bugün

sözlükteki bazı yazarların da cehaletle ve aşırı muhafazakarlıkla yaklaştığı bu duruma farklı bir bakış açısı getirmek istiyorum, çünkü ciddiyetle yazılmış olup tuhaf sapkınlıklar içeren başlıklardan bıktım.

insanın evriminde homo ergaster döneminde duyguların gelişmesiyle, dişilerin ve erkeklerin çiftleşmesi zorlaştı. Dişi bireyler, flört içinde daha farklı şeyler görmek istedi. Erkeklerin ırmaklardan düzinelerce balık, karalardan düzinelerce hayvan avlaması gerekti dişiyi dölleyebilmek için, amacına ulaştıktan sonra da onu başka canlılardan korumaya yöneldi. Böyle bir temelin üstünde gelişen evrimimiz, homo sapiens yani şu anki akıllı insan konumuna yükselmekle hem daha kolay hem de daha tehlikeli bir hal aldı. içgüdüsel olarak erkeklerin asıl ulaşacağı noktayı bildiğinden, kızını korumak isteyen baba, kardeşini korumak isteyen abi, topluma bir takım yalanlar sızdırdılar. buna nice kutsal kitaplardaki ayetler de dahil. parasını verip çiftleşilebilenlere orospu denildi, orospu kelimesi daha sonraları aşağılamak için kullanıldı çünkü ulaşılması kolaydı. ama insanlar kendi içlerindeki çelişkiden bahsetmekten korktular, babaların ve abilerin, bu gelenekleri topluma yerleştiren insanların gazabından korktular. o çelişki de hala gündemde dolaşan, kardeşim ve kızım ellenmeden dursun ama ben sikeyim anlayışı. insanların bir akla sahip olması, onu bazı hayvanlardan daha da hayvanlaşmaya götürdü. birbiriyle çiftleşen insanlar, utanmaz olarak görüldü toplum tarafından, kıskanıldılar, kötü örnek olarak nitelendirildiler, hatta cezalandırıldılar. biyolojik olarak dünyada sadece bir hayvan tek eşli olarak yaşar, o da albatros kuşudur. ama insanların aşık olmaları, birlikte çocuk büyütebilecek kadar iki karşı cinsi birbirlerine yakınlaştırmak. bu his farklı bedenlerde yenilenebilir. çünkü temel içgüdü doyumsuzdur. ama bu doyumsuzluk şu anda topluma yalanlarını başarılı bir şekilde sızdırmış adamların bekçiliğinde gözetilmeye çalışılıyor. birbiriyle çiftleşmek isteyen iki insan, saklanarak bu işi yapmak zorunda kalıyorlar.
erkeğin hanzo olması ve göbek deliğini vajina sanması.