bugün

erkek dansöz.
eski dilde kadın demektir.karagöz oyununda kadın kılığına girmiş erkeklere verilen isimdir.
orta oyunuda,
kadın rolüne çıkan erkek..
aynı zamanda ayakkabıcılık jargonunda kadın ayakkabısına verilen isim.
kadınların rol yapması sakıncalı bulunduğu için orta oyununda kadın kılığına girmiş erkek oyuncu.
zen farsça kadın demektir. zenne' nin ayrıca bir de kadın kısmı, taifesi anlamıda vardır.
geleneksel gölge oyunlarımızdan hacivat ve karagöz oyununda da yer alan karakter .
hacivat-karagöz oyununda mahâllenin işveli kadını. çelebi karakteri ile basıldığı falan olur.
nerden baksanız sağlıksız bir kültürün ürünüdür.
erkeklerin erkek dansözlerden zevk alması sağlıksızdır.
kadın dansözün olmayıp erkek oynatılması kapalı toplumun sonuçlarındandır.
ayakkabı sektöründe kadın ayakkabısı için kullanılan tanımdır. 35-36-37-38-39 ve 40 numaralar zenne olarak adlandırılır. diğer tanımlar için:

(bkz: patik)
(bkz: bebe)
(bkz: filet)
(bkz: garson)
(bkz: merdane)
eşcinsel olduğu için babası tarafından öldürülen ahmet yıldız 'ın hayatını konu alacak olan film.

http://www.facebook.com/zennethemovie
(bkz: ahmet yıldız ölmedi)
48. altın portakal ödülleri'ne de damgasını vurmuş filmdir. tebrik ve takdir ediyoruz.

http://www.zennethemovie.com/

birilerinin bu sessiz çığlıkları anlatması lazımdı.
yönetmenlerinin altın portakal'da siyad'dan da ödül aldığı film.
ödül konuşmaları beni ağlattı, o derece.
son yıllarda izlediğim en güzel Türk filmi diyebileceğim ; salt duygu sömürüsü, gaylerin hakları, eşcinsellerin yaşadığı sıkıntıları ele alarak değil de araya mizah unsurlarını da yerleştirerek mesaj vermeyi tercih etmiş; özellikle dans sahnelerinde victoria's secret tasarımlarına fark atabilecek güzellikte kostümlerle beni benden almış ve gerçekten birtakım konulara hiç bakmadığım bir pencereden bakmamı sağlamış aynı zamanda * * ** beni gerçekten hüngür hüngür ağlatmış ciddi manada etkisinde kaldığım bir yapım.kesinlikle seyredilmesi gerektiğini düşünüyorum. oyunculukara değinmicem bile zira özellikle iki başrol harikalar yaratıyor. ya bilmiyorum.gerçekten gidilip görülmeli.

--spoiler--
ah be ahmet. ciğerimi söktün yemin ediyorum.nur içinde yat.
--spoiler-
birbirinde muhteşem görsel efektlere sahip olduğunu fragmanında izledim. bugün saat 14.00 te eskişehirde söyleşisi olan film.
merakla beklediğim bir filmdi, sonunda kavuştuk. en yakın zamanda izleyip "beklediğim kadar güzeldi" diye entry giricem buraya.
dürüstlük bazen öldürür.
Son dönemde izlediğim en korkusuz ve başarılı film. Bu filmin bizim sinemamızdan çıkması onur verici.
kadın dansöz.
absürt film. böyle cesur film yapınca başarılı film oluyor. ben beğenmedim.
filmin ilk yarısı biraz durağan biraz da amatör gibi gelse de o aradan sonra film sizi olabildiğine etkiliyor sonunda içiniz burkuluyor. özellikle oyuncular filmi daha da etkili hale getiriyor. herkesin sevemeyeceği bir film olsa da izlemekle bir şey kaybetmezsiniz.
türk sineması adına önemli bir filmdir; izlenilesi, sürükleyici, farklı. daha önce denenmemiş en azından. şimdi bırakın biraz recep ivedikleri, cem yılmaz filmlerini bu tarz filmleri izleyin. Başka dünyalar görmeyi deneyin. bizde hep aynı tarz film görmemiş oluruz; böylece yabancı film izleme alışkanlığımız azalır belki.

türk sineması adını böyle filmlerin çekilmesi güzel. insanların çok yabancı oldukları konularda fikir sahibi olmaları güzel, alışık olmadık şeylere bakmaları güzel.

türk insanına ters olan erkek dansöz olayının insanların empati kurarak anlamaya çalışması güzel. ve hep kendi gözlerinle değil; dünyaya başka gözlerle bakabilmek de çok güzel.
gayet güzel filmdir. hele ülkemizde böyle bir filmin çekilmiş olması insanı bir nebze mutlu etse de ahmet yıldız'ın başına gelenler unutulacak gibi değildir.
göz dolduran.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar