bugün

toplumda bazıları çalışmalarına rağmen yoksulken bazıları acımasızca zengindir. ve anlarsın ki çalışarak asla zengin o lun maz!

çalışarak zengin olunmuyorsa ya nasıl zengin olunur? bu zenginler nasıl zengin olmuş ve oluyor? çalışan kesimin hatası ne?
Zenginlere sorsan akıllı oldukları icin. Bu cevap hiç şaşmaz.
çünkü gerçek emekçi onlardır şeklinde cevaplanması gereken sorudur.

hayatta hiçbir şey becerememiş alt sınıf insanların zoruna gider asıl emekçilerin zenginler olduğu gerçeği. sonra zengin normal sınıfa b*k atarlar.

(bkz: işçi emekçi değildir)
Sen çeneni yor diye.
Babam sagolsuncular ya da askta kaybenlerdir .
Babaları zengin olabilir.
doğuştandır.
Paylaşmayı bilmedikleri, sömürmeyi iyi bildikleri için.
bir zamanlar sokaktan izmarit toplayıp içen biri iken açlıktan nefesi kibrit çaksan yanıcak biri iken bu nicki alacak kadar ve bu sosyetik hayatı yaşıyacak kadar nasıl zengin oldum ama buna rağmen neden hala mutsuzum konulu brifingin biletleri biletix de...
ilmi isteyene zenginligi istedigine verir.
nesilden nesile zenginliktir büyük ihtimal.
fakirler fakir olduğu için.
illa çalması gerekmez. rızkın onda dokuzu ticarettedir.

Sen varını yoğunu işe adarsın ama o riski alandır, sen bir şey olursa çeker gidersin ama o elini kolunu bağlamıştır.
Risk alan kazanır arkadaş, bunu bilir bunu söylerim.

Birde eliniz açık olacak; verdikçe gelir, sıktıkça küçülür. En azından ruhunuz zengin olur.
allah yürü ya kulum dediği için olabilir mi?
Fakirler neden fakirse aynı sebepten.
zengin oldukları için.
bunu ciddi ve birşeyler öğrenmek için sormuş olsaydınız ben de birşeyler anlatabilirdim. ama siz zenginliği hırsızlıkla, kara para aklamakla, haksız şekilde mirasa konmakla, yolsuzluk yapmakla tanımladığınız sürece asla zengin olamayacaksınız. kendi kendine zengin ve başarılı olmuş insanları zaten medyada göremezsiniz. medya sürekli beyninizi yıkar ve böylece fakir kalmanızı sağlar ki tepededikiler sizi rahatça idare edebilsin.

bu kadar.
allah öyle istediği için. ama bu bir rüyadır . bir roldür . birgün bitecek . ne malın ne paranın zerre gram değeri kalmayacak.

barış manço demiş:

--spoiler--
kimi alır kimi satar hepsi yan yana yatar
--spoiler--
rızkın onda dokuzu ticaret tedir diye alım satım işini hadise delil gösteren islamı kapitalizm pençesine atmış olur. O zaman üretenler keriz yani!

Bu hadis tüm hayatı kapsamaktadır. Sen birşey ler üretecek sin, sonra onu sattığın an bu hadis in alanına girmiş olursun. Yani kendi ürettiklerini satmadan eksiklerini tamamlayazsın demek istiyor. Üretim olmazsa kime satacak sın, ne satacaksın? Ne kadar üretim okadar tüketim.

Zengin neden zengindir; kendi için çalıştığı için zengindir. Gücü olduğu için zengin dir.
Ya çıktıkları yerde ya da çaktıkları yerde para vardır çünkü.
ya kafası çalışıyodur, ya da şanslıdır.

einstein.
rizkin 9/10u ticaretteymis. hileli ticaret ile kalan 1/10a rizik birakmadiniz. kalkip alinterinden bahsediyorsunuz. ticaret erbabi fis kesmediginiz her mal vergi hirsizligidir. patron ve avaneleri odemediginiz her mesai hirsizliktir.
Çalmayı iyi bildikleri için olabilir...
http://youtu.be/pzymE4VuiBk
cunku hepsi bencildir. kendisine bile bencildir bu insanlar aslinda. sadece "para" vardır. herkes parası icin yasar ya cunku. birlikte oleceklerdir. dayım mesela adamin bilmem kac dairesi bilmem kac milyon dolarlik arsasi var ama bindigi araba eski toroslardan. oturmaya gidersin adam sana kimler cay icer kac bardak cay icersin diye soru yoneltir. para insani arsizlastiriyor mu ne? uzak durmak lazim o insanlardan. zaten onun istyeni talibi cok olur aman aman. elindekiyle de yetinmez bu insanlar bencil oldugu kadar. insanlari begenmez. dunyanin merkezine kendini oturtur ben burdayım der. "al her yer senin olsun. bencilligin ve paranin yaratmis oldugu ustunluk tavirlarin senin olsun sahsimdan uzak dur yeter." diyeceksiniz yoksa mutlu olamazsiniz.
simdi anladiniz degil mi niye zenginler? bir sey istemeye korkarsiniz onlardan acaba bana icten icten ne der diye bir kurt beyninizi yer durur.
en ufak bir samimiyet gosterseniz aa paranin pesinde damgasini yersiniz. terbiye almamissinizdir onlara gore. samimi oldugunuza ilgi gosterip deger verdiginize de pisman olur cikarsiniz.