bugün

taş atana gül atar, dağdan ineni sokağa salarsan olacagı budur psikolojisidir.
edit: başlık başa kalan yazar psikolojisine hiç değinmiyorum.
büyükşehirlerde sadece götüyle düşenebilenlerin sandığı şeydir. adamın 10 akrabası katlet, sen sonra da yerinde oturması iste. siktir ya.
haburdan kabul ettiğimiz 30 pkklı 'insana' selam olsun diyelim dedirten konu başlığıdır.
biz zaten bunu o 30pkklı ile kabul etmemişmiydik?

''demokratik açılım'' lütfen kimseye bok atmayalım azıcık etrafa bakalım kim yapmış bunu diye?
on tane kardeşini, vatandaşını, akrabasını, oğlunu kaybetmiş halkın psikolojisidir. askere gösterilen aşırı tepkinin kaynağını da araştırmak lazımdır.

fakat ne olursa olsun, köyünün ortasında mayın patlatılmış ve orada ölen bir arkadaşını henüz iki dakika önce uğurlamış bir insana 'gardaş sen niye daş atıyon?' deyu soramazsın, yani en azından, o insan sen olsan ve o soru benim aklıma gelse, ben sormam. düşünmeli biraz, durum ciddi. taşaklarımızı kaşıyarak okuyabileceğimiz ve öyle yorum yazabileceğimiz bir mevzu değil.
her gün roket atar, havan sesi duyuyorlar ya ondandır.
(bkz: kaldırmışken başlık sıçmak)
nedense 2002 den sonra kalkmış göt psikolojisidir.

çok bir şey bilmeye ya da herhangi bir siyasi görüşe mensup olmaya gerek yok.yabancı birisi gelse kürtlerin şımardığı, bağımsızlıktan söze ettiği, pkk ölülerine şehit dediği ve cenazelere pkk bayrakları astıkları yılların ağırlıklı olarak hangi yıllar oldugunu araştırsa hiç bişey bilmeden bile akp nin geldiği yılları söyleyecektir.

şimdi kimse yaw bu kürtlerin götü kaldı muhabbetine girmesin. yüzde 47 nin oy verdiği adamlardan sonra geldi bu göt kalkıklığı. sayın öcalan lafını söyleryen adamla geldi.oturup da aglamayın.
bağımsızlıktan, özerkliğe hatta eyalete düşen pkk isteğini srekli artan bir istek olarak gören 5 yıl siyasetçisi söylemidir götkalkıklığı ( bir bölge halkına topyekün hakaret içeren bu başlık nasıl hala durur anlamıyorum). kaldı ki o halkı topyekün pkk destekçisi görmek gaflettir. pkk destekçisi olana da öldürelim bunları mantığıyla yaklaşıp derdi nedir diye düşünmemekte gaflete iştirak etmektir.
tamam her kürt pkk değildir ama yıllardır türkler bizi ezdi derken devletin hatalarını türk halkına yüklemek de gaflete iştirak değil midir şeklinde yorum getirilebilecek psikoloji.
devlet bizi ezdi diyen krtlere, devleti babasının malı sanan türkün cevap vermesiyle oluşan türk-kürt sorunsalıdır. aslında sorun devlet-kürt sorunsalıdır.
devlet kimdir? kürtçeyi yasaklayandır, diyarbakır cezaevinde o işkenceleri yapandır, o yöreye yatırım yapmayandır, jitemi kurandır.