(bkz: zenit petersburg)
efsaneye göre bir arıza yapmaması imkansız olan fotograf makinesi.
gök küresinin düşey olarak başucunda olan noktası.bu nokta ile gözlenen nokta arasındaki açıya ise zenit açısı denir.
fotoğraf öğrenmek isteyen bünyelerin en temel olarak bilmesi gerektiği fotoğraf makinesi markası.. her şeyin manuel ayarlanıyor olması hoş bir mevzudur öğrenirken..
hakkında internette oldukça fazla kullanım klavuzu vardır. o bakımdan nasıl kullanılır gibi sorunları minimize eden bir slr makinedir. her daim gayet iyi sonuç verir.

seviyorum ulan. allah razı olsun yapandan.
fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar için çoğunlukla tercih sebebi olan markadır. ucuz ve kalitelidir. tüm özellikler manueldir. ayrıca objektif bulmak çok kolaydır.
benim ben diyen fotoğrafçıların bile bazen kullanmayı bilmediği ama erbabının ellerinde bir mucizeye dönüşen fotoğraf makinasıdır.
doğrudur ucuzdur. ama asla ve katiyen yarı yolda bırakmaz. yeni başlayanların çok zor kullanacağı ancak kullanmayı öğrendiklerinde işin piri olacakları da tarafımdan garantidir.
başlı başına bir rus efsanesidir. *
arapçadaki yön anlamına gelen samt'ın, avrupalılar tarafından sent olarak çevrilmesiyle evrilmiş terim.

zaman tayini için gök kutbu ve güneşin yeri ile beraber kullanılır.
bozulan bir parçası oldugunda onarımının neredeyse imkansız oldugu fotograf makinasıdır. kullanımı kolaydır, iyi sonuclar verir. tabii kullanmasını bilenlere.
rusça zirve anlamına gelir.
saat markası zenith ile karıştırılmamalıdır.
"zenit, built like a tank."
vakt-i zamanında ankara'da itfaiye meydanından almıştım bir tane 20 milyona. yanılmıyorsam 20 lira vermiştim.zenit 12 XP. çok temizdi ama ne olur ne olmaz bakım yaptırttım 10 milyona. Ankara'da Ali Değer vardır çok eski bir usta.Sordum soruşturdum, bu aletleri yapsa yapsa o yapar dediler. Buldum dükkanını hoşsohbet, ilgili bir insan. Bakıma verdikten 2 gün sonra aldım. 36'lık bir makara harcadım alışmak öğrenmek için. Fena da çıkmadı resimler hani. Günümüzde teknoloji çok gelişti ama hangi makina eski zenitler'deki, leicalar'daki dokuyu , tadı verebiliyor?
fotoğraf makinelerinin kalaşnikof'u şeklinde adlandırılan, her koşulda çalışan alet.
temiz bir makinenin fiyatı şimdilerde 100-150 liradan başlamakta.
fotoğraf çekmeyi öğrenmek isteyenlerin günümüzde, bu kadar digital makine varken öncelikle ele alması gereken makinedir. Analog ve manuel ayardır. müzeye, vitrine ya da nene yadigarı sandığa kaldırılabilesi değerli makinelerdir. rus malıdır. çok dayanıklı olduğu söylense de bi arıza çıkardımı maliyetinden çok zarara yol açar. sağlamken, henüz sağlıklı ve hayat ile barışıkken ondan birçok şey öğrenmelisiniz. yoksa iflah olmaz hale geliyor bozulunca. parçaları bi döküldümü, bi daha zor birayara getirilir. onu kullanırken, öğrenmekten başka çareniz yoktur. çok hoş bi makinedir. benim doğum fotoğraflarım onunla çekildi ve onunla öğrendim fotoğraf çekmeyi... az makara harcamadık beraber. ancak ben nikon d80 alınca o intihar etti ve perdesini yırttı. şuan kullanılmaz halde. vitrinimde duracak hep. saygıyla anıyorum onu. seni seviyorum zenit.
yakın zamanda almayı düşündüğüm fotoğraf makinesi. * *
fotoğraf kalitesi harika.
eski fotograf makinalarının kralıdır. fotografçılığın babasıdır. bulmak için on antikacı gezdiğim alettir. candır can.
80-90'li yillarda universiteli ogrencilerin, (malum ogrencilik) paralari fazla olmadigindan tercih ettikleri analog fotograf makinesidir. sovyet yapimidir, kumas perdeye sahiptirler.

(bkz: bir pentax degil)
geçen gün tozlu raflardan bulduğum et modelini öğrenmek için 36 poz aldığım ve üç gündür sadece bir fotoğraf çektiğim makinedir. inşallah öğrenirim de adam gibi fotoğraf çekebilirim.
ilk göz ağrımdır. Muhteşem olmasa da fotoğrafçılığı öğrendiğimdir.
babamın bana devrettiği çok tatlı fotoğraf makinesi markası. kendisine yıllar sonra bugün ilk defa film takıldı, yeni anları dondurmak için bekliyor. çok heyecanlıyız ikimiz de.
(bkz: zenit 12 xp)
Yaşı benden büyük olan baba mirası, rus yapımı fotoğraf makinesi. Manuelin dibidir. Denklaşör sesi cana can katandır.
P.S. Biri bana ayarlarını öğretsindir, çok zor anasını satiim.
rus tankı olarak bilinir.
düşme, su gibi etkenlerden kolay kolay hasar almaz.

82 model bi Zenit 122'im vardı. eğlenceli makinedir.
fotoğraf makinesi ve futbol kulübü yanında saat markası olduğu da rivayetler arasındadır.
Almayı düşündüğüm, hunharca araştırma yaptığım fotoğraf makinesi. Kullanan ya da bilgi sahibi yazarlar yardımlarını eksik etmesin efenim.