bugün

ciddi anlamda sorunları olduğunu düşündüğüm insandır. bunları dememin sebebi aslında bu kadar yazıyı yazmış olmasıdır.
--spoiler--
tüm ömrümüzü adadığımız, aklınıza gelmeyecek zorluklar ve yoğun bir gizlilik altında sürdürdüğümüz projemiz nihayete erdi.

2016 kasım'ında, halk arasında bilinen tabiriyle 'zaman makinası'nı çalışır hale getirdik. 23 ağustos 2017 tarihinde zamanda seyahat edecek ilk insan olarak seçildim.

bana attığınız "abi yeeaa nerden buluyorsun o esprileri ehehe" mesajlarının sebebi de buydu. henüz okumadığınız dergilerdeki, henüz seyretmediğiniz dizilerdeki esprileri buraya yazıyordum, amacım sadece yeterli kamuoyu ilgisini görmekti.

peki bunu neden burada itiraf ediyorum? inci sözlük (kendisiyle aşık atacak derecede popüler olan klonlarını saymıyoruz bile) 2015'ten itibaren ülkenin en büyük sosyal paylaşım platformu haline geldi. hatta bunun bir adım ötesine geçerek birçok genç devrimci grup/örgüt kuran bir kuruluş haline geldi. şu an masonik ve bölücü bağları olduğu gerekçesiyle bir dava bile açıldı inci sözlük hakkında.

biz bunun böyle olmadığını biliyoruz.

buradaki hareketlenmenin şu an (2018) yapacağı değişimleri tahmin bile edemiyoruz. bu sözlüğün kuruluşundan beri aranızda olmamın nedeni, sizlerin geleceği şekillendirecek olmasıdır. zira ülke buna ihtiyaç duyuyor. tahmin bile edemeyeceğiniz şeyler geldi başımıza.

fakat siz bunu değiştireceksiniz. gücünüzü farkedin. potansiyelinizi kullanın.

hazır eliniz değmişken bir zahmet atv ana haberde yayınlanan "zam şampiyonu yine kabak oldu" haberlerinin fon müziğini de değiştirin. hala amelie müziği çalıyor evet. her neyse şaka bir yana bu endişelerimizin en küçüğünü oluşturuyor.

bunu açıklamak için kasıtlı olarak 12 eylül 2010 referandum tarihini bekledik. zira oylarınızı etkilemek istemiyorduk, çünkü bu referandum fitili ateşleyen olay olacak, öyle olması da gerekiyor.

merakınızı gidermek adına söyleyeyim, %58'le evet kazanacak. bir de moralinizi yükselteyim, bu gece türkiye basketbol takımı dünya şampiyonu olacak, doyasıya kutlayın *

bundan sonraki olaylar hakkında söyleyeceklerim yanlış olacaktır çünkü artık tarihin gidişini değiştirmiş bulunuyorum tüm bunları açıklayarak. zamanla bize katılan insan sayısı da arttıkça, bundan sonraki kehanetlerim de o derece tutarsız olacaktır -zira tarih o oranda değişime uğrayacak- ki çabaladığımız şey de bu.

biz değişim istiyoruz. masaya yumruğunu vurabilen, fakat temkinli, kendini o "alın da oyalanın" şeklinde önüne sunulan eğitim sistemiyle kısıtlamayan, çok okuyan, donanımlı cesur bireyler istiyoruz.

yakında görüşmek üzere. sevginin gücü sizinle olsun.
--spoiler--
aslında gerçek olabileceğini merak etmiyor da değilim. çünkü bunu yazan inci sözlükten ve bu adam bunu yazmaya üşenir. ciddi anlamda gerçek olabileceğine inandım. ek olarak bu yazıyı yazar yazmaz silindi. kendisi tarafından veya modlar tarafından. sonuç olarak bu geceyi bekliyorum.
zamanda yolculuk yapan evrimleşmiş canlılar vardır ve de bu boyutta olmayan canlılardır.
(bkz: butterfly effect)
bu insana inanmıyordum ama an itibariyle show tvde evet in %58 çıkacağı konuşulmuştur. bu adamın dedikleri doğru çıkarsa çok şaşırırım ama.
o an'dan şimdi'ye geldiği için amacına ulaşmış insandır. tebrik edilesidir.
zamanda geçmişe yolculuk imkansızdır.

siz geçmişe döndüğünüz anda, sizin anne ve babanızı bir şekilde etkilemiş olursunuz, ve geçmişe dönen sizi besleyen ileride yaşan sizi yok edeceğinizden, geçmişte yaşayan siz de yok olursunuz. yani geçmişe giden biri, anında yok olur.

ancak zamanda ileri gidilebilir. bunun için herhangi bir engel yoktur.
--spoiler--
merakınızı gidermek adına söyleyeyim, %58'le evet kazanacak. bir de moralinizi yükselteyim, bu gece türkiye basketbol takımı dünya şampiyonu olacak, doyasıya kutlayın
--spoiler--
bu geceki türkiye basketbol takımı da dünya şampiyonu olursa çok saçma şeyler olucak kafamda.
kendisi, en eski inci sözlük yazarlarından, micheal sikkofield olmakta olup, incisözlük'e işbu entry'i yazarken modlarla işbirliği halindedir. modların editlediği başlığın tarihi gözükmez.

heyecan yapmaya gerek yok.
michael sikkofield adlı inci sözlüğün en kaliteli yazarı yazmış ise inanılması kaçınılmaz durumdur. ama bu dünyada ama paralel evrende.
evet göründüğü üzere hikaye ortaya çıkmış, türkiye yenilmiştir. michael sikkofield'ında kaan sezyum olduğu yüksek ihtimal.