bugün

başbakan recep tayyip erdoğanın müjdesini verdiği camidir.insanbulun her yerinden görünecekmiş iyi güzel tamamda ibadethaneleri resmi statüde kabul görmeyen ve devlet tarafından tanınmayan ancak devlete her türlü vergisini veren alevilerin ibadethane sorunu ne olacak?sormazlamı adama alevilerin vergisiyle neden cami yapıyorsun diye?hadi herşeyi geçtim böyle bir camiye gerçekten gerek varmıdır ki?türkiyede 85 bin caminin olduğu söyleniyor bu camilerde görevli 90 bin de din görevlisi var.bu görevlilerin maaşlarını kim ödüyor?ben bir alevi olarak soruyorum cami imamına benim vergimle ödeme yapılırken bana neden sorulmadı?tabikide devlet bütçe ayarlaması yaparken şunu şuraya bunu buraya koyayımmı diye herşeyi halka soracak değil yok ben illa karışıcam diyorsan da ozaman kurarsın şehir devletlerini mahallelerde komünen yapıya geçer paranı istediğin hizmete basarsın.türkiye gibi üniter devletlerde böyle bir durum söz konusu dahi olamaz ancak istisnasız her insanın sahip olduğu din ve vicdan hürriyetinin devlet tarafından sağlanması gerekmiyormu arkadaşım?e madem öyle ben neden cem evinde görevli alevi dedesine,zakirlerine vergimle ödeme yapamıyorum?benim devlete verdiğim vergilerin bir kısmı dini vecibelerin yerine getirilmesi için devlet tarafından ibadethane yapılması,bakımı ve devamlılığı için kullanılıyor ama alevinin verdiği vergi yine gidiyor üst kattaki emrullah amcanın camisininin yapımına harç olarak katılıyor.niye emrullah amcanın kanı benimkinden dahamı kırmızı?hani islamda herkez eşitti?nerde lan anayasanın eşitlik ilkesi uluslar arası antlaşmalar?

peki tamam çok vicdansızsınız alevilerinde ibadethaneye ihtiyaç duyduğu gerçeğini görmezden geliyorsunuz,alevi yurttaşların devletine ödediği vergiyi alıp cami yapıyorsunuz üstüne alevilere kafir de diyorsunuz peki okadar ekonomik ve toplumsal sorun varken 3000 binden fazla caminin olduğu mahalle başı 2 cami +1 semt merkez camisinin düştüğü bir kentte neden her gördüğün boş yere cami yapmaya çalışıyorsun?bir ilginçlikte şurda caminin yapılacağı büyük çamlıca tepesinin hemen yanıbaşında devlet tarafından resmi statüsü kabul edilmeyen bir bektaşı tekkesi var.şimdi çıkıp vay efendim atatürk tarikatları kapatmıştı tabi devlet resmi statüsünü kabul etmeyecek demeyin çünkü bugün türkiyede kültür vakfı olarak örgütlenmiş 900 cem evi aynı zamanda birer bektaşi tekkesidir cem evleriyle bektaşı tekkeleri neredeyse aynı faaliyeti yürütürler biçim olarak bu yönden hiçbir farkları da yoktur.ne diyelimki allah akıl fikir ihsan eylesin.

edit:bu yazdıklarımın hangi biri yalan yada yanlış seri eksi yemişim vay arkadaş.
açıklamalara göre 2 ay sonra temel atılacakmış.gitti vergi paraları gitti dini özgürlüklerden eşitçe yararlanma hakkı.
büyük ihtimalle parasını içtiğimiz biralardan votkalardan çıkaracakları camidir. (bkz: 30 mayıs 2012 alkol ve sigaradaki vergi artışı)
keşke biraları votkaları içmesenizde allahın radyasyon tepesine anayasal ihlalle cami yapılmasa içimden böyle demek geliyor.
çok lazımdı denilen camidir. ulan bizdeki bu cami aşkı da beni öldürecek, 200 metre arayla cami olur mu bir ülke de ya? sanırsın herkes dinin de imanın da da lazım oluyor, dedim zamanın da şu ülkeyi şakirtler yönetmesin bizim camiye değil okula ihtiyacımız var diye ama dinleyen olmadı al işte.
hala eksiliyen münafıklar var.
devletin yapmaması gereken camidir.
elhamdulillah biz müslüman halklar dişimizden tırnağımızdan arttırıp güzel ülkemin güzide bölgesine hakettiği ihtişamlı bir camiiyi inşa ederiz.
ki zaten kocatepe dışında devletin yaptırdığı cami bilmiyorum.
osmanlıda dahi camiler şahısların vakıfların aracılığıyla yapılıyordu.
işyerim çamlıcada olduğu için çok büyük olmasına gerek yoktur biliyorum.

keşke bunların yanında ayasofya camii ibadete açılsa o zaman on numara olurdu.
elzemdir. hatta daha çok cami yapılsındır. kürtaj da yasaklanınca çocukları nereye bırakacak bu millet?
ya cami yapılsın sözlük lafımız yok ama çamlıcada camiden bolda bir şey yok ki. bırak bari yeşil kalsın bazı yerler, camiyi ihtiyaç olan yere yap eyvallah.
hükümetin hiçbir icraatını desteklemesemde şehir planlaması olmayan istanbul un silüetini bozacak iddiaları oldukça komiktir. istanbul'da bozulacak bir silüet mi var ki? önüne gelen istediği yere gökdeleni dikiyor artık, yollar köstebek yuvası, çarpık kentleşme, altyapı yetersizliğinden her yağmurda göle dönen bir istanbul'un silüetini her yerden görülebilecek bir yapı bozamaz.
anlaşılmayan camidir. ya arkadaş yapılsın, yapılsın da ihtiyacı olan yere yapılsın. ulan bir dünya caminin olduğu yere tüm her yeri görecek bir cami yapma amacı niye? namazı boğaz manzarasında kılacağız diye sevabımız artmayacak ya. kısıklı 'dan gitmesi kolay olur da ondan mı yoksa. şahsi cami fikri hiç de imkansız gelmedi bana. ama neyse artık.

not: üsküdar'dan bildiriyorum.
yeni bir tartışma başlatmak amaçlı iştir. istanbul'un silüetine hakim olan, bir kısmı osmanlı'dan kalan muhteşem camiler zaten vardır. boğazın mümkün olduğunca binalardan arındırılması ve doğal güzelliğinin bozulmaması gerekirken, yine dini siyasete alet ederek o yeşil alanları, şehircilik ve planlama ilkelerine aldırmadan, bir padişah edasıyla daha da karartma çabasıdır.
yemin ediyorum hala daha neye yarayacağını anlayamadığım cami!

sevaptan çok günah değil ise hiçbirşey bilmiyorum ben. yazık!
vatandaştan alınan gazla osmanlı'ya kafa tutan yeni icraattır. bu girişimin altında çüçlü bir psikoloji yatmaktadır. Çamlıca tepesine cami yapmak isteği tamamen "ben de bir Sultanahmet gibi bu ülkeye eser bırakıp adımı unutulmazlar arasına sokmalıyım" fikrinden türemiştir. Öte yandan camiye gitmek isteyenleri dağ tepe tırmandırma düşüncesi de garip değil mi? ihtiyaca yönelik değil sadece şova dönük bir yapı günümüzde ne kadar gerekli? üstelik Ayasofya ve Sultanahmet Camii gibi güçlü tarihi yapılar dururken... Bu mutlaka tartışılmalı. Ha! Sultanahmet silüetindeki kule bozuntularını bize unutturacak diye de atılmış bir adımsa bu, çok yazık. istanbulluya nefes aldıran bir kaç noktadan birinde daha yeşil alan yok olacak.
ihtiyaç varsa cami yapılsın tabi ama kalkıp da çamlıca tepesine cami yapmaktaki amaç nedir anlayamadım. cuma namazına büyükşehir belediyesi ilçelerden servis kaldırır artık yoksa kim gidecek oraya.
çamlıca tepesine sadece cami yapılacağını düşünmek büyük aptallıktır. Kenarlarına yalılar, iş yerleri, çay bahçeleri olacaktır. Sahipleri araştırılsın kimin akrabaları veya kimin yandaşları. Cami yapılacağı düşünenler birilerinin zengin olmasına da pek karışmaz sanırım.
birileri sıçıyor, yandaşları ellerine çiçek alıp üstüne dikmeye koşuyor.
gereksizdir. bu şehirde camiden fazla bir şey yok zaten. ha istediğimiz kadar, konuşalım. padişah fermanını yayınlandı.
heykellerin hangi ihtiyaca hizmet ettiğini cevaplaması gerekenlerin "ihtiyaç" argümanıyla varlığını eleştiremeyeceği kutsal camii. kaldı ki milyonlarca müslümanın (münafıkın değil) bir çok maddi-manevi ihtiyacını karşılayacağı ve yine islam medeniyetinin mirasçılarına paha biçilmez yaşamsal özgüven sunacağı tartışılmaz. yapanlardan allah razı olsun.
seçime en uzak olduğumuz şu günlerde, kürtaj açılımıyla birlikte akp'nin dinci tabanını besleme hamlelerinin bir parçasıdır.
binlerce metrekarelik alan israil uşağı mason islam düşmanı bir kemaliste peşkeş çekilmeyip medeniyetimizin nişanesi olarak kullanacağı için başka bir takım tasmalı uşakların öfkelenmesine sebep olmuş camii.
kürtaj açılımı ile unutturulmuş olaylardan biridir, bunlardan diğerleri de,
3.köprü ihalesi tamamlandı.
kentsel dönüşüm yasası tamamlandı.
thy işçilerinin grev hakkı kaldırıldı.
okul başarı katsayısı lys'ye iki hafta kala iptal oldu.
(bkz: iyi uykular türkiyem)
gösteris, haramdir. Camlica Tepesi`ne sirf hirs, gösteris ugruna doganin tahrip edilerek cami yapilmak istenmesi, dahasi halka sorulmadan bunun yapilmasi hirs degildirde nedir? Kıyamet koptuğunda eğer bir kişinin elinde bir ağaç filizi varsa onu diksin. Hz. Muhammed (S.A.V.) degistim dedin inandilar, inandim ama degismemissin. yazik bosa giden oy uma.
binlerce metrekarelik alan .rospu çocuğu israil uşağı mason bir kemaliste peşkeş çekilmeyip medeniyetimizin nişanesi olarak kullanacağı için başka bir takım .rospu çocukları tarafından tepki görmüş camii.
umarım içinde kılınacak ilk cenaze namazı rte'ye ait olur.