bugün

alan razı veren razı modunda evliliği olacaktır.
ruhu çirkin olan kadındır. Yok yani güzel çirkini bulurmuş geyikleri hikaye.
zeki kadındır. çirkin ve parası olmayan erkekle evlenen kadınların varlığı bile utançtır. ha kadın çirkinse sorun yok.
bilir güzellik geçici iç güzellik daha önemlidir. bence fakir erkeklerin evlenmesi en büyük tehlikedir. fakir erkekler ellerinize kuvvet.!. *
ortalıkta çokça gezinen, kocasına iyi davrandıktan sonra kimseden tepki görmeyen kadındır. üç kuruş için kendini satanlarla karıştırılmaması gerekir. tabi uzun hikaye bunlar. sözlükte mahalle karısı gibi bu kadının namusunu tartışacak değiliz. fekat bir insan, bir diğerinin isteklerini yerine getirebiliyorsa ve o kişiyle birlikte olmaktan ötürü mutluysa, "parası da var lan" diyerek gider. para için evlenmek gayet doğal bir durumdur. boşansan bile bir şekilde bir haltlarına konarsın adamın. mühim olan evlilik süresince erkeği mutlu edebilmek. ne bileyim, istediği gibi bir yuva kurabilmek.

parası olan çirkin erkeği mal gibi görmenin bir mantığı yok. adam "ben böyle böyle istiyorum" der, kadın yapar. mutlu mesut yaşarlar. param olsun ben de güzel karı alayım amına koyayım, kime ne?
son zamanlarda televizyonlarda sıklıkla rastladığımız evlendirme programlarındaki halk dilinde ''godoş'' diye tabir edilen adamlara talip olan genç ve güzel kadınlardır.genç ve güzel dedim diye övüyorum sanmayın ee adam godoş olunca kadında haliyle orospu oluyor.
akıllı erkek eşinin harcayabileceğinden fazla para kazanan erkektir. akıllı kadın ise böyle bir erkeği tavlayan kadındır.

(bkz: başka söze ne hacet)
aslında bahsedildiği kadar "orospu" olmayan kadındır. belki de hiç değildir ya da bu kişilerin, sorumluları ebeveynleridir. bu noktada olayın sosyal psikolojik boyutundan kısaca bahsetmek gerekir. şöyle ki; anne babaların çocuklarını sevme şekilleri bebeklikten başlayarak, kız çocuklara; "güzel kızım, güzel yavrum" şeklindedir. erkek çocuklara ise; " akıllı oğlum" şeklindedir daha çok. erkek çocuğunu sürekli yakışıklı oğlum, güzel oğlum diye seven bir ebeveyn göremeyiz. dolayısıyla ne oluyor, çocuğun aklındaki güç simgeleri bir kız için "güzellik" olurken erkek için "akıllılık" şeklinde yer tutuyor. günümüz koşullarında ise güç eşittir para haline geldi ve bir erkeğin para kazanması için o "akıllılık" ını kullanması gerekir. güç kavramının konuyla alakası ise haliyle doğada her cins güçlü olanın yanında olmayı tercih eder hatta en basitinden hayvanlarda bile doğal seçilimi görebiliriz ve güçlü olanın doğal olarak tercih hakkı bulunmaktadır. güçlü erkek yani parası bol olan erkek sade dille; "benim param var güzel kızla evlenirim neden çirkinle evleneyim diye" farkında olarak düşünmese bile bu şekilde zihninde şemalandırır. keza kız da "ben güzelim yani güçlüyüm, parası olanla evlenirim" şemasını kurmuştur. en nihayetinde yollarda gördüğümüz ve tipi bir halta benzemediği halde, yanında -amiyane tabirle-"cillop" gibi hatunla olduğunu gördüğümüzde, çenesi yorulan züğürd olarak; "vay aq. herife bak, hatuna bak. para için yanında belli" cümleleri dökülüverir. ha evet gerçek anlamda "lan bu herifte b.k gibi para var, şunu ayartsam da g.tü kurtarabilsem" edalarında hanımkızlarımız da vardır ki, bunlar gayet bilinçli şekilde hareket ederler. yaptıkları doğru mudur, yanlış mıdır, onları suçlamak gerekir mi gerekmez mi veya onlara birtakım sıfatları yakıştırmak ne derece doğrudur? tartışılır fakat uzun uzadıya anlatılmak "her sakallıyı deden sanma" dır.
aptaldır...
"para insanı güzelleştirir" sözünü doğrulayan kadındır.
(bkz: çirkin erkek yoktur boş cüzdan vardır)
her güzeli zaten bir çirkin bulacaktır teorimden yola çıkılacak olursa mantıklı bir eylemde bulunmuş kadındır.
(bkz: robin hood)
akıllı kadındır.
güzel kadın fakir gururlu genç sadece eski türk filmlerinde olur normali de bu zaten buna alıştırılmadık mı..
ileride aldatılma ihtimali yüksek olan damattır.
q7 yada cayenne sahibi kadın...
aşk'dan umudunu kesmiş ve mantık evliliği yapan kadındır. doğru veya yanlış kendisini ilgilendiren bir sorundur.
magazin pragramlarında en çok gördüyümüz ama artık normal olarak fark etmediyimiz hadisedir.
sadece magazinde değil böylelerini her yerde görmek mümkündür tam bir miğde bulandırıcı harekettir.
1- çirkin insan yoktur.
2- para gelip geçicidir.
güzel çirkin farketmez eğer bir kadın para için sevmediği biriyle evleniyorsa bunun adı orospuluktur, kendini satmaktır. eğer sevdiği adamdan para yüzünden ayrılıyorsa bu da orospuluktur. parayla aşk asla aynı safta olamaz. ya aşkını veya kendini paraya satarsın ya da satmazsın bu kadar basit.
Hayattan sogutur bu tipler. Lan para için bile olsa o tipte bir erkeğin.. neyse ya bizene.
hem zengin hem yakışıklı olanını ayartamadığı için çok da akıllı olmayan kadındır.
(bkz: fakir kadınla güzelliği için evlenen zengin erkek)
parasını kullanarak kadın ile güzelliği için evlenen adamdan farksızdır. alan memnundur satan memnundur. bize de söyleyecek laf düşmez.