bugün

en iyi insanlar yanlızken güçlüdür demiş henrik ibsen..
yalnızların kendini avutma biçimidir. lan arkadaş o kadar çok zeka emaresi olan iş var ki şu dünyada sanırım bi tek ben düşük zekalıyım. arkadaş yok yalnızlık zeka belirtisi, yok ateizm zeka belirtisi, yok az yemek zeka belirtisi. yeter ulan. evet.
yanlızlığı seçilebilecek bir şey olarak göstermeleriyle zeki insanlar olmadıklarını anlayabilirsiniz.
"zeki miyim acaba?" diye kendi kendime soru sormama sebep olan önermedir.
akıllı adam herkesle muhattap olmaz. herhalde yanlız olcak.
doğrudur çünkü kendilerine göre kafa dengi birisini bulamazlar. aptallığa tahammülleri yoktur insanların çoğunun boş olduğunu bilirler. arkadaş seçimlerinde de ince eleyip sık dokurlar.
yalnız insanların kendilerini zeki sanması şeklinde düzeltmenin daha doğru olacağı gerçeklik.
Her şeyi ayrıntı düşünüp, mükemmel istemek zekaysa eğer doğru bi tespittir.
Şayet yalnızlık birçok şeyi kabullenememekten doğar.
yalnızlığın insan zekasına katkıda bulunduğu da ayrı bir gerçektir.
doğrudur.

(bkz: zirvedeki yalnızlık)
(bkz: dengini bulamamak)
zeki ne amk ya abartmayin.
Zorunluluktan gelen yalnızlıktır. Genelde Yaptıkları çalışmalara zaman ayırmaktadırlar asosyel olurlar. ayrıca Bütün gün Twitter da facebook ta takılan yalnız olup zaman öldürenlerin zeki hissetmelerini sağlayan başlıktır.
Zeki insanlar yalnızlığı bilinçli seçmezler aslında, zaten yalnızlığa baştan mahkumdurlar.

Herkes onların kafasından anlamayacağı için yalnızlık bir nevi kaderleridir.
fazla zeki olmadıklarının kanıtıdır. biraz daha zeki olabilseler yalnızlıktan kurtulmanın çaresini arayıp bulabilirler. kendimden biliyorum. benim zeki olduğumu söyleyenler de vardır ama yalnızlığı seçtim sanırım. ama yalnızlığı seçmeyen bir sürü zeki insan da tanıyorum. sanırım benden daha zekiler. neyse zaten ben senden üstünümcülük oynamaya hiç gerek yok. zekilikle yalnızlığın o kadar da alakalı olmadığını söylemeye çalıştım.
zeki olup ta yalnızlığa kaçan insanın ya çok ciddi fobileri vardır ya da kendinden başka herkesi hor görüyordur. ulan madem zekisin neden bunu değerlendirmiyorsun?

neden sosyal bir insan olup ta etrafına ışık saçmıyorsun. sonuçta biz bir toplumuz ve herkesin toplum yararına yapacak bir şeyleri vardır. yüksek zeka çok nadir bir özellik ve değerlendirilmesi gerekir.

ne bileyim yazarlık kursuna falan git, yazar ol. hitabet kursuna git, konuşmacı ol. sen iyi konuştuktan sonra seni her kürsüye kabul ederler merak etme.

madem zekisin kanıtla kardeşim, öyle kuru kuruya sözlükte asosyal entryler girmekle zeki olunmuyor kusura bakma.
Bazen ciddi ciddi düşündüğüm bir şeydir. Kız arkadaşın olduğunda ne kendine zaman ayırıp düzenli spora gidebiliyorsun, ne rahatça gecelere akabiliyorsun,ne de diğer hobilerine doğru düzgün vakit ayırabiliyorsun. Bence gayet mantıklı bir hareket ama işte yemiyor.
Bazen bir bakış, bazen bir gülüş, bazen sessizlik her şeyi anlatır. Zeki insan karşısındakinden bunları kolayca anlayabilir, karşısındakinin de onu anlamasını ister.

karşınızdaki konuştuğunuzu anlamaz, esprilerinizi anlamaz, duygularınızı anlamaz ise yalnızlık en doğru seçimdir.
yalnızların tek tesellisidir. bi de bunun abi gece uyumayanlar daha zekiymiş olanı var. ulan sen işsizsin ondan olmasın.
güncel Önemli Başlıklar