bugün

maya okulları kurucusu ve eski talim terbiye kurulu başkanı prof.

ek: sonunda adam gibi eğitimden anlayan biri geçti ya artık gam yemem.
Milli Eğitim Bakanı olmuş.

http://www.gercekgundem.c...parki-paylasimi-olay-oldu

edit: bu da sürekli değişim peşinde. yok dersleri azaltıyor, tatilleri çoğaltıyor filan. 2024 te üniversite sınavını değiştirecekmiş. üniversite sınavı yeni değişmedi mi amk. kanımca bu bakanın 2024 ü göreceğini sanmıyorum. eğitimde kalite bu şekilde artmaz.
Tamam da adam özel okul müdürü. Valla ben korkuyorum özelde öğretmene verile değer ortada. inşallah taşeron işçilerine dönmeyiz.

Türk eğitim sistemi için hayırlı olsun.
Prof. Dr. Ziya selçuk. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk milli eğitim bakanı.

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi, sınıf öğretmenliği ana bilim dalında öğretim görevlisi olarak görev almıştır. Eski talim ve terbiye kurulu başkanıdır.

Rehberlik, davranış gözlemi, iletişim, gelişim, öğrenme ve mizaç konularında çok sayıda araştırması bulunan Selçuk'un kitapları arasında ‘insan ilişkilerinde kendini açma', ‘Gelişim ve öğrenme', ‘Okul deneyimi ve uygulama', ‘Dikkat eksikliği ve hiperaktif çocuklar' ve ‘Sınıf içi rehberlik uygulamaları' bulunuyor.
eğitimde devamlılığı getiren kişi olmasını ümit ediyorum. sistemin her sene değişmesinden bıktık.
Kaliteli biri diyorlar milli eğitimi toparlar umarım. Hayırlı ugurlu olsun.
Eğitim adına içimde çok sönük de olsa bi umut ışığı uyandırmış olan milli eğitim bakanıdır.
Korkmuştum ama şu twit dizisi beni çok heyecanlandırdı.

https://twitter.com/ziyas...s/972763212331606017?s=21

Atatürkü o kadar güzel anlatmış ki. Ayrıca profilini incelerseniz de aynı biz gençler gibi.

Ted x konuşması da mevcut youtubeda. O da umut verici geldi bana. Özel okul müdürü diye baya ön yargılı yaklaşmıştım ama güzel olucak galiba. Hadi hayırlısı.

Edit: twitter parodi hesapmış ahah.
https://twitter.com/ziyas...status/976084938679255040

güzel bir insan gibi. umarım kanayan yaramıza derman olur da eğitim sistemi rayına oturur.
imam hatipleri falan çok eleştiriyordu. O yazılarını çıkartır millet bir kaç saate.
bedel ödeme amaçlı mı egitim bakanlıgına verildi falan diye düşündürmüş zattır.

veya 15 temmuzda aslında darbe oldu da olmamış gibi mi davranılıyro falan dedirtmiştir.

atatürk için ölen bir insanı bu ülkenin başına getirin yine problem olmaz ama egitim bakanlıgından uzak tutmalıyız arkadaş.

erdogan en iyisini bilirde işler kötü gidecek gibi.

kemalistler bile mal bulmuş magribi gibi adamın atatürk demesine tav olmuşlar, sözde bunlar egitimli slogana tav olmayan tipler ahahahah.

hatta şöyle diyeyim, bize iki şeyi versinler bir egitim bakanlıgını iki medyayı ondan sonra camileri de ahır yapsalar problem olmaz zira medya gücüyle egitimin gücüyle tekrar ülkeyi eski haline döndeririz.

bilmiyorum vallahi devlet mi tavsiye etti bunu nedir anlayamadım ki.

ilk saçma atatürk çıkışında akp'ye karşı boykota başlarım şuraya yazayım.
Muhaliflerin zavalliligini göstermiştir. Erdoğan, cisini tut dese tutmayacak adamı kabineye alır mı.
16 yıldır hak ederek bir göreve atanan ilk milli eğitim bakanı. çok yaşatmazlar bunu eminim.

edit: hak etmemiş parayı bastırmış olmuş. fos.
görsel
Kendisi milli eğitim bakanı olunca, adına açılan fake hesaplar türemiştir.
Özel okul patronu milli eğitim bakanı. Gözüm üzerinde. Özel okul patronundan milli eğitim bakanı olmaz kanaatindeyim. Görecez bakalım.
Umut olmuştur eğitim adına. Umarım uzun süren bir görevi olur. Özel okul sahibi olması eleştirilmiş bir bakın isterseniz nasıl bir okul. Bilim ve aklın aydınlığında çağdaş yaşamı bu derece destekleyen ve ayrıca gelişen teknolojiyi takip eden kaç eğitim kurumu var bu ülkede? Maya okulları onlardan biri. Öyle bık bık bık yapmasın eğitimden anlamayanlar. Bir de ziya selçuk zaten kendini eğitim alanında ispatlamıştır. Buradaki insanların onayı olmasa da iyi eğitimcidir. Haddi aşmamak lazım. Nöronların bize ilham olsun ziya hocam.
Ufak da olsa umudum var. En çok merak ettiğim şu: özel okul sahibi olan bir adam acaba özelde çalışan öğretmenlere "insani" çalışma koşulları sağlar mı ?

Özlük hakkı yok

Çalışma saati yok

Mesai kavramı yok

Maaş zaten asgari ücretten hallice

Tazminat mı ? O da ne ?

Ya da tam tersi, özel okul öğretmenlerine tasma takıp köleleştirecek mi ? Gerçi şu an bir tasmamız yok !
Eğitimin içinden gelen biri olması güzel fakat sonuçta cumhurbaşkanının belirlediği çerçeve önemli. Kalkıp kafasına göre iş yapacak değil. Hayırlı olur inşallah. Evet.
Özel sektörden gelen bir eğitimcinin milli eğitim bakanı olması hem çok şaşırtıcı hem de güzel bir gelişme oldu.
Bakalım özel eğitim kurumlarındaki sistemde ne gibi değişiklikler yapacak.
izleyip göreceğiz.
görevine layık eğitimci kökenli bir milli eğitim bakanı. ülkemiz için hayırlı, uğurlu olsun.
(bkz: TED Universitesi) kurucularındandır.
Milli eğitim ile ilgili umutlar iç tekrar yeşerten milli eğitim bakanı. Umarım bir gün Bakanlığı bıraktığında ‘keşke bırakmasaydı.’ Diyeceğimiz hizmetlerde bulunur.

Az önce hakkında bir yazı okurken şöyle bir yoruma denk geldim, sizlere de sunmak istedim;

görsel
her ne kadar maya gibi sikindirik bir eğitim kurumunun arkasında adı da olsa yine de bazı icraatlarına bakınca umutlanmadım değil. yapboza dönen eğitim sistemini bi silkelese de azıcık kendimize gelsek. pdr alanında uzman olması da umut verici tabi.
gerçekten eğitimci bir milli eğitim bakanıdır. sizin eğitimle olan ilginiz ne sorusuna, e oğlum okuyor işte diyen meb bakanları gördü bu memleket.