bugün

"lan zaten çalışmadım ne olacaksa olsun" diye kendini avutan insandır aynı zamanda.
ders için hiç bir emek vermediğiniz için kafanız rahattır, ve çalışan bütün arkadaşlarınızda kalır zaten en iyisi mi böyle devam. *
hele birde sonuç iyi geldi mi , demeyin keyfimize.
herkes ter dökerken siz çalışmadığınız için nirvanaya ulaşmış gibi rahatsınızdır.
şemsiyenin açılmayacağını bilmenin verdiği huzurdur.
o Sükunet içerisinde çok cool bi şekilde kopya çekilir hoca görse bile bir şey diyemez. o derece yani...
1-2 saat çalışmayla zaten mükemmel bir not alınamaz. Mükemmel not çok çalışarak düzenli çalışarak alınır. Her ne ki biz böyle desekte bizde çalışmıyoruz. Bu hafta zümre sınavlarım var ancak hiç bir stresim yok bu sınavlar hakkında belkide çok iyi sıyırdığımdan, çalışmasamda endişelenmiyorum. Belkide uydurmak tam öğrencinin işi o yazılı kağıdında dansöz gibi kalem oynatmak sanattır.
bilim adamlarının üstünde çalıştığı konu. Harbiden niye gereksiz bir huzur kaplıyor ki içimizi. birde sınava çalışanlardan daha yüksek not alma durumu var ki o daha fenadır. alan için iyidir ama etrafındakiler çaktırmadan bir nefretle dolar. sık sık başıma gelir.
hiç duyamadığım huzurdur. mutlaka göz gezdirmişliğim vardır sınava. sınav esnasında da davul gibi gerilmeme neden olur.
ifadesinde kastetilen alnın ortasında parlak,büyük,kırmızımsı bir sivilce ise,evet,mevcuttur.
nasılsa kalacağını bilmekten ileri gelen huzurdur. benim yarın olacak vergi hukuku sınavı ile ilgili duyduğum huzur örnek gösterilebilir. bunun yanında geçersen hoş bir sürpriz olur. (bkz: 3 ders sınavı)
yarın beni eşi olarak alıp, eşlik vazifesini yapacak huzurdur.
soruların cevapsız kalacağı bilinerek sınava girildiğinde; haklı çıkmış olmanın verdiği huzurdur.
bütünleme sınavı olan üniversitelerde, final dönemlerinde pek çok kişide görülebilecek olan eşsiz huzurdur. bir istanbul üniversiteli olarak her dönem sonunda en az bir kere yaşadığım huzurdur.
iyi ki çalışmamışım zaten çalışsam da yapamazdım tarzındaki sorular için geçerlidir.
eger sinav iyi geciyosa olusan huzurdur. 6 vize 1 final sinavinda hissettigim durum. tek bir kelimeye bile bakmadan girdim sinavlara. sonuc; ortalama 88. hey masallah.
yarın sınav var ben sözlükteyim dediğim eşsiz huzurdur.
herkes haldır haldır yazarken, kağıda sürtünen kalem seslerinin arasında; sınavdan çıkmayı bekleyen, çaresiz ama bir o kadar da mutlu gencin duyduğu huzurdur.

ayrıca bir rivayete göre bu huzur "belki kolay sormuştur, belki geçerim" gibi soruların bittiği yerde başlar.
Kaçınılmazlık söz konusudur. Her neyse. Sınava daha zaman varken, lan bu neydi, görmüştüm bir yerlerde ama durumuna düşüldüğünde gark olunacak hissiyat öngörülebilirse motivasyon kaynağı olur.
girilmemiş bir sınav sırasında duyulan huzur kadar eşsiz değil.