bugün

Lan deme kızmış. Geçmiş olsun hamfendi.
Sen kimsin lan.
Rabbim acil şifalar versin.

Yetişkinlerde yüksek ateş tehlikelidir.

Düşürmek lazım.

Acile gitmekte fayda var.
hemen acile gidin, yüksek ateş kalbi yorar.
42.3 ü defalarca görmüş geçirmiş biri olarak söyleyebilirim ki tahlil yapılması gereken bir seviye.
39.5 şu anda.

Temmuz günü üşüyorum
Havaleye yelken açtım gidiyorum.
antibiyotik 3 gun icerisinde etki gostermesi gerekir.
3gunden fazla suren ates tehlikelidir.

benim de belim agriyor tavsiyesi olan var mi.
Çocuk dokuz gündür antibiyotik kullanıyor zaten. Üçlü virüsten musdarip olduğumuzu biliyoruz ailecek. Doktor ateşi yükselebilir, demişti. Antibiyotik bile işe yaramadı demek ki. yeniden götürebiliriz elbet duruma göre. Ne bu hede hödö tavır onu anlamadım?

(bkz: hayırlı forumlar)

(bkz: hey Allah ım ya)
sozluge yazmak yerine bir dr a gotur.
bogaz kizarikligi ve atesle baslayan bir salgin mevcut.
zira tedavisiz gecmiyor ilerleyip cigerlere iniyor.
Bu gece sabahlamama neden oldu. Oğlum sabaha kadar sayıklayıp, kabus gördü. Bazen hayal gördü. "Anne, şuradaki balinayı gördün mü? insanlar ona yemek verdi. insan da yedi ama ben hiç korkmadım" diyordu en son sabah 6'da.
Birkaç gündür muzdarip olduğum durum. Spor sonrası soğuk duş ve ıslak saçla bu havada yürümenin sonucu olduğunu umuyorum şu aşamada başka belirti çıkmaması adına.
ilk 2 gün başınızı yani "beyninizi" serin tutmaya çalışın... diyelim yorganın altına girip terleseniz bile yine yapın bunu!

O ateş savunma mekanizmanız için size lazım!

2 günden uzun ise kesin doktora gidin... yoksa hasar görmeye başlarsınız.
icerken sozluge foti atayim asamasinda usuttun.
ates degil o kirginlik.
al kirdin kirdin.
Aslında Vücuda giren bir mikroorganizma/enfeksiyona karşı vücudun kendini ısıtması, mikrop öldürmeye çalışmak için olan bir savunma mekanizmasıdır.
Mikrobik olmayan bir hastalık ateşe neden olmaz.
vücudunuzda bir enfeksiyon olduğunun göstergesi olabilir...
Bizim bunye hep yüksek ateşli.
vücudunuza mikrop girdiğine delalettir. vücut ısınızın birkaç derece yükselmiş oluşu, aslında savaşan vücudun mikrobu kaynatarak öldürmek için geliştirdiği bir savunma mekanizmasıdır.
bir de hastalık belirtileri ortaya çıkmadan haftalar öncesinden ortaya çıkabiliyor. bir defasında annem bir gece yüksek ateşle uyanmış ve sabaha normale dönmüş. iki ay sonrasında ise boğaz ağrısı ve şişliği şikayetiyle gittiğinde betaya yakalandığını öğrenmiş.
sesler duyuyorum hocam normal mi? biseyler yapınca düşüyor ama hemen yeniden yükseliyor.

kafamın ağrıması, başımın dönmesi, çok üşüme, halsizlik falan cabası.

bedenim 6-7 yaş evrilen mikrop ve virüslerinin mabedi gibi.
hakkaten baya kafa yapar, adamı kendi kendine konuşturur.

2 gece evvel galiba, 40 derece ateşle uyumaya çalışıyorum. bilen bilir fix bir baş-kas ağrısı da yapar bu meret. onlara meydan okuyorum.

lan bir ses geliyor kulağıma konuşma sesi. ama konuşan erkek. mırıl mırıl, homurtu tadında sesler. annemle yaşıyorum yani o olamaz. televizyon mu açık acaba derken derken bir baktım ben konuşuyormuşum amk. ama ne diyorum kime diyorum falan hiç belli değil. boş oda duvara dönük halde "hmm getir onu, hayır hayır öyle olmaz" falan derken yakaladım kendimi.

ezcümle baya enteresan, ağrı yapmasa komik şey aslında.
iki kez havale geçiren birisi olarak çok iyi bildiğim bir durumdur.
şu an için 38,5 derecedir. çok değil ama yine de insanı huzursuz ediyor. yazın ortasında hasta mı olunur a.k.
Benim için bayram hastalığı haline gelen "bulunamayan" hastalığımın en baba parçası. Halsizlik, baş ağrısı ve ateş üçlüsü geçtiğimiz 3 ayın 1 ayı boyunca peşimi bırakmadı. Akşamüstü tekrar 39,5 oldu, ama alıştım artık. Biraz soğuk suyla ıslatacaksınız kendinizi, ama titreyecek kadar bile değil. Suya deli gibi abanıp ılık bir şey içeceksiniz. Sıkıntı büyük değilse gider zaten.
ağır Orospu evladı olsa da tatlı bir yanı da vardır. böyle mayıştırır insanı. kendinize hayrınız olmadığı için kimse sizden bir beklenti içine de düşmez. lakin tam 5 gündür uğraşıyorum bu götveren ile. ve şu an 39. insan inceden tırsmıyor değil.
şuanda galiba ölçmesem de yükselen bir ateşim var grip birisi olarak antibiyotik kullanıyorum 2-3 gündür grip şekildeyim bu akşam ateşim yükseldi şuanda öyle hissediyorum ne yapmalıyım.
2 gundur beni berbat eden sey.

Tam yatma saatine dogru (11-12) atesim yukseliyor . Gecen gece 38 olmustu, dun geceyse 39 dereceyi gordum. Soguk pres ile fln dusurduk ama berbat etti beni. Acayip kabuslar, kas agrilari vs.

Acilde kan ve idrarda hicbirsey cikmadi. Bugun enfeksiyon poliklinigine gidecegim, ne diyecekler bakalim.

Edit : zatürre olmuşsun dediler, dayadılar iğneyi.