bugün

zorlar güzeldir
zorlar acıtır
zorlar yakar
zorlar insanı güçlendirir
zorlar vazgeçilmezi yaratır
zorlar özlenir
zorlar bekletir
zorlar beklemez
zorlar acımasızdır..
kısacası zorlar zordur uğrastırır..
"her sey yalan olsa bile
en güzel ask zor olanmis."

sözleri cok anlamli olan, haluk levent'in eski güzel sarkilarindan biri.
şarkıyı ilk söyleyen ve bestecisi birolcan olan şarkıdır.
haluk levent'in slov şarkılarındandır. "aşk zaten kolay bir şeye değil" diye insana önermeler de yaptırır, ayrıyeten bünyeler bu şarkıyı sürekli dinlemesi tavsiye edilmez. oynak bir şarkı ile desteklemeleri önerilir.
ıslak su gibi bir şeydir.
piyanoda sadece sağ elle çalınabilen bir parça ama bu güzellik şarkının güzel olduğu anlamına gelmiyor ne yazık ki.
kolay olmayan aşktır. hangi aşk kolaydır ki? sorusunuda akla getirmektedir.emek vermeden, ağlamadan, ağlatmadan, göğüs germeden aşk yaşanabilir mi?
haluk levent'in en güzel şarkılarından biri.
gerek müzik, gerek anlamlı sözlerle alıp götürüyor insanı sanki, hele bir de zor aşk yaşanıyorsa daha da fena..
ulaşılmaz olan aşk..bir daha göremeyeceğini bildiğin, görsende konuşmayacağını bildiğin er kişiye duyulan aşk..
1968 doğumlu haluk levent'in , 2002'deki "bir erkeğin günlüğü" adlı albümünden bir şarkının adıdır.sözlerini de yazayım sizin için :

haber saldım dört bir yana
karanfiller susuz kalmış
muhabbete dost aradım
bu şehri periler sarmış

bitip tükenmez sigaram
ciğerim nefessiz kalmış
herşey yalan olsa bile
en güzel aşk zor olanmış

söyle bana güzel kadın
her şey yerli yerinde mi
bırakıp gittiğin gibi
deniz mavi gök yeşil mi

bitip tükenmez sigaram
ciğerim nefessiz kalmış
her şey yalan olsa bile
en güzel aşk zor olanmış.

söz-müzik: birol can (yayınlanma : 2003 )
yok böyle bir şarkı yaa... her resim yapışımda aklıma geliyor. "ne çizeyim?" diye düşünürken, kendimi bu şarkıyı mırıldanırken buluyorum...
çok gizemli bir şey bence bu. ziraa ben herhangi bir şarkıdan 3 haftada sıkılırken yıllardır bıkmadan usanmadan tekrarlıyorum...
etkiler, ruh halinize göre ağlatır da. ve sözleri hakkaten doğrudur; kim vardır " o benden hoşlandı ben ondan çıkıyoruz" diyip bunu uzun sürdürebilen. aşka, sevgiye dönüştürebilen. ama o zor olan, ağzımıza sıçan, bizi başka biri yapan aşk -zor aşk- başkadır, en güzelidir.
orta okul yıllarıma gittiğim şarkı. çokta yaşlı değilim sözlük. ama güzeldir.

edit: imla
bu saatlerde * iyi giden haluk levent şarkısı.
en güzel aşk.
orta okul yıllarımı bana flash back ler eşliğinde getiren şarkı. ah o kara tahtaya şarkının sözlerini yazan eller. ah ulan sözlük, o yıllarda ki aşkım aklımdan gitmiyor.
Aslında Haluk Levent söylemeden önce de bilinen ve sevilen bir şarkıydı. Ama belirli yerlerde. Haluk Levent gibi bir isim söyleyince parçayı herkes tanıdı. Şarkı Beşiktaşlılığı ile bilinen Birol Can'a ait.Birol Can bu albümü kendi çıkardığı albüme de koymuş ama albüm tutmadığı için parçayı da tanıyan çıkmamıştı.
diğer bir şekli de imkansız aşkdır, yakar, delirtir, eritir..
bu şarkıyı ilk olarak müzeyyen senar'ın kopyası olarak da bilinen müzeyyen kenar 1972 yılında söylemiştir.
Orjinali Birol Can olan ama Haluk Levent'in seslendirdiği müthiş bir şarkıdır.
rock ın asi çocuğu barış akarsu tarafından çok güzel yorumlanmış çok güzel bir şarkı.

iki bira açıp dinlemelik şarkılardan biridir.

allah rahmet eylesin Mekanı cennet olsun.
barış akarsu yorumu dinlemeye değerdir.
http://www.youtube.com/watch?v=S4lOEHZrsNs
En güzel aşk zor olandır demişler ama olmayışından bence o, çok da takılmayalım.