bugün

herşeyden evvel şunu belirtmek isterim ki; ciddi bir ikazın getirmiş olduğu sükse yeterli değilse ikincil dalga ciddiyet vuku bulur daha ciddi bir başlıkta dile gelir ve hasbel kader kendi yolunu bulur. bundan yola çıkarak kendilerine çeki düzen vermeyen bazı erkler şunu akıllarına getirmelidirler: özgürlük her istediğini yapabilmek olsaydıi bütün kuşlar kainatın efendisi olur, yüksek kanatlarının altında bütün insanlığı tamahkar bir cüretle nesilden nesile inim inim inletirlerdi. bu sebepten sözlüğü bir holikopter oyununa bağlayarak teknik bir takım yenilikler adı altında kapatmak faşizmin gümbür gümbür gelen ayak sesleri değilse bile tepeden inme bir bencilliğin muhtırası olarak kabul edilebilir.

insanlardan oldum olası nefret etmişimdir. zall'a bakınca o da bir insan. neden ondan nefret etmeyeyim. sırf bu sözlüğün kurucusu diye ona iltimas geçmek ancak soytarıların ve zayıfların ruhani halini temsil eder ki, bu katagorinin içine girmeyi hayal etmek bile insanı insanlıktan çıkartır ve kendisinden bile nefret eder hale getirir. insan kendinden nefret etmeye görsün. o zaman ne mi olur? onu ben de bilmiyom.

batı toplumlarının sanat ve biliminin daha iyi anlaşılması için harf inkalıbını bu ülkeye getiren rahmetli mustafa kemal'i ağır dille eleştiren bazı kukuman kuşları neden şimdi ismini vermek istemediğim bu şahsa tek kelime etmezler. çekirgeleri yiyen, böcekleri kemiren, maymun beyninden yemekler yapan bir medeniyetin alfabesini yenilik diye bize yutturan bu şahsı ciddi bir ikazla uyarmazlar. oysa ikaz müessesi çalışmazsa neler olur hiç düşündünüz mü? terbiye edilmemiş oğullar ve kızlar davulcuya zurnacıya kaçar, karılar kocalarını bir yakışıklı görünce terk eder, askerler silahlarını bırakır karşı cephedeki düşman askerle viski şarap içer, eve yeni alınmış kedi köpek evin her tarafına sıçardı.

son olarak şunu da belitmeden geçemeyeceğim. reklamlardan doldurulan paraların karşılığında faturalar kesiliyor mu. vergilendirilmemiş kazanç kutsal değildir.
++ ii günler. *
ya bu nasıl bi lisan kullanıyor bilen var mı dedirtir.

harbi 2 satırdan fazla okuyamıyorum sıkılıyorum.
olm bu sözlüğün hali ne böyle??
sabah saatlerinde önce helikopter oyununda 9700'leri gördüm.bir sigara yakıp 15.000'e kadar çıktım.
rekor üstüne rekor kırdım.
dedim hacklendik heralde, dolunay yüzlümün morali bozuk.

sözlük bir açıldı;

her yer orhun yazıtları olmuştu.
hemen tarihi kontrol edip ''interstellar'' gibi zamanda yolculuk mu yaptık dedim.
hayır hala 2015'teydik lakin bir şeyler ters gidiyordu.
çok geçmeden meme silületleri gördüm belli belirsiz.
bir kaç yazarın nikaltında 3 hilali görünce heralde askeri darbe oldu dedim.

bakkala kadar gidip kaşarlı tost yaptırdım.bakkal ömer dayı hala samanyolu tv'de kalp gözü tekrarını izliyordu.
zihnimde parçalar oturdu.
tekrar eve gelip sözlüğü açtım.

gelişmelerden duyurunu gördüm.
bitanem sözlüğü dünya'ya açmak gibi bir planın yoksa, bu nedir yahu?

doğu türkistan'a mı taşınıyoruz amk!
(bkz: zall ın şikayetleri pek zallamaması)ndan hareketle boşa gidecek ikazdır.

tabi (bkz: ikaz etme demiyorum hobi olarak yine et).
http://galeri2.uludagsozl...1kan-resimleri_321763.jpg
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar