bugün

çok değil bi 5 yıl sonra yüksek lisansımı yapmış vaziyette. mesleğimin ilk yılı*
annemle babamın bana niyetlendikleri tarihe gitmek istiyorum. niyetlerini bozmaya..
17 mayıs 2000 olacaktır.

tamamen kişisel. görmeyi çok istedim abi orayı ben. olmadı işte napalım. bir daha da olmayacak gibi geliyor. olsa da gitsek.

bu bir iç döküş entrysidir.
610 Yıllarında Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed'e(s.a.v) ilk vahiy'in geldiği yıllarda yaşamak isterdim Peygamber efendimizi görüp onun önderliğinde herşeyi berrak bir olayla yaşamak isterdim o tarihlere gidip.
1-2 sene önceye gitsem yeter aslında. internetten iki sene içinde çekilen bütün şans oyunlarının rakamlarını alırdım. sayısal loto, milli piyango vb. gibi. bu rakamları oynayıp zengin olurdum.
(bkz: yarın)
Roma cumhuriyeti dönemi.
1915 yılı.
1908 yılı.
1938 yılı.
1960 yılı.
2500 yılı.
biraz sonraya gitmek isterdim.
1 . Ben 1'e gitmek isterdim. Gerçekten merak ediyorum 1 yılını.
-1979 eylülüne giderdim ben...

-durun yapmayınnnnnnnn demek için.
Zaman yolculuğu ileriye dönük olacak ve kıyametin de yakın olduğunu düşünürsek; klozete oturduğum ana giderdim..
17 ağustos 1999 sabahına gitmek isterdim, sevdiklerimi alıp uzaklaşmak.
bir arkadaşımın da dediği gibi 16.yy istanbulu kuşkusuz.
1453. o yaştaki insanın bir şehri hangi şartlar altında fethetmesine tanıklık etmek isterdim
kesinlikle 18 mart 1915. o zaferi doyasıya yaşamak isterdim.
hazreti muhammed'in yaşadığı dönemdeki her hangi bir tarih efenim. kafama takılan milyonlarca sorunun cevabını almak için.
1453 yılında istanbul un fethine tanık olmak bir çok kişinin hayalidir herhalde. atımın üstünde şahlanıp kahpe bizans askerlerine kılıncımı sallamak isterdim doğrusu.
(bkz: 23 eylül 1993)

michael jackson'ın istanbul'da ilk ve tek konserini gerçekleştirdiği tarih.

seni bir kerelik de olsa kanlı canlı görebilmeyi ne isterdim be michael..
Bankok'ta geçirdiğim zamana dönerdim sanırım.
15 nisan 2011. heh geldik mi ya, ne çabuk.
(bkz: tarihin arka odası)

paralelinde

tarihin salonu.

tarihin oturma odası.

tarihin mutfağı.

tarihin terası.
evrenin değil, dünya nın yok olduğu güne giderdim. hani buradan görürüz ya, haberler de xxx gezegeni yıldızı yüzünden yol oldu diye.

güneş in, dünya üzerin de ki her su damlasını eriteceği, dünya üzerin de ki her kıtayı, ağacı parçalayışını izlemek. trilyonlarca ölü insanın mezarının toprak olduğu, milyarlarca mezarın aynı an da teker teker eridiği o güne gitmek isterdim. ne zaman olur bilemem. ama o gün sırf zaman makinesiyle orada olduğum için öleceğimi bilsem, tereddüt etmem.

ben bugün zaten ölmüşüm, bırak mezarım toprak değil, kıpkırmızı güneş olsun.

//evet doctor who da izledim. çok etkilendim. 1. sezon du. rose vardı, 7. doctor vardı.* kim olsa etkilenmez ki. kaçıncı bölüm orasını bilemem, ama sırf dünya nın yeni doğduğu halinde ki pangea nın parçalanışı gibi onun da katrilyonlarca parçaya ayrılışını izlemek için orada olurdum.

belki şansım var sa evren in sonunu da görmeyi isterim. sayamayacağın kadar çok yıldızın aynı an da sönüşünü. bir mum gibi. hepsinin söndüğü an da patlamadan dolayı oluşan evrenin o kıpkızıl halini.
(bkz: 1925)

şanlı göztepe nin doğuşunu canlı canlı izlemek isterim.
herhalde annem ve babamın beni meydana getirmek için değil vücutlarının bir anlık tutuşmayla yaklaştıkları geceye gider, üstlerine de bir kova soğuk su dökerdim. bütün aksilikler o meş'um gece başladı işte. *
(bkz: 1922) atatürkle beraber savaşan gururlu insanları ve atatürk ü görmek için gitmek isterdim..*