bugün

Japonların fizibilite çalışmasına başladığı köprüdür.

http://google.com/newsstand/s/CBIwycT5uyI

Civardaki gayrimenkullerin değeri tabii olarak artmıştır.
Muhtemel balikci restorantlarinin tezgah acmis oldugu yerdir. Mutlaka orda bie balik yapiyorlar baligi oradan yiyeceksin seklinde muhabbet konusu olmasi muhtemeldir.
çanakkale ye yazık olacak proje.

köprü birşey değil de, şayet köprü çevresi mimara açılırsa o güzelim doğa ya yazık olur. anıt ve çevresine dokunamazlar (sıkarsa dokunsunlar) ama lapseki, gelibolu, eceabat ve çanakkale merkeze olur olan, oraları 2. bir istanbul olursa, o doğaya yazık olur.

bence yapmasınlar oraya köprü falan, arabalı vapurlar vızır vızır çalışıyor,karşıya geçmek isteyen en fazla yarım saatte karşıda, sadece bayram günleri ve 18 mart ta yoğunluk oluyor ama o kadar da olur...
Çanakkale'ye gittim her karışını teker teker inceledim ve keşfettim.
Kesinlikle yapılmasına katılmadığım projedir.Bir kere o doğaya,o atmosfere yazık..
Çok mu gerek oraya köprü? Tabiki çok gerekli değil.Çok gerekli ise fazladan arabalı vapur koyarsın ek sefer vb. şeyler yaparsın yani gerek yok o kadar masrafa.
Birde japon kardeşlerimiz yapıyor. T.C vatandaşlarının suyumu çıktı allasen?
çanakkale merkeze değil, gelibolu-lapseki arasına yapılacak olan köprüdür. dolayısıyla gelibolu yarımadası tarihi milli parkı imara açılmamış olacaktır.
bu köprünün öncelikli amacı trakya'dan gelip izmir ve batı anadolu'ya doğru gidecek (dolayısıyla boğaz geçmesi gerekecek) olan araçları istanbul trafiğinden çekmektir.
ayrıca köprüde otoyol geçişinin yanında demiryolu geçişi de bulunacak ve böylece bu köprü çanakkale'yi demiryolu ile tanıştıracaktır.
Normalde gereken bir köprüdür. Ancak bizim rant sevdalısı bir toplum olduğumuz akla geliyor hemen.

Japon olayına gelince bırakınız yapsınlar. Hata yapmamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Hata yapınca da onurlu bir şekilde kabul ediyorlar hatta maalesef intihar ediyorlar. Bizde olsa örtbas edilir kabul edilmez o hata.
2023 de hizmete açılacak inşallah.