bugün

Zamanında buna az saydırmamıştım
Ondan sonrakiler daha beter çıktı
Ah Ziya Selçuk ah
Değerini bilemedik.
O işi bende yapabilirim nasılsa gelen herkes başarısız oluyor, bunun için mektep okumaya gerek yok.
Milli eğitim bakanlığına atanacak her isim bir bostan korkuluğu dan farklı olmayacak. Tek yapacakları şey senede 20 bin öğretmen atayip koltuğa yaslanmak.
iyiyse neden gitti. kötyüse neden onun ekibinden biri yerine geldi? hiç açıklama olmadan veya istifa eden görevden alınan ex bakan.
kim ne derse desin, benim yakın tarihte hatırlayacağım en iyi milli eğitim bakanı'dır.
eleştirilen çoğu konuda yetkinin sadece kendisinde olmadığını da dile getirebilmiştir. her şeyden önce bir eğitimcidir.

ama biz hukukçuların, doktorların, işletme mezunlarının vb milli eğitim bakanı olmasını tercih ettiğimiz için çok çok eleştirdik maalesef.
"istifa" etmiş eski milli eğitim bakanı.
Sonunda kurtulduğumuz eğitim tüccarı. Onlarca skandala imza atıp tek iyi bir şey yapmadan gitti.
Bir öğretmen olarak çok beğendiğim blr bakandı. Eğer şansı yaver gitseydi çok iyi projeler yapacağına eminim. Ben sizin samimiyetinize inanıyorum sayın bakanım. Umarım bundan sonrası çok güzel olur sizin için.
istifasına cidden üzüldüğüm bir bakanımızdır.
Yazık oldu, iyi bilirdik...
Tedx’de yaptığı konuşmasının altında hep “MEB bakanı bu adam olsun” gibisinden yorumlar yazıyordunuz? Ne oldu şimdide düşman oldunuz?
Yahu 100 yıllık batağı 2 senede herhalde düzeltemez. Virüse işin cabası oldu. Gelende işi zor. Ha vurguncuysa makama çöker yıllarca.
Kendisini eleştirenler göreve gelseler neler yapacaktı merak ediyorum. Kaliteli bir insandı öyle olmasaydı istifa etmez, koltuğa çökerdi diğerleri gibi. Diğer bazı milletvekilleri hakkında ne haberler yapıyorlar yine de bırakmıyor. Bıraktıramıyoruz. Evet.
Bakanlığına birşey diyemem ama sempatik biri idi insanda PDR/psikolog olma isteği yaratırdi yolu açık olsun.
istifa etmiş eski kukla.
ergen gibi instagram'dan reisi takibi de bırakmış.
yaa ziya efendi. otururken o koltuğu sonsuz sanıyordunuz. çoluğun çocuğun geleceğini kararttın allah sana gün yüzü göstermesin.
Babama istifa ettiğini büyük bir zevkle söyleyeceğim; çünkü akape hakkında ne haber versem inanmıyor. ilk bu söylenti çıktığında "bakan istifa etmiş, haftaya açıklayacaklarmış" demiştim. Şimdi sözümün gerçekleşmesine bakalım ne diyecek. Yine de akape içindeki nadir düzgün adamlardan biriydi. Başarısız olsa da efendiydi en azından. Adamda ego yok. Bu bile benim gözümde, orman bakanı olacak çokbilmişin önüne geçmesine yeter de artar bile.
Keşke herkes bu kadar kolay birakabilse gelen yapışıyor koltuğa. Hoş başka neler dönüyor onu da şu an bilemiyoruz.
Bu defa gerçek olan istifadır.
Haydaa niye istifa etti şimdi bu, gayet başarılıydı.
Göreve ilk Geldiğinde "Bakan Değil, Gören olacağım" demişti. Geçen Süre içerisinde Ne Baktı Ne Gördü. . .
istifa etmiştir. Hadi bakalım.
görsel

https://www.resmigazete.g...r/2021/08/20210806-11.pdf

Görevden affını istemiş eski milli eğitim bakanı. Çiçek böcek dönemi de bitti. Evet.
Erken seçim gerekiyor...
Bakanların ülke yerine tek kişinin ağzına bakmasının sonucu bu yaşadıklarımız.
istifa ettiği iddiaları var.
2 hafta için okulları yüzyüze eğitime çevirdi vakalar yine artmaya başladı. Fahrettin Koca'ya sabır diliyorum. 2 hafta da çocuklar akademik olarak bir başarı elde edeceklerdir insallah. Evet.