bugün

amerika'da pek cok yerde, kanada ve ingiltere'de de tek tuk bulunan araba kiralama sirketi. fakat mantigi kiralama degil paylasimdir. neyse kendimi yormadan linkini suracikta dercedeyim. http://www.zipcar.com
amerikada cok guzel isleyen bir sistem. Tek kerelik uye oluyorsun, benzini ve kaskosu dahil araba kiraliyorsun. Sana bir tane kart geliyor, akilli kart gibi. Arabalarin duzenli olarak bulundugu yerler var, kartini arabaya dokunduruyorsun, aninda kapilar aciliyor. Saati 8-9$ arasi degisiyor, 24 saat kullanim ise 72$.
koç'a ait araç kiralama firması, ama tabi koç'n kendi çalışanına faydası yine yok. bir koç grubu çalışanı olarak zipcar'dan lastik patlaması sonucu 300 tl'den fazla fatura ile karşılaşarak şoklardan şoklara girdim. hiç bir zaman %100 sağlam çalışan arabaları ile karşılaşmadım. 20'den fazla kiralama yaptım. lastik basınçları düşük, ya cam suları eksik, otomatik camları açılmaz yada klimaları yazın ısıtır, kışın soğutur . zehir zıkkım olsun referans olduğum kişilerden de üyeliklerini silmesini istedim bugün itibari ile.

siz siz olun, bilindik araç kiralama firmalarından pek da uzak kalmayın, yoksa bu çakallardan kurtulamazsınız.