bugün

kurban bayramlarında hayvan katliamı diye bas bağıranların. yılbaşında nereye kaybolduğunun sorgulanması gerektiği gerçeği....

evet. ortalama olarak 400 bin tane hindi kesilecek bu gün ülkemizde. gerçek rakamlar bunun biraz daha üzerinde.

kesilmesine karşı değiliz, kesen kessin, yiyen yesin. afiyet olsun hatta. yarasın... ama kurban bayramlarında çarşaf çarşaf hayvan katliamı diye bağıran hayvan severlerin hindileri neden dışladıkları merak konusudur. hindiler hayvan kategorisine girmiyor mu diye merak edilmektedir.
Yılbaşında gereksiz kesilne hayvanlardır. Neden hindi kesilir anlamadım. Genelde hayvanların yaşama süre 1 yıl hiç bir hindiye seneye görüşürüz diyemessiniz.
hadi gucunuz yetiyorsa bunu da aciklayin ateistler.
evet nerede o hayvan seven ekranlarda salya sümük ağlayanlar onların sesi müslümanlar bir şey yapınca çıkar sedece. hayvana insan kadar değer vermeyen tipler evinizde it beslersiniz, ama sokak çocuğu görseniz arabanıza atlar kaçarsınız yanından.
gün gelecek müslümanlar gayrimüslümleri taklitte o kadar ileri gidecekler ki, onlar bir kertenkele deliğine girmeye kalksalar müslümanlar da onları takip edecekler. hadisi şerif
garip bir istatistik. ülkemizde kim yiyecekmiş 400 bin hindiyi çok merak ettim. her türlü ekonomik düzeyden tanıdığım insan var aşağı yukarı, hiçbirisinin de bunu yaptığını ben görmedim.

o değil de madem doğruysa bu hindi kesenlerin protesto edecek hiçbir bok kalmamış gibi, her gün şehit haberinin geldiği ülkede hayvan hakları için toplanıp taksim'in amına koyanlar oldukları da doğrudur. millet işsiz çünkü amk.
Kurban bayramında büyükbaş, küçükbaş hayvan kesen adamlara olduğum gibi, yılbaşında hindi kesen adama da karşıyım, sopayla fokları öldürene de.
sonra diyecekler ki müslümanlar hayvanları katlediyor. y
hepsi yılbaşı için yenilmeyecek hindilerdir.

şöyleki, yaşadığım yerde marketlerde yılbaşı öncesi dışında hindi bulma olanağımız yok. bir kaç gün önce markette alış veriş yaparken yılbaşı nedeniyle tavuk reyonunda çeşit çeşit hindi gördüm. ertesi gün yemekli konuklarımız olacaktı. eşim de " ne pişirsem acaba ?" diye sanki 9 bilinmeyenli denklem çözer gibi derin derin düşünüyordu. 8 kiloluk bir hindi aldık. eve gelince hindiyi parçalara ayırdık. bir kısmını ertesi günki konuklarımıza akşam yemeği olarak hazırladık. kalanlarını paketleyip derin dondurucuya attık. yılbaşı kutlama gibi bir alışkanlığımız olmadığı için bu akşam o hindiden yiyilmeyecek. eminim aldığımız bu hindi de o 400 bin hindi istatiği içerisinde yer almaktadır. ancak bizim hindinin yılbaşıyla hiç bir ilişiği bulunmamaktadır.
kurban bayramında kesilip yenilen hayvanlar kadar doğaldır. yeter ki bir insanın midesine gitsin vücuduna protein olsun, demir olsun.kurbandan tek farkı fakirlere dağıtılma zorunluluğu yoktur.

bu açıdan kurban noel den 1-0 öndedir.
hindilerini çocuklarının gözü önünde halelujahhh! naraları eşliğinde kesip komşusunu hindiye ortak etmeyen pis münafıklardır. allah belasını versin bu katliamcı pisliklerin.
Müslümanlara sataşacak bahane olsun. Tabi bunu yapan dış ülkeler.
ulke olarak hindi etine bayildigimizin gostergesidir..

(bkz: şimdi onlar düşünsün)
büyük bir katliamdır, yazıktır, hayvan hakları var, yüreğim dayanmıyor, rerörerererö. dadından yinmez lan hindi, lokum gibi lop lop eti hüpletiriz.
o kadar saçma bir karşılaştırmaki.... mallığın daniskası. Hindi kesmek hıristiyanlığın emri değildir.insanların kendi ürettiği bir gelenektir. Yemek amacıyla yapılır. Senin kestiğin koç ise dininin emridir. Yok efendim adam çocuğunu keseceğine alsında bunu kessin gibi bir hikayeye dayanır. E nede olsa işin içinde islam olunca illa birileri gırtlaklanacak, kan dökülecek. Sonrada e madem kestik, ette ziyan olmasın diye sağa sola dağıtılır. Ama genede asıl amaç dediğim gibi yiyecek ihtiyacı karşılamak değil, kan dökmektir. (bkz: kan çıkmazsa para yok)
amaç yılbaşında hindi kesen tayfayı yadsımak değil ki yazı da zaten. amaç hayvanseverlerin yanlı davranışını eleştirmek!