bugün

Zekiyim, tam bir şakirtim. tezin çürüdü hadi şimdi kaybol.
yanlış önermedir bilimin ve aydınlanma dönemi eserlerinin bir çoğu ilk icatlar matematik ve geometri alanındakı ilk formüller ve temeller ilk felsefi düşünceler müslüman alimler tarafından ortaya atılmıştır. Ne zaman ki yozlaşma Batılılaşma ve asimilasyon başlayıp islam diye bize başka şeyler öğretilmeye başlandı işte o zaman gerileme başladı.
daha fazla düşündükleri için evet. inandığınız allah aşkına söyleyin allaha ya da tanrıya inanan kaç tane fizikçi tanıyorsunuz? kaç tane biyolog var? abdüsselam falan diyecekler ama o bir istisna. onun da fazla dindar olduğu söylenemez.

dünyayı değiştiren insanların %90 ı ateisttir bunu unutmayın...
yazdığına kendisi bile inanmıyordur büyük ihtimalle.
(bkz: ateistlerin zeki olması)

önermeye tersten varıp başlık açılması gösteriyor ki çok da doğru olmayan önerme.

ahahahasss trolle mantıklı ve sıradan ayar vererek tribünlere oynadım. günün beğenilen istatistiklerindeki kalabalığı anlayabiliyorum şimdi. bok gibiymiş.
evet bence de zekiler. üç adet çıtayı uç uca ekleyerek tavanda asılı olan muza ulaşabilirler. sonra da yesinler, her türlü...
yeterince zekice değil bilimsel olarak da yaratıcı var bigbang yaratıcıya ihtiyaç duyar ama dinlere bi şey diyemem.
(bkz: einstein in dindar olması)

Einstein= 1 milyon zeki.

(bkz: ben ateist değilim)
aslında ateistlerin çok zeki diye bir şey yok, dindarlarda beyin olmayınca öyle gözüküyor. ot tanrı olsa ona da tapardı bu cahiller. tek farkları bu gün onlara sunulan tanrı modelinin ottan farklı olması. yoksa tanrı ne olursa olsun idrak edemez, refleks gibi yaşarlardı. içgüdüsel insandır bunlar birde. beyni kendilerine çizilmiş olan sınırın ötesine geçemez.
bence eğer bir insan zekiyse bir yaratıcının varlığını ne için yaratıldığını bu dünya amaçsız bir şekilde gelmediğini bunu aklının kabul etmeyeceğinin farkında olur. Tıpkı Hz. ibrahim gibi önce yıldızlara bakar bunlar benim rabbim der sabah olup kaybolunca tüm o yıldızlar hayır kaybolan bir şey benim rabbim olamaz der sonra güneşin azametine bakar evet budur der benim rabbim o da batınca benim Rabbim her türlü noksanlıktan münezzeh kainatüstü bir varlık der. Ve bu sayede Allahı bulur iman eder. Amaç bundan kasıt insanın aklını kullanması gerektiği düşünerek bile olsa Allah'ı bulabileceği gerçeğidir. Bu yüzden bana sorarsanız Einstein zeki mi diye bu yönden bakınca bana göre dünyanın en gerizekalı insanları grubunda yer almıştır diyebilirim. Vesselam...
benim iyi anlaştığım tüm insanlar genelde deist. ben de zekiyim. demek ki zeki insanlar deist. ama ben neye inanıyorum bunu buradan kestirmek zor.

(bkz: teşekkürler)
Ateist olan aptallar da çoktur. Bizzat şahit oldum.
Yanlış bir önermedir. ispat mı zordur inkar mı? Sorusu buna yol göstericidir.
sallama önermedir.
yurdumun ergen ateistlerinin zırvaları.
saçma tespittir.

ateist, deist diye zeki olup olmadıklarını anlamak mümkün değildir.
"science without religion is lame, religion without science is blind." yani dinsiz bilim topaldır, bilimsiz din kördür. Einstein, Albert (1930). "Religion and Science" New York Times Magazine (Nov. 9): 1-4.

bu adam böyle diyorsa ve benzerleri de, bizimkiler genellikle!! kesin zekidir.
çok okuyan insanların yeteri kadar zeki olmamaları durumunda ortaya çıkabilecek durumdur ateist olmak.

biz de okuduk, boşluktan sektik geldik.
genellemedir.

yanlış bir genellemedir.

dünya hayatına yön vermiş olan dindar insanların ve bilim adamlarının varlığını hiçe sayarak, batı toplumu tarafından pazarlaması iyi yapılmış bilim adamlarını ön plana çıkararak bu yargıya ulaşmak hiç de objektif değildir.

ayrıca; zeki olmak ile akıllı olmayı karıştırmıyoruzdur umarım.
göreceli bir önermedir. şöyle ki: toplum ve çevre tarafından zekisin, zekisin ve zekisin diye götleri kaldırılan bazı gerizekalıların kendilerini dünyadaki düşünebilen tek canlı zannetmelerinden kaynaklanan aşırı ego patlamasının zuhur etmiş halidir. bir yaratıcı vardır! kimine göre tekdir, kimine göre bir enerji çeşidi. kendi organizmasının düzenli çalışma konseptini inceleyen herkes bunu net bir biçimde görebilir. böyle bir eksizliğin tek ve üstün yaratıcı tarafından yapılabileceğini anlar.

ateizim şeytanın sen bir numarasın fişniklemesinden başka bişey değildir...
dünyanın gelmiş geçmiş en zeki adamı einstein'dır ve o da ölmeden önce son 7 yada 9 yılında tanrı'ya inanmaya başlamıştır. çünkü evrenin kendiliğinden oluşmasına 48 katrilyonda 1 ihtimal verebilirken işleyişinin kendiliğinden devam etmesine imkan vermemiştir. o bile ateistlikten vazgeçtiyse bize en azından deist olmak düşer. selametle.
Hassiktir ya diye kikirdeten iddiadır.
yeterince zeki olmadıklarını gösterir.