bugün

verdiğiniz değerin sevginin karşılığını alabiliyorsanız dünyanın en güzel eylemi fakat alamıyosanız dünyanın en kötü kötülüğü ve bu kötülüğü de sadece kendinize yapmış olursunuz. Benim de birebir yaşadığım durumdur 3 sene aynı kızı sevdim açıldım konuştuk zamana ihtiyacım var dedi bekledim daha sonra samimileştik mutlu etmek amacıyla ufak tefek hediyeler aldım 2-3 ayda bi görüştüm bu süre içerisinde ama her an aklımdaydı ve 3 sene sonunda sadece ufak bi tartışma oldu ve ondan 2 ay sonra snapte hiçde beğenmediği türde olan bi çocukla foto atmıs neyse kusura bakmayın demek istediğim sadece ben bu 3 senede verdiğim degerin yüzde birini alamadım ama eger olurda verdiğiniz degeri alırsanız o kısıyı bırakmayın.
insanın yıllarını yıpratıp , hayatını kendine istemeden de olsa zehir etmesidir. sadakattir ama bu dünyaya bir defa gelindiği de unutulmamalıdır.
6 sene boyunca hem de hicbir karsilik gormememe ragmen yaptim.

hayatimda bir seyler basarabildiysem sebebi tamamen budur. bi 6 sene daha sevebilseydim o kizi simdi dunyanin gotune parmak atiyor olurdum herhalde.

kismet bu isler kiz gitti gaz bitti, basladigim dip noktasina geri donuyorum yavas yavas.
Yüceltilmemesi gerektiğini düşündüğüm bir durum. Karşılık alıp da yıllarca seversin tamam ama ayrılık olduysa ya da tamamen platonikse sevginiz ve karşınızdaki de hayatına devam etmişse eğer, siz neden gelmeyecek olanı bekleyip yokluğuyla cezalandırıyorsunuz ki kendinizi?

insan kendine bunu neden yapar ki?

Hayat isteseniz de istemeseniz de devam ediyor ve size acı veren biri için kendinizi böyle üzmenin anlamı yok.

Bir şeyler yaşanır ve bitmesi gerektiğinde biter. Uzatmak gereksiz ve tamamen zaman kaybı.
5 yıl sonra gelen hazin son ile sonuçlanması mümkün olup zaman kaybı olarak da nitelendirilebilir.
sevilen karaktersiz ise seven ne yapsın?
(bkz: kolera günlerinde aşk)
Sabır emek sadakat isteyen birşeydir. Gerçi seven insan bunların hiçbiri olmadanda sever,çünkü sevmek için bir sebebe gerek yok.
gavatlık.
Sevmek gibi zor bir eylemi yillarca yapabilmek harika olmali. Karsilikliysa ne guzel , degilse uzucu.
Olası şeydir yaşadığım üzere.
Bu süre içinde Sevdiğiniz kişi için çaba sarfederseniz ve ondan karşılık alırsanız güzel. lakin hiçbir şey yapmadan sevmeniz ve karşılık alamamanız sizin daha fazla üzülmenizden başka bir şeye yaramaz.
doğrudan yıllarca aynı kişiyi sevmek demek, delikanlılıktır veya erdemdir demek bana kalırsa yanlış olur. bu olayın ne olduğu biraz da sevilen insanın tavrına bağlıdır.

eğer siz onu yıllarca sevip gönlünüzde saklarken, o da sizin ona verdiğiniz değeri ve sevgiyi veriyorsa ne âla. ya da en azından sizi süründürmeyip adam gibi reddedebilmişse. ama tam aksine sizi yıllarca süründüren, kullanan, peşinde koşturan bir kaltak veya pezevenkse (fark etmez), aptallığın daniskasını yapmış olursunuz.

kimseye ederinden fazla değer vermeyin.
Tam bir eziyettir marşı tarafın seni sevmemesi ama senin hala onu sevmen.
15 yıl oldu. Tam 15 yıl... Tam 15 yıl oldu içimdeki sızının geçmeyeli . 15 yıl oldu sürekli bir yerlerde hayalini göreli. 15 yıl oldu gördüğüm herkesi ona benzeteli . 15 yıl oldu gözümde ki yaşları tutamayalı. 15 yıl oldu ruh gibi dolanalı, insanların bana acıya acıya bakalı 15 yıl oldu. Geldim 40 yaşına ve sanırım ölene kadar böyle olacak. Sümmani'nin dediği gibi:

Ervahı ezelden levh-i kalemden
Bu benim bahtımı kara yazmışlar
Bilirim güldürmez devr-i alemden
Birgünümü yüz bin zara yazmışlar.
kalbin seçimi.
kalp bir kere sever.
Hikayenin sonunda bekleyen sen oluyorsun ve kimse gelmiyor.

Evet beklemeyi seviyorsunuz gemi bahane.

Nihilizm ve leyla ile mecnunu aynı potada erittim. Teşekk.
Yillarca aranizda bir bag olmayan birini sevemezain bence o artik aliskanlik bagimlilik turu bir sey olmustur bence hic yasamadim.
laf olsun diye değildir bu başlıktaki "yıllarca" kavramı. ağız dolusu "yıllarca" derken yüreğinizde bir cızırtı, bir kaynama fokurtusu yoksa bu "yıllarca" kelimesini kullanıp tüketmeyin.

öyle ki herkes sever; ama bazıları herkes gibi unutmaz.

sonrası bir pazar ikindisinde insanı içten içe kemiren "keşke"ler, dinlenen efkarlı şarkılar ve maziye içilen birkaç duble rakı.
Seveceğini anladığın anda evlenmek gerekir.
BiR SEVDiĞiN VARDI DUYARDIM FELAKETiM OLURDU AĞLARDIM DiYE DiYE YILLARCA SEVDiM, AMA BiTTi HERŞEY BiTER.
sevilir.yollar ayrılır yine sevilir.bi türlü unutulmaz.alışılır onsuz da onu sevmeye yürek.belki hiç yanyana gelme ihtimali bile yoktur.ama yine sevilir.
zaman zaman onun adına utanmak da var.kendisi bile inanmamıştı, şaka yaptığımı felan sanıyordu. ben de inanmıyordum aslında. geçer, anlık hoşlantı gibi diye düşünüyordum. fakat değilmiş. anladım ki birini yıllarca sevip içselleştirdiğinin bir kanıtıymış meğer zaman. dudağımızda cümleye dönüşünce bi kıymeti olmadığına bakmayın. övünülecek, anlatılacak bir şey mi bilmiyorum. sevdiğin insanın ne yazık ki bunları bilmeden, senin dilinden dinlemeden gitmesi onu yıllarca kimseden habersiz sevdiğin gerçeğini değiştirmiyor. ''en çok ben sevdim, ona hayatımı adadım'' gibi iddialı sözler edemem. ben kendi halimde içselleştirerek sevdim onu, ona inandım, güvendim, heycan duydum sesini her duyduğumda. özlemese de özledim, hiç gelmese de bekledim. ama ben kendi içimde çok kırıldım. ha bugün ha yarın diye içime attım. ''bir gün bir sevindirir her şeyi unuturum'' dedim. olmadı. hep daha kötüye gitti. her gün daha kırıcı oldu. o, çok büyük ayıp etti. sadece ''git'' deseydi giderdim. bu kadar basitti. keşke geri gelmeseydi. benimle tekrar konuşmayıp işine gücüne baksaydı. ben de bu güzel duyguları içimde tutar, farkında olmadan ve kırılmadan onlarla ölür, toprak olurdum. kızıyorum ona çok çok...kızmak da haklıyım. madem ki geri geldi beni dinlemeli, anlamalı, bana kırıcı olmamalıydı. benim hiçbir şeyim olmamış bir insanın beni bu kadar kırmaya ne hakkı vardı? ben neden böyle bir insanı sevdim? diye kendime çok kızıyorum. aslında hiç dönmemiş bir insanı dönmüş kabul ettiğim için en çok da...

not:bu yazı çok uzun zaman önce yazıldı. hala aynı duygu ve düşünce çevresindeyim.
kaç yıl olduğuna göre değişir.
Saçmalıktır. insanın kendine verdiğini en büyük zarardır, ayrıldıktan sonra veya platonik şekilde sevip unutamamak.
sevgiliyseniz/evliyseniz güzeldir, tebrik ederim.

ama platonik aşkınızsa kerizliktir. herkesin yalnız kendisi için doğup, yaşadığı bir dünyada hayatının merkezine seni hiç umursamayan birini alıp yıllarını heba etmek sadece enayilik ve çaresizliktir.