bugün

sıkıntı yaratmaması gereken durumdur. 100 den 99 çıkartırsan malum olduğu üzere 1 kalır. bu mantığa göre yani 83 milyonda kutlama yapan kişi sayısı maksimum 830 bin olabiliyor. 81 tane ilimiz var. yani her ilde kutlama yapacak insan sayısı gene maksimum 10000 kişi falan.

ulan o kadar hırsızlıkları görüyorsunuz da karşı çıkmayı bırak alkışlayıp aklamaya çalışıyorsunuz.. o kadar tacizi tecavüzü görüyorsunuz da tacizci sizinle aynı siyasi görüşten diye ses çıkartmıyorsunuz.. o kadar kul hakkı yenmesini görüyorsunuz da görmez duymaz oluyorsunuz. tek derdiniz "gayri müslim" olsun veya olmasın fark etmez insanların yeni yılı kutlamaları mıdır.

görsel
noel ile yılbaşını karıştıranlar artık bi zahmet ortaya çıksın ülke feci kasıyor..
kimin neyi kutladığı kimseyi alakadar etmez.

müslüman sadece kendi hayatından mesuldür. o yüzden kimsenin yaşantısına karışma hakkı yoktur. kendi yaşantısına saldırılmadığı sürece, bir müslümanın başkasının özgürlüğüne karışması caiz değildir. en fazla allah'a, o kişiler için "allahım sen bu kullarını ıslah et, hidayet ver" diye dua edebilir.
Bu ülkede yüzde doksan dokuz oranında Müslüman olmadığı için baştan çürüyen bir iddiadır.
onun yerine kafa kesmek lazım. alahu akbar!
yüzde 25 i müslüman olmayan ülkede olabilecektir.

azınlık hakları diye birşey var sonuçta
yılbaşını kutlayabilirsiniz bunda ne var? noel ile yılbaşı kavramını bir birine karıştırmaz iseniz elbette kutlamak veya kutlamamak sizin tercihiniz olur. sakıncası da yok. ama siz alıp noel ağacını yılbaşı ağacı diye süsleyip evinize koyarsanız, üstüne bir de noel babayı da işin içine karıştırıp yılbaşında millete kakalarsanız elbette inancınızın gereğine ters düşmüş olursunuz. önce ülkece kendi yarattığınız kavram kargaşanızdan bir kurtulun, sonra yeni yılı kutlayıp kutlamayacağınıza karar verin.
tatil değil mi ne olsa kutlarız, dünya barışı adına tüm ülkelerin resmi tatilleri bizde de tatil olmalı, noel arefesi neden yok mesale.
saydın mı amk!

(bkz: hayırlı forumlar beyler)
Müslümanlığın halini gösterir.
Allah hidayet versin.
Aslında Yılbaşı ile Noel aşırı şekilde karıştırılan kavramlar. Örneğin, hindi pişirmek veya çam ağacı dikmek Noel gününe özel bir şeydir. Yılbaşı ise adı üstünde yeni yılın kutlanması. Adamlar hazır Noel ile yeni yılın birbirine yakın, hadi ikisini bağlayalım da beleş tatil olsun mantığında. Bu yüzden lütfen ikisini karıştırmayın.
bu genelde geri kafalı kalmış yoksul beyinlilerin inançları olmakla birlikte, lafa gelince car car yok efendim neymiş günahmış kutlamak diyip akşam cipsisini kolasını alıp evde halay çeken bir grup topluluğun düşüncesi ve davranışıdır..
Beyni yanmış insan eylemi nedir la yılbaşı kutlamak müslümanın yılbaşı hicri muharrem 1'dir.
Atın biri çıkmış kuyuya bi taş atmış misali. Hadi diyelim ki isanın doğumunu kutluyoruz. islam bütün peygamberlere saygı ve hürmeti emreder. Noel'de oturup isa'nın ruhuna kuran da okusan günaha mı gircen bu kafayla? E kutlu doğum haftası var?!

Diğer taraftan, niye hep dinle bağdaştırıyorsunuz olum her boku. Ben yılbaşında oturup eğlenirken "dur lan iki hristiyanlık yapayım da yılbaşı tam olsun" demiyorum ki. Tamamen insani hislerle biten bi yıl için bana verilen tatili değerlendirip eğleniyorum. Her boka bu kadar derin mana yüklemeseniz keşke.
Cevremde gördügüm en dindar insanlar bile kutluyor. Türkiyede Sadece %10 kutluyor gibi sacma istatikleri nerden buluyorsunuz.
25 aralık hz isa'nın dogum tarihidir. 31 aralık ise miladi takvime göre yılın son günüdür. Fakat yıllarca farklı inançlara düşman olmayı kendine amaç edinmiş çağ dışı bir din olan islamiyet, yılbaşına hep dini bir mana yüklemiştir. Bizim evimizde yılbaşı akşamı çok onemli degildir fakat özel bir şeyler yapılır. Yapmazsan kimse yadirgamaz ama dini sebeplerle yapmazsan geri zekali yaftasi yemeyi hak edersin.
yılbaşını noel, ülkenin %99'unu müslüman sanan kişi sözü.
% 99 değil aslında % 10 u dahi Müslüman olmayan ülkeyi Müslüman tanıtma çabasında muhtemelen malum part üyesi yazarın, gereksiz bir başlığıdır. Hele Hristiyanlık, isa, Yeni yıl, Ağaç, Müslümanlık, islam öncesi Türklerde Ağaç süsleme adeti vb. milyonlarca tarihi kavramdan, 20 bin yıllık insanlık tarihini habersiz yazardır ki hiç açıklama yapmakla zaman harcanmamalı aslında!
hadi diyelim 99% müslüman. ulan hep bu 1%lik kısım mı kutluyor bu yılbaşını? türkiyenin zannımca 60%ı falan müslümandır.
yeni yıl tıpkı doğum günü kutladığımız gibi özel günlerden birisidir.
bokunun çıkmaması kaidesiyle kutlanılır ve müslümanlığa kötü bir etkisi yoktur.
maksat eğlenmeye sebep aramak işte.
99% müslüman olan ülke neresi diye sorarlar adama.
tatil için güzel bahanedir, gerisi umrunuzda olmasın.2000 yıldır yıl başı kutlanıyor, mülsümanlar hala müslüman.
ateistlerin işidir, allahsıza her şey serbest... zaten bunların amacı belli noel adı altında fuhuş geceleri yapıyorlar işte.
sanırım size de ÜSKÜDAR ile başlayan mesaj telefonunuza gelmiştir.
Yılbaşı ülkemizde dini ritüelleri hiçe sayma anlamında kutlanmıyoki. insanlar sadece eğlenmek kafa dağıtmak istiyor. her ne kadar kutlayamasamda kutlayanları hor görmek bir yana takdir etmişimdir. Yılbaşında benim yerimede eğlenin hüzünlendim amk.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar