bugün

itici olmaktır.
Oooo ondaki hava kimde vardır, küçük dağları ben yarattım havasında, burnu kaf dağında ama sorsan simit parası olmayan, çorbaya düşen karasinek gibi bir insan.
havalı olmaya çalışan bir insan türüdür.
gitmiş olduğum mekanlarda tek tek ayıklayabileceğim tiplerdir. genelini ne yazıkki genç bayanlar oluşturur. yazıktır..
yürüyüşünden bellidir zenginlik. kendini kandırır komik duruma düşer .
bmw görünümlü şahin (bmwde -90 modellerinden). Bariz bellidir.
(bkz: yalancının mumu yatsıya kadar yanar).
Zengin olmak ile zengin hayatı yaşamak bunlar ayrı şeyler.
zengin gibi ne yapan insan.
adamın arabasına telefonuna saatine baksan fabrikatör sanarsın. ama banka kayıtlarına baktığında kredi borcundan başka bir şey göremezsin...
Bu tipleri genelde maslak ve civarında görebilirsiniz.Küçümsemek için sölemiyorum sakın yanlış anlamayın ama aldığı ücreti tamamiyle kıyafete yatırmak ne demektir. Tamam şıklık yarışı falanda bunu anlıyorum maasın kadar takım elbise almak olur mu hiç.
Bu tipler genellikle arkadaşlarının rayban gözlüğünü alıp resim çekilir,hayatında bir kere bindiği emanet jipin içinde kendisininmiş gibi direksiyon başında fotoğraf çekilir,önünden geçtiği otellerin önünde çekilip sosyal medyaya koyar.tanımayan kişilerde ooo bu kız/çocuk ne kadar zenginmiş der.
zengin olup da fakir gibi davranan açlardan iyidir.
mütevazı ise orası ayrı.
muhtemelen bir evi bile olmadigindan, kart borclarini odeyemeyince haciz islemi bile yapilamayacak olan fakirdir.

evet var boyle bir arkadasim. kendisi urfa'dan gelmis ve 19 kardes. baba zengin degil. (19 cocugu besle buyut zengin olamamis tabi adam) kiz butun parasini kiyafete yatiriyor. bebek ve nisantasi favori mekanlari. pazardan kiyafet aliyor bazen ama kimseye soylememeye calisiyor. sonuc, cidden acinacak halde. insanlik namina hicbir sey yok. her turlu sosyal medya hesabini kullaniyor ve her anini fotografliyor. (evet senin zengin olman ve pahali mekanlarda takilmani herkes cok onemsiyor.)

hayattaki en buyuk ideali zengin bir erkege vermek.

korkum su ki, kendisi gibi zengin olmayan ama zengin gibi yapan bir erkege vermesi. zira beklenen sonuctur.
Üzüldüğüm insan tipidir.
maaşı 3 kuruş olup, 10 kuruş harcayan insandır.

kabul edin, hangimiz değiliz ki?
kredi kartları gökyüzüne uzanmış. asgari ödeye ödeye bir hal olmuşsun.
ama hala ciks mekanlarda vodkanı yudumluyorsun.
Böyle insanlar herkesin karşısında vardır. Yaşadığım bir örnekle gösterecek olursak, bir gün arkadaşlar hep beraber izmir güzelyalı sahildeki bir cafe de oturuyorduk. işte arkadaşımız anlatıyor ağabey bakın dün gözlüğü aldık 650 lira orijinal prada filam diyordu anlatıyordu. Genelde her zaman salladığı için biz he deyip geçiştiriyorduk, tam o anda çantası ve elinde yarım düzine gözlük satıcı geçerken buna selam verdi ve devam etti. Gerisini siz anlayın biz kopuyoruz ve kendisi kızarmış durumda bir şey çaktırmamaya çalışıyordu. Bu durum zengin olmayan ama zengin gibi takılan kişilere örnektir. Tabi ki kimsenin maddi durumu bizi ilgilendirmez ve dalga konusu olmaz fakat, bu tip kişilerle dalga geçilebileceğini kanaatindeyim. Bırak insanlar seni nasıl seviyorsa öyle sevsin.