bugün

Çiftlerin kalitesini belli eden davranışlardır.

birbirlerinde rahatsız oldukları veya hoşlanmadıkları olaylar yaşadıklarında toplum içinde bunu birbirlerine dile getirmeleri.
bence bu tip şeyler yalnız konuşulmalı, eşinle/sevgilinle olan sorun/problem veya hoşlanmadığı davranışları herkesin içinde dile getirilmesi bence hiç hoş değil. özel olan şeyler özel konuşulmalı.

aralarında geçen herhangi bir finansal konuşma da beni çok irite ediyor. örneğin hesap ödeme; bu kadar büyük bir sorun değil ki. diğer sefer sen ödersin, başka bir sefer eşin. bunun çetelesini tutmak da saçma, sürekli tek bir tarafın ödemesi de.

birbirlerinin sosyal hayatı yokmuş, arkadaşı, eşi ve dostu yokmuş, sanki eşinin hayatındaki tek insan kendisi gibi davranıp kısıtlayan çiftler birbirinin hayatını kısıtlamaktan başka bir şey yapmıyorlar. ve bence bencilce ve anlayışsız bir davranış.

çiftlerden birisinin sürekli kendi isteklerinin olmasını isteyip, öyle davranması da ilişkideki kaliteyi düşündüğünü gözlemledim.

Yalan; eninde sonunda ortaya çıkan ve belki de en güzel anları zehir eden yanlış. insanlar geçmişte hata veya yanlış yapabilir. Bu normal, insanız hepimizin küçük büyük elbet hatası/yanlışı vardır. Ama bunu dürüst bir şekilde karşındaki insana açmalı, izah etmeli.

Samimiyetsizlik; eşlerden birisinin sırf maddi durumu iyi olduğu için gerçekleşen bir sürü evlilik ve bu şekilde evlenmek isteyen onlarca insan var. Bu samimiyetsiz ve adice bir davranış. insanı mal yapan bir davranış ve bu şekilde olan ilişkiler sağlıklı olmuyor. insan birisini malı için sevmemeli, birlikte olmamalı. insanları hayvanlardan ayıran özellikleri bilmeli ve kullanmalı insanoğlu.

Anne ve babası ile eşinin yerini ayırt edemeyen çiftler; herkesin yeri ayrıdır.

Evlilik danışmanı ya da bu konu hakkında gram tecrübesi olan biri değilim yalnızca bu bayramda çok fazla çift gözlemledim. Sosyal hayatımda da gözlemlediğim kadarı ile bunları yapan Kişiler ve hanesinde sürekli bir huzursuzluk var.
Huzur önemli, bozmamak ve içinde bulunan zamanın değerini bilmek lazım.

Hayatın anlamı sevgi, ama bu sevginin de bir kapasitesi olmalı; herkese yetebilmesi için.
Zamanın ninnisinde uykuda geçirmediğiniz bir hayat dilerim.
Aynı kıyafetkeri giymeleri bence abi o ne?
Bi tarafın hep başının ağrıması, başın ağroyorsa hep neden evleniyorsun aq
Her anlarını instagramda paylaşmaları.