bugün

tamamıyla 1. dünya savaşının gerçeğidir.

ingilizler istanbul'a 5 çayına gelmek için yola çıkıyor, istanbul'u alıp rusya'ya yardımı götürecek, refaha eren rusya'da da imparatorluk (beyaz ordu) gücünü tekrar toparlayıp rejim değişikliği olmadan savaşta yine etkin rol oynayacak ve asya bölgesini kontrol edebilecekti. ama amerika'nın aklına gelen büyük bir proje bu ingiliz taktiğini normal bir taktikten görünen taktiğe çekiyor, aslında yola çıkmış olan komutanlara ölme emri veriliyor ve boğaz savaşını osmanlı lehine sonuçlanmasını istiyordu.
bu sayede rusya güçsüzleşecek, müttefik rusya düşecek, yerine kızıl ordu destekçisi komunist bir devlet kurulacaktı. bunu da sağlacak tek kişi amerika'da o anda sürgünde olan lenin olacaktı.

sikkofield'ın da blogunda bahsettiği gibi amerika bankerleri ve hükumeti kaostan beslenme taktiği ile karşısına çok büyük bir düşman üretecek ve bu sayede kaos durumuyla cebine para indirecekti.

konumuza dönecek olursak, başta rusya'yı kurtarıp istanbul'u alma çabasında olan ingilizler, rusya konusunda ikna olmuş, kendi limanlarında 3-4 gün boyunca müttefiği rusya imparatorunun sürgündeki vatandaşı lenin'i ağırlamış, bu ağırlamanın ardından 2 yıl geçtikten sonra rusya'da lenin önderliğinde kızıl ordu hükumeti devralmış ve artık amerika'nın rusya üzerindeki büyük gücü başlamıştır.

yani demem o ki osmanlıymış mustafa kemalmış bunlar yalan bu çakma zaferde. bu savaşı hem büyük kara kuvvetleri hem de deniz kuvvetleri olan ingilizler kasıtlı olarak kaybetmiştir. komutanlara gerekli bilgi akışları sağlanmamış, amerikan ajanlar tarafından savaş saptırılmış ve osmanlı ordusunun da gücü ile rusya batırılmış, istenilen ve daha az güçsüz olan bir devlet kurulmuş, almanya'ya karşı yaptırım uygulayabileceği uslu çocuklar kızıl ordu adında toplanmıştır.

edit: ulan hem kemalist kesimi hem milliyetçi kesimi hem de ak partili osmanlı sevdalılarını tek noktada birleştirdim ya bana da helal olsun.

- yazımda anlaşılmamış, açıklanmamış noktalar var sanırım biraz daha açık dille yazayım. ben burada ne atatürk'ün askerlik kabiliyetine ne de türk ordusunun gücüne laf atıyorum. ama gelin görün ki ben istanbul adı verilen ve savaş çıkarmaktan başka bir işe yaramayan bir yer için 250 bin askerin şehit olmasına öncelikle karşıyım.
- ikinci bir husus olarak da çok sorulan ve söylenen bir konu "madem ölecekler neden ingilizler asker gönderiyor" diye bir laf ya da soru yiyorum. bunun açıklaması basit, savaşa gelen anzak ordusunu ingilizler yönetiyor. 3-5 tane subayın, general'in ölümü koyar mı sizce? adam avustralyasından, brazilya'sından adam getirdi, kaç tane ingiliz öldü allasen? 3-5 tane subay be general dışında ölen herhangi bir ingiliz bile yok!
(bkz: bakış açısı)
(bkz: birinci dünya savaşı)
Çanakkale savaşının asıl kazanan Türkler değildir!

O savaşın asıl amacı türkiyedeki binlerce okumuş ve kendisini geliştirmiş olan iki nesli yok etmektir.

Ege körfezi, Akdeniz ve istanbul dururken! Çanakkaleden girilerek ülke işgal edilmeye çalışılmıştır!
Ama zaten iki yıl önce istanbula girilmiş ve şehir işgal edilerek tekrar geri çekilinmiştir...
Türkiyeyi kolayca ele geçirmenin onca kolay yolu varken! Çanakkaleden girilmeye çalışılmasının asıl amacı Yarım milyon insanı katletmektir. Ve bu başarılmıştır...

MAALESEF DURUM BUNDAN iBARET...
Desene o kadar adam pisi pisine gitti.
1. dünya savaşı gerçekleri
Dünya Savaşı'nda kullanılan topların sesleri yüzlerce kilometre uzaktan duyulabiliyordu. Belçika sınırında olan top atışları 220 kilometre uzaklıktaki Londra'dan duyulabiliyordu.,
Köpekler, mesaj ulaştırmak, hatta telgraf hattı döşemek için kullanılmıştır.
http://img-3.onedio.com/i...faae3d094ebe7f00004b.webp Big Bertha, Almanlar tarafından kullanılan 48 tonluk toptur. Yaklaşık 930 kilogramlık topları 15 kilometreye kadar fırlatabiliyordu. Almanlarda 13 adet bu müthiş silahtan vardı ancak silahı kurmak için 200 kişinin 6 saat çalışması gerekiyordu.
Dünya Savaşı'nda yaklaşık 15 milyon kişi öldü, 20 milyon kişi de yaralandı
Tanklara 1. Dünya Savaşı esnasında Kara Gemisi anlamına gelen "Landship" deniyordu. Daha sonra ingilizler Tank ismini koydu
Amerika savaşa girmeye karar verince Almanlar Meksika'yı Amerika topraklarını işgal etmeleri konusunda teşvik etmeye çalıştı
ingiliz tankları dişi ve erkek olarak ikiye ayrılıyordu. Erkekler top atışı yaparken, dişilerde sadece makineli tüfek vardı.
3-5 anlaşma ile zaten istanbul'a girebilecek güçte olan ve zaten savaşların sonunda istanbul'u işgal eden ingilizlerin osmanlı'yı avutup itilaflara toprak satarak ingilizleri yalnız bırakılmasına engel olmuştur. başarılı bir operasyondur.
enteresan bir tespittir.
diyelim ki ingilizler istedi peki o çanakkale savaşında mermi taşıyan mandaların siki götüne girerse ne olacak? şeklinde ikileme düşüren başlık.
görsel
Lenin hakkında sallamayın lütfen. Cahiller topluluğu sikkofield okuyup geliyor.
bir ingiliz dölü söylemi.
ingiliz zırhlısında 5. george'a domalan padişahını unutmuş yeni nesil internet kullanabilen primat tespitidir.
bakın bana hiç okumadım, sorun ama niye, beyin bedava be amk.
kendini tarihçi sananların lenin'in yanındaymış gibi karaladığı olay.
bir siktir git dedirten sikim sonik iddia. iddia sahibinin kadir mısıroğlu olması muhtemeldir.
Doğrusu ingiltere gibi ülke kendi vatandaşlarını boşuna öldürmek için vermiştir ya (!).. Bir şeyi paylaşıyorsanbelgesi ve kanıtı ile paylaşmalısın. iyi ki alt yazıları okudumda boşuna zaman kaybetmedim..
işte bunlar Hap kullanmanın zararları.
ingilizler bizim kazanmamızı istiyorsa neden asker göndersin bu istekleriyle çelişmez mi? bende mal gibi cevap veriyorum.
(bkz: yav he he)
sanılanın ve ilkokulda verilen bilgilerin aksine ingilizler rütbeli askerlerle gelmiştir. er ve erbaşların tamamı anzaklardan ve toplama milletlerden oluşmaktadır.
e bu amına koduklarım niye dünyanın 4 bir yanından asker topladı, çörçıl ne zikime rezil oldu. ingiltere'nin başına yıllar sonra geçebildi...
zaten amerigo vespucci de amerikayı sırf aborjinler istedi diye keşfetti gibi bir şey olmuş.
Mustafa kemali yeterince karaladiniz. Kurtuluş mücadelesinin yeterince karaladiniz sira çanakkale muharebesine geldi di mi bre zindiklar?
Yazık sana bro kendini evde çok hırpalama.
ingilizlerin gücünü bilmeyenlerin karşı çıktığı söz.