyor, küt parmaklarım incelip sanatkar parmağı oluyor, dişlerim incileşiyor.
--spoiler--

(bkz: sait faik abasıyanık)

(bkz: havada bulut)
178 kiloyum,cirkin sayilir miyim?
Ahmet Haşim misali yaşamaktır.
Çirkin kardeşlerim pes etmeyin.

Benim gibi cool piçlerin çöpe attığı hatunlar sizlerle evlenecek.
Erkek iseniz şanslı, kadın iseniz şanssızlıktır.
Çirkin lakabının takılması muhtemel şahıs.
öz güvensizlikle birlesince gercekten olunan olma hali.
insanın dış görünüşünün iki ayrı estetik şekli olduğunu düşünüyorum. biri, genlerimiz sayesinde belirleyici unsurlara dayanmış güzellik algısı, diğeri ise zamanla oluşturduğumuz benliğimizin güzellik algısı. bir insan genellemeye göre çirkin olabilir; herkesin düzgün ve gür saçları, çıkık elmacık kemikleri, doğuştan atletik vücudu veya dolgun göğüs ve kalçaları olmayabilir. bu konuda yapılabilecek pek bir şey yok aslında, çok çalışıp spor yapabilir, estetik ameliyatlarla simetrik olmayan yerlerinizi düzeltebilirsiniz vs. ama ne kadar doğal görünür bilemem. ben de mesela genellemeye göre fazlasıyla çirkin bir insanım. ama diğer açıdan; insanların kişilikleriyle beraber oluşan güzellik algısına göre(ki bu güzellik anlayışının oluşumunda insanın kendi annesine ve babasına bakış açısının rolü de büyüktür) kimse herkese göre çirkin olamaz. şimdi benliğimiz için güzellik algısını neye göre nasıl oluşturduğumuz konusunun genel ve net cevapları yok, tartışmaya da açıktır oyüzden o konuyu atlayalım. Hal böyle olunca sizi güzel/yakışıklı bulan, diğerleri gibi çirkin olarak görmeyen birilerinin elbet var olacağını(henüz karşınıza çıkmamış da olabilir tabi) söylemek gerek. Sonuç olarak hepimiz kusurluyuz, en kusursuz görünenimiz bile gerek reklamlara dayalı güzellik algısı yüzünden gerek iç unsurları yüzünden kendini çirkin hissediyordur zaten. Fiziksel olarak kusursuz görünen bir çok insanın, sırf bu yönü yüzünden; insanların onunla sadece dış görünüşü için ilgilenmesi yüzünden içsel kusurları oluşmakta. Bu durumda genelde bir güzellik algısına dayanmak, ister iç ister dış fazla anlamsız kalıyor. önemli olan birine baktığında kusurlarını beğenebilmek. kusursuz bir kadın veya erkek yüzünü beğenmecek insan yoktur sanırım, vücut güzelliği de çoğunlukla hareketli olmaya, spor yapmaya dayalı şeyler. ama insan olmak demek, bireysel olmak demektir. kendimize ait, herkes gibi olmayan şeylere(beğeni, zevk, tutum, anlayış vs.) sahip olmalıyız ki, aynı cinsten herhangi bir hayvan türünün topluluğundan bir farkımız olsun.
zerre kadar umrumda olmayan durum.

çirkin bir kadın olabilirim ama kafam çalışıyo.
Goreceli kavram oldugunu șu cumleden anlayabiliriz.
ilyas Salman: "Dunyanin en yakisikli adami benim"
farkına yeni varıldığında insanın canını çok fena yakar, sonra birşekilde bununla yaşamayı öğrenirsiniz. çirkin olmak insanı yalnızlığa öyle alıştırır ki, kazara (kırk yılda bir) karşı cinsten bir varlığı bile bilerek kaçırtır insana.