bugün

kadıköy sahilde (minibüslerin rıhtım caddesine çıkmak için kullandığı sokakta)yiyebileceğiniz en güzel sandvici yapan insan. akşam 8.30 sabaha karşı 5 arasında onu burada bulabilirsiniz. yaptığı sandviclerle normal bir insanın karnını en az 2 öğünlük dolduran , anormalseniz bile doyduğunuzu hissettiren o nefis sandvicin içndekiler şöyle:**
pastırma
kavurma
amerikan salatası
salam
sucuk
beyaz peynir
kaşar
tereyağı
zeytin ezmesi
domates
salatalık turşusu

ayrıca mekan çok hoş ve sıcaktır. burada bir zirve yapılması hem insanların mideleri hem de zahir usta için bayram nedeni olacaktır.*
aklıma gelmişken şunu da belirteyim bu mekanın bir de * denilen bir sandvici vardır ki bunu yiyen insanın yerinde durması pek mümkün değildir.* maç öncesi gidip bunu yemeden turnuva maçına gitmeyen takımlar görmüşümdür.eskiden toni schumacher in fenerbahçenin evinde oynadığı her maç öncesi yediği bu sandvicin içindekiler şöyle:

tereyagı
sarelle
findik ezmesi
bal
muz ( yada kasar peyniri )

dip not: neden buranın bu kadar reklamını yapıyorum diye merak edenlere , yaklaşık 42 haftadır* cuma akşamları liseden arkadaşlarla burada buluşuyoruz. geçen cuma aklıma burada bir zirve yapılsa nasıl olurdu diye bir şey aklıma geldi. tamamen bunun sonucudur bu ve bunun bir üstündeki entry.
ünü azerbaycana bile ulaşmış meşhur insan.
2007 aralığı istanbula misafir geliyoruz.
arkadaş tarafından verilen buluşma noktası aynen şöyle:

a: kardeşim kadıköy de zahir ustaya gel. bekle beni orda.
ben: iyi de ben istanbulu unuttum nerdeyse. orayı nasıl bulcam?
a: nasıl bulamazsın. adamın ünü antepe kadar yayılmış. bulursun bulursun.

otobüs de yanında oturandan zahir usta sorulur. adam tanır. hayret edilir. tıpış tıpış gidilir.

(bkz: fırat dürüm evi) *
o degil de kucucuk sandvic arabasindan 3-5 katli durumevi acmasina saygi duydugum insandir. guleryuzludur, servisi superdir.

bisey eklemek istediginizde, mesela zahir usta biraz daha kavurma koyar misin" dediginizde nev-i sahsina munhasir bir "tabiiuu" deyisi vardir ki essizdir.
hiç istisnasız türkiye'nin en iddialı soğuk sandviçlerini sunan gece 20:30 sabah 05:00 saatleri arasında sandviç hizmeti veren müstesna işletme. (gizli cevher)
http://harbiyiyorum.com/k...ahir-usta-sogukcu-caglar/