bugün

iyice sasirmis kisilerin eylemidir. halkin cebine yansimadigini iddia ederler.

nerden biliyorsunuz halka yansimadigini tek tek dolasip sordunuz mu deninse yine bos laf edeceklerdir.
rosava nın çok haklı söylemidir. rosava bizzat tek tek sormuş sağolsun.
lakin türkiye 2.çeyrekte %2-3 büyüme oranı gerçekleştirdiği için rosava baştan sıçtın bu sefer.
devlet Ekonomik hedefleri tutturmak için sürekli vergileri yükseltirken, vatandaş ay sonunu denk getirmek için neyini yükseltecektir, merak edilesidir.

nerden biliyorsun halka yansidigini tek tek dolasip sordun mu deninse yine bos laf edeceklerdir.

(bkz: Gerizekalı)
bir insan yalaka olur ama karaktersizlik seviyesinde yalaka olamaz dediğimiz troll iddiasıdır. ulan daha dün zam paketi açıklayıp bütçe açığını kapatmaya çalıştı bu hükümet. vatandaştan çalarak iyi ekonomi nasıl oluyorsa varın siz düşünün.
çünkü bu ülkenin ekonomi bakanı ve başbakanı bile "inşallah gelecek sene daha az büyüyeceğiz" demiştir. bu büyüme sıcak paraya bağlı bir büyümedir ve sıcak para çıktığı zaman bu büyümede bizden çıkacaktır*.
(bkz: seni gidi pis akpli)
119 kamu işletmesinin peşkeş çekilmesine rağmen büyüyemeyen ekonomiyi büyümüş gibi göstermek.

akp ticarete elini bile sürmese zaten doğadaki ayı yuvrusu gibi ekonomi kendi kendine büyüyecektir , piyasa zaten buna mecburdur akp gölge etmesin yeter.

yeni çek kanunun siktiği ticaretten habersiz şakirt ekonomiyede el atarsa böle başlıklar çıkması gayet doğaldır.
başlığı açarken bile ekonomiyi ne kadar bildiğni anlayabiliyorsun tam rakamı bilmediği için 8 - 9 diyor halbuki tam rakamı söylesene ama değil mi?

iki gün önce lpg 2.47 idi dün bir gittim zam geldi 2.77 oldu dediler işim acil olmasa almayacaktım gaz maz 30 kuruş zam ne demek la 10 litrede 3 lira, oha elmander..
lan millet yazın karpuz yiyemiyor lan, eskiden pazara giden kadın yanında iki çocuk götürürdü eşyaları taşısın diye. şimdi tek başına gidiyor da iki elini poşetle dolduramadan geliyor. sakın şimdi her taraf hiper market demeyin, alakası yok. o yıllarda da vardı süper marketti yalnızca adı.

evet halka yansıyor, ama neresinden yansıyor halka acaba...
annesi karışmadığı halde ayı yavrusu da doğal ortamında yıllık %40 büyüme gösterebilmektedir.

akp elini ekonomiden çekerse , yadaşlarda cof cofu keserse daha hayırlı olacaktır.
(bkz: rosava nın mehmet şimşek olduğu gerçeği)
(bkz: rosava nın işsiz olduğu gerçeği)
ulan o kadar vergi zammı yaparsan ekonomi tabi büyür dangoz!

tamam sakinim.

moderasyona not: bu kalsın.
"Ya Maruf Kays bir siktir git ya!" dedim kendi kendime. Çünkü bu adamlar kendilerine saka yapılmasını bile haketmiyor. Herkes %4 ancak buyuruz diyor. Bu adamlar 8 den 9 dan bahsediyor.
bazılarının gözünü fena halde kör etmiş, yalan ekonomidir.

(bkz: çabuk büyüdü dikkat edersen)
halkın büyük bir kısmının ekonomiye kötüye gittiği içindir.

tanımı okuduysan şunu bi izle rosava. http://inciswf.com/1285450499.swf
evet ekonomi büyüyor akpnin yoldaşları gerçekten çok zengin oluyor , geriye kalan kitle yurdum insanı ise 700 lira ile ev geçindirme derdinde.
yerinde bir davranıştır zira ekonomi iyice boku yemiştir.
o değil de sabah sabah ilk sövgümü yaptım. ve çok pis sövdüm.
yuzdelik dilimlerde büyüme gösterilip bütçe tutturulamadığı için zamların peş peşe gelmesidir.mazot 4.25 olmuştur ama yinede ekonomi iyi denilmesidir.
tuik in acikladigi rakamlarda yoksul sayisinin 355,000 kisi azaldigi soylenmekte.