bugün

iyi sözlükler arkadaşlarım;

hepinizin bildiği üzere atatürk modern türkiyeyi kurmuştur fakat o zamanlardan bu zamanlara chp ve ordunun ortak çalışması sonucu ülke darbelerden darbelere sürüklenip, muhtıralardan e-muhtıralara kadar türlü katekullerle; geri, yoz, cahil ve çarpık zenginleşmelerin yaşandığı bir ülke haline gelmiştir...

ve bir kahraman gibi halkın arasından yükselen, adam gibi adam ulu önder recep tayyip erdoğan, ülkeyi yıkılmak üzere olan durumundan kurtarıp çağdaş ve gerçek demokrasinin işlediği bir duruma getirmiştir...

bu bağlamda çağdaş türkiye nin kurucusu ulu önderimiz recep tayyip erdoğandır ve okullarda, devlet dairelerinde atatürk portresinin yanına portresinin asılması son derece gerekli ve şarttır... yeni nesillerimiz ulu önderimizi tanımalıdır.
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
doğru bir tespittir.
(bkz: ölüyorum kederimden)
şaşırmamak gerekir bu cahil yobaz kuklacılar zamanında biriçik tayipçiklerini peygamber ilan etmemişler miydi.

ben mi yanlış hatırlıyorum yoksa.
evet kesinlikle tayyip erdoğandır... çağdaşlıkta son noktaya ulaşmışızdır... millet uzaya giderken bizim kafaya takılan örtüleri tartışmamız, pkk-mit arası ses kayıtlarının ortaya çıkması, gemi var, gemicik var diyen bir devlet adamına sahip olmamız hep yüce insan ulu önder (!) başbakanımız tarafından olmuştur.. çok çağdaştır.. öyle de çağdaştır ki, çankaya köşkünde şeyhlere tarikat liderlerine yemek verip ülkeyi şeriate sürüklemeye çalışan rahmetli necmettin erbakan ın fikirlerini savunup onun yolunda ilerlediğini çekinmeden söylemektedir.. çağdaş liderimiz o kadar çağdaştır ki, gariban çiftçiye ananı da al git diyebilir. şu sıralar özellikle, emperyalizmin bir numaralı temsilcisi abd nin sömürdüğü ülkelere kurduğu gibi bizim ülkemize de füze kalkanı kurulmasına müsade edip iranla aramızda gerginlik başlatmıştır... asıl çağdaşlık göstergesi: yıllar önce yaptığı konuşmalarda ya laik olacaksın, ya müslüman olacaksın diyor... eyy çağdaş liderim.. sen müslümansın da biz hristiyan mıyız ??? çağdaşlık din ile devlet yönetmek midir yoksa, hz. ebubekir, hz. ali, hz. muhammed in benimsediği gibi dinimizi simgelere değil, kalbe bağlayalım felsefesini mi benimsemektir ?

evet okullara da koyabiliriz fotoğrafları... neydik ? ne olduk ? manasında.
ipini koparanın sözlüğe girdiğini gösteren başlık. Hayal aleminde yaşayan, gerçekleri görmemekte ısrarcı olan kişilerin savunduğu düşünce tarzıdır.

ananı da al git
askeri vesayeti en aza indirmiş bir başbakan olarak pekte yanlış sayılmayacak bir öngörü.
(bkz: kurmak)
(bkz: kurgulamak)
(bkz: parçalamak)
(bkz: peşkeş çekmek)
(bkz: kurdurtmak)
(bkz: salakları kandırmak)
(bkz: önüne geçilmez zengin olmak)
görsel
entry-nick uyumunu bir kenara bırakaraktan. modern türkiyenin temellerini mustafa kemal atatürk atmıştır. bu zamanda geçen sürede yönetimde yanlışlar yapılmış,bu yanlışlıkların başlıcaları kürt-türk,solcu sağcı,dinsiz-muhafazakar vs vs. bu kısır döndü ak parti hükümetinde intikam amaçlı olarak kullanılmaktadır. ne zaman hizmet için bir parti gelirde, tüm halkına eşit seviyede durursa,sadece amacı halka hizmet olursa,ancak o zaman mustafa kemal atatürk'ün kurmuş olduğu türkiye cumhuriyetini ileriye taşıyabilir. bu şartlar altında böyle bir parti türkiyede yoktur.yakın zamanda da olmayacaktır.
--spoiler--
yoz, cahil ve çarpık zenginleşmelerin yaşandığı bir ülke
--spoiler--

ulan adama sormazlar mı "bu adam bu yozlaşmanın, bu çarpıklaşmanın zengin ettiği adam değil mi ve hala bu yolla zenginliğine zenginlik katmıyor mu?" diye. 20-25 sene önce iki göz gecekondunun kirasını zar zor ödeyen adam nasıl olur da bu günün sayılı zenginlerinden olur izah etsene. oğluna gemicik, yandaşlarına fabrikaları ben mi verdim/yaptım. o kadar düzgün evlatlar yetiştirmiş ki oğlunun evinde kiracı gözükmekte şimdi ( at sen yalanları tayyip ben inananı seveyim).

-sen ve senin gibi "çağdaş türkiyenin kurucusu tayyip erdoğan" dyen zihniyetin çağdaşlıktan anladığı keser misali hep kendine yontmak mıdır?
-israile göstermelik diklenip israili irandan korumak için türkiye'ye füze kalkanı kurarsınız...
-filistin için dünyaya kafa tutarsın. ama şehit olan mehmetçikler için kılınızı kıpırdatmazsınız...

daha fazla yazıpta küfür etmicem.
Bir iddiadır. Tartışılabilir ve değişik sonuçlara varılabilir.

böyle bir iddiada buluna bir kişiye;

--spoiler--
-çaktırmadan bkz'a bak...
(bkz: nah)
--spoiler--

tepkisede verilebilir...
hangi çağda yaşadığımızı bilmeyen birinin yapabileceği tespit.

kendisine bir an önce miladi takvim kullanımına geçmesini şiddetle tavsiye ediyorum.

görsel
(bkz: bir kurucu olarak tayyip erdoğandır)

isyanım var ulan editi : ulan elin oğlu tayyip erdoğandır diye başlık açıyor eksilenmiyor, ben ironik oluyorum eksileniyorum. hasssironik!
bunu diyen bunu da dedi : (bkz: tayyip erdoğana dokunmak ibadettir)
sen! ipini koparan köpek. sanırım bu şekilde hitap etmemde bir sakınca yoktur.
dindar olmanın din görüşüne sahip olmanın dini gerekleri yerine getirmenin allah kelamı kullanmanın çağ dışı olduğunu düşünenlerce karşı çıkılan görüş. öte yandan minnetlerini abartarak kutlayan minnet duyduklarını illa ki putlaştıran insanları provoke eden çığırdan çıkaran kişilerin de düşüncesidir.
hepiniz aynı bokun soyusunuz. devlet dairesinde resmin ne işi var tayyipi koymayı bırak atatürk bile kalkmalı minnet borcu resimle heykelle bir yazıyla ödenmez.
mühim olan onun için ne yaptığınızdır.
(bkz: ebenin amı)
iki oğluda dağlarda şehit olan teyzeden cevap geldi.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/186349/+
(bkz: çaktırmadan elime bak)
ipini koparan sözlüğe gelip başlık sıçıyor durum vahim.
çağdaşlık!!! türkiye!!! recep bey!!!
yanlış üçleme.
offf bu akp liler saçmalama yarısına girmiş desenize. bunu yazan biliyormuı acaba 2000.-2001-2002 de hiç şehit vermediğimizi? 2003 ten beri durmadan şehit verdiğimizi?
eğer çağdaş dan kasıt zulüm ,yozlaşma ,çıkarcılık-fırsatçılık ,çevre katliamı ise neden olmasın. yakışır. (bkz: yobaz bey).