bugün

çabuk öğrenebilip öğretebilme.
iyi espri yapabilmeleri.
Ben odaklı yaşamamaları..
Her cümleye ben diye başlamamaları..
galatasaraylı olurlar * *
edit: genç kuşlar rahatsız. *
etkisizlik. 'zeki oldun da ne oldu, ha ne oldu?' diyerek yakalarına yapışılası keyif pezevenkleri topluluğuna üye bulunmaları.
Hepsinin kendine has özelliklerinin olması. * *
deli konumuna düşmeleri olabilir. bir de ne olursa olsun başarıyı yakalayanlar.
utangaç olmalarıdır .
Hiperaktive ve dikkat eksikliği varsa sahip olduğu zekayı gösteremeyebilirler. Bundan dolayı zeki olup aptal gibi görünebilirler.
her zaman bi şekilde paçayı kurtarabilme.
o dahilikle delilik arasındaki çizgiyi sikesi gelmeleri. arkadaş ne klişeymiş bitmek tükenmek bilmedi.
başkalarının beğenilerine göre değil, kendi isteklerine göre giyinirler.
genelde kova burcu olmaları.
olaylara ve durumlara farklı açılarla yaklaşmaları.
bazı kesimler ukalalık olarak algılasa da zeki insanlar fazla konuşur. evet fazla ve öz konuşurlar çünkü konuşmayı severler. konuşmadan önce düşünmezler çünkü düşünmelerine gerek yoktur, akıllarına aptalca düşünceler gelmez. tabi bir de çekilmez olabilirler fakat onlarla alakalı değildir, çekemeyende sorun vardır, kabullenmez üstte durmak ister, yediremez, yedirmek ister. fakat ayna tutan zeki insanla başa çıkamaz.
Sigara ve alkol *
akıllı insanlar kadar başarılı olamamalarıdır..
zira var olan zekalarına güvenip başka da bir b.k yapmazlar.
kaplumbağanın tavşanı geçme durumu..
zeki olmalarıdır.
(bkz: sözlük yazarlarının ortak özellikleri)
her şeyi kendilerinin bildiklerini sanmaları.

halbuki, bilgili olmak ile zeki olmak arasında fark vardır.
yenilikçi olmalarıdır. zeki insanlar anlama yönünden zayıf olsa bile birilerine bir şeyler öğretmeyi, anlatmayı, yeni fikirleri tartışmayı severler. kanımca hitap yetenekleri daha düşüktür.
hepsi çok sıkıcı yaşlı boş boş konulardan bahseden bunaklardır bence..
tembelız am..
maddesel ilişkileri önemsememeleri.
sözcüden ziyade gözcüdürler. öyle aklına gelen her şeyi söylemezler. önce bir güzel ölçüp biçerler tabiri caizse analiz ederler. analiz yaptıkları gibi büyük resmi de görürler bir nevi sentez yaparlar. olaylara mükemmel olmasa bile pratik çözümler sunarlar. yalnız öyle çok da düzenli olduklarını düşünmüyorum. düzenli olanları da vardır elbet ama dağınıklığı da benimsemiş olanları yok değil.