bugün

1 seneden fazlası delirtir. En iyisi tek başına yaşamak raadlık.
Herşey beyinde bitiyor, kapiş.
Bu dünyadaki en berbat şeylerden biri, görmediğin her şeyi görürsün
Her şey şans.

Eğer iyi oda arkadaşlarınız varsa hayatınızın en unutulmaz anılarını edinirsiniz.

Yok eğer cins cins tipler varsa hayat zehir olur.

Artık allaha dua mı edersiniz naparsınız bilemem ama valla şans oğlum...
Hayatımdaki en büyük sınamaların geçtiği yerdir, sabır diyerekten kesinlikle kalmayınız
Hayattan bıkma sebebleri.
Onun bunun tribini çekmek zorunda kalınır.
ilk oda arkadaşlarımdan birş tam bir sürtüktü. Odayı bana dar etti. Ama ikinci oda arkadaşlarım en büyük şansım oldu.
efsane günlerimin geçtiği mekandır. 6 kişilikte kalırdım kışın pencere açardık amk.
Patates salatasında patates var diye sevinmektir.
4 sene toplam 4 sene kaldım. her türlü ibneliği gördüm haylazlıklar yaptım gerçekten güzel bir ortamın varsa birgün o yurdun soğuk duvarlarını özlersin.
yonetimine gore degisen bir durum olsada cok rahat bir yer degildir.
üni hayatım boyunca bulunduğum durum. biraz zor türlü türlü insanlar. kafa dengi değilse bir de size zehir ederler o yurt saatlerini.
temizlik derdi yokmuş peeh.

oda arkadaşlarım kafa dengi değil hiç konuşmayız ve temiz değiller, sadece uyumaya gelirim odaya.
Bunlar da yurtta kalıyoruz sanar. Lan benim kaldığım odada 12 erkek yatıyordu. Nefes almak için oksijen tüpü ile yatıyordum. 8 10 arası sıcak su oluyordu onda da sıra olmuyordu. Cenabet gezmekten başıma gelmeyen kalmadı. Kurtlar vadisini tribünden izliyorduk dürbünle. ipneler şimdi 2 kişilik 4 kişilik odalara burun kıvırıyor.
5 6 ay sonra huzurla baslayan hayatimin parcasi.
2. Haftadan sonra bayıyor. Baskı altında yaşamak nedir amk.
Bu sene 2.yılım olacaktı fakat oda arkadaşlarımdan birinin kürt olduğunu gördüm ve sadece ilk gün kalıp bi süre sonra da yurttan ayrıldım.
Ortamın ve oda arkadaşın iyiyse, her gece yurdun ortak yaşam alanında toplanıp sabahlara kadar sohbet ettiğiniz güzel insanlar varsa, aşçısından müdürüne kadar eve giderken hepsine sarılabiliyorsan, çok çok güzel.
Sekiz kişiyle aynı odada kalıp da kusursuz uyku çekmeyi öğrenmektir. Nasıl mı? Tabii ki de bir çift kulak tıkacı ve ranzanızın etrafını çevirip yatağı zindana çevirdiğiniz çarşaf. Yaratıcılık çizelgenin ufak ufak taşmaya başladığı dönem.
Tecrübeli abilerim ve ablalarımdan yardım bekliyorum.

Ben kendi şehrinde üni kazanmış birisiyim ve kendi şehrimde oldugumdan dolayı ailemle kalıyordum ve yasadıgız sehirde 2 tane dairemiz olmasına ragmen ben suan nakşibendi tarikstının menzil cemaati yurdunda kalıyorum.Ama odalar üzsrime üzerime geliyor öğrenciler bi garip herkes bi gairp zaten yurrda cogo vanlı fln yani dogulu.
Sözleşme felanda imzalamadım yurttan ayrılıp evime gideyim mi
Valla ciddisysen durduğun kabahat dedigimdir. Nedir bu cemaat sevgisi anlamadım git evinde kal.
Durumu olan aklı başındaki hiçbir insanın yapmayacağı eylemdir. Yapmayın etmeyin.
Ortaokulda anafen denilen dershaneye gittiğimde götürmüşlerdi. 1 gece geçirdim ve uzun bir gece oldu; yatakların durumu o kadar kötüydü ki; yatak minderi içe doğru bir göçük oluşturmuştu. Su geçirmezliği olsa orada bir su kütlesi görürdünüz.
O yurtta geçirdiğim zaman benden bir şey götürmüştür. O da bana hediye gelen oldukça şekil casio marka çelik kordonlu içi parlement mavisi olan saatimi abdest için çıkardığım sırada çalmaları olmuştur. Lanet ettim, Ben saatleri çok seven hastası olan bir adamım şuan 35 civarı saatim var. Her birisinin kıymeti bende başkadır onun da kıymeti vardı. Olaydan sonra, artık cebim para gördükten sonra o saati aradım, taradım ama bulamadım.
Değişir. Yerine göre kötüdür yada iyidir. Kültürlü insanlar sana denk gelir, rahat yaşarsın. Hanzolarla bir odaya düşer 7 kişi yatarsin,kabus olur.
Hemen derhal kaç oradan ve ailenin yanına git.