bugün

çay içerken lak lak yapan kişi 'çaylak'
Bürokrasinin geç işlemesinin sözlükte de baş gösterdiğinin kanıtıdır.

(bkz: Bugün git yarın gel)
kantin sırasında en önde olsa bile üst sınıflar tarafından itilip kakılarak bir anda kendini en arkada bulan ve tostunu alamadan derse girmek zorunda kalan, aç karnına dersten birşey anlamayan, sınavdan açlık sebebiyle "sıfır" alan zavallı alt sınıf öğrencisi de bir çaylaktır.

Birdahaki sene intikamı acı olur...
bir de sıfatı çaylak olan ama ruhunda çaylaklık olmayan, daima ezen hiç ezilmeyen, adı çaylak tadı kıdemli olan...
-bizim ailede doğan tüm erkekler baş çaylaktır.
*abi en çaylak sensin yaa
-sizin ailedeki erkekler ise yardımcı çaylak olabilir.
-ben çaylak oldum olası en çaylak benim
*haaaasssssektör be abi.

(bkz: kutsal çaylak)
gördükçe derin hüzünlere gark ettiren, bundan mütevellit bende deli gibi entry girme isteği uyandıran buton, uyarı, kelime.
üst statüye geçmek için buLunuLması gereken gereken iLk kademedir, aLay ediLesi durumdur.

(bkz: çömez)
insanın kendini nba da sezon başında draft edilmiş gibi hissettiren durum.
daha önce bir sürü yerde yazmış adama da, ilk defa yazarlık yapacak adama da çaylak deniliyor. adil mi, bence değil.
benim içinde bulunduğuum durumdur.yazılanların gözükmemesi nedeniyle de biraz da sinir bozucudur ama normal.
kuyrukta beklemeye alışkın bir halkın evlatları olduğumuzdan mütevellit koymaz.
bir an önce bitmesini dilediğim ve malesef içinde bulunduğum durum.
(bkz: yazık bana)
günlerdir sağ kısımda görmekten sıkıldığım oluşum. yahu bu da insan, bu da yazar olmak istiyor. yeter artık bu yaptığınız insanlığa sığar mı atalay, sığar mı hamdi, sığar mı ha söyleyin...
hiç bitmeyecek gibi gelse de çaylaklık bir gün yazar olursunuz oh bee dersiniz.
özgür olmak gibi bir şeydir yahu bu.
gördükçe insanın psikolojisini bozan iğrenç şey.
baltaya sap olamazken uludağ sözlüğe çaylak olmaktır. iyidir güzeldir.
yıldırım demirören e aşırı derece sövmem nedeniyle şuan içinde bulunduğum durum..
(bkz: bu da gelir bu da geçer)
Her yerde olduğu gibi elbet sözlükte de çaylaklık olacaktır.Basamakları yavaş yavaş çıkmak lazım.Sabırlıyım.
'Çaylak' sözcüğünün kullanımı burada bizim kendimizin eksik noktasını görüp uyarmak amacıyla söylenir.
"Çaylaksın" denilmesi kimilerinin hoşuna gitmeyebilir.Bu siteyi seçip bir yerlere gelmeyi başara bilecek olan insan zaten ister istemez bu sözü kabullenir ve yazıları daha bi güzel yazmaya özen gösterir.Kabullenmeyen insan ise itiraz eder ve küçülür, aynı kalır.
şuanda bulunduğum konumdur .. aşılası bir durum olduğunu düşündüğüm için pekte üzmeyen olaylardandır ..
alt tabaka olma durumunun yüze vurulması olayı.
çaylak olmanın ezici, küçük düşürücü bir yanı olduğunu hiç düşünmüyorum zaten düşünmemem de gerek. belli bir emek harcamalıyım ki yazarlığı hakediyim değil mi ama. öyle armut piş ağzıma düş olmaz! elbet bir gün yazar olacam...
uzun zaman durmasından mütevellit acaba moderasyonun kötü bir gününe mi denk geldik diye kara kara düşündüren yazı.

edit : günler geçti, tık yok. buraya da almazlarsa git intihar et demişlerdi bana. elveda dostlarım...

kandırdım editi : planım işe yaramış bulunmakta. artık "uludağ sözlük yazarıyım heyo heyo" şeklinde cirit atabileceğim.
bulunduğu yerden kalkması için anayasa değişikliği gerektirmeyen çaylak ekranını süsleyen buton, yazı.
aslında bakarsanız yazarlıktan belkide daha güzeldir. çünkü yazdıklarınızı herkes görmüyormuş moderatörler görüyormuş ne güzel önemli kişiler okuyor yazdıklarımızı.