bugün

-Kız erkek farketmez allah aşkına temiz olun olmezsiniz
-Inat gitmeyin her insanın aliskanliklari farklıdır size çok engel olmadikca başkalarının kurallarına saygı göstermeye çalışın
-Izin almadıkça başkasının yatağında tepinmeyin
-Gelmek istemeyen oda arkadaşınızı sürekli bir yerlere sürüklemeyin zaten sizde o samimiyeti görünce kendi gelir
-Gelenin gidenin dedikodusunu yapmayın millet ağzınızdan çıkan iki lafı hemen ayaklı gazete gibi yayma peşinde
-Yabani hayvan gibi de davranmayın az sıcak kanlı olun nasıl başlarsanız öyle hatırlanırsınız
-Son bir şey sevgilinizi çok anlatmayın ya da çok fazla yurt önünde dolandırmayın etrafta bu kadar çakal varken.
Yurdunu alçaklara uğratma sakın. *
lise yurdu ise ve siz dokuz iseniz onikiler ağzınıza sıçıyor.
yurt modemiyle uğraşmayın.gidin wınn alın.

dünyanın en iyi yurdu da olsa internet hızın bok gibi olur.
herkesten gizli bir zulanız olsun.
kalmayın.
kalmayın.
Kendinden başka kimseye güvenme ve bunu hiç aklından çıkarma...

Şaka lan şaka. Geym of tırons mu çekiyorsunuz amk entrylere bak. Adam gibi kalın işte. Kimseyle kötü olmayın, kuralları bozan anarşik olmayın. Yeter.
ihanet etmeyiniz.
imkan varsa kalmayın. 2-3 kişi birleşip ev tutun daha iyi. onlarca kişiyle uğraşmaktansa 1-2 kişiyle uğraşırsın.
kilotlarını kalorifere asma sikerim.
Su ısıtıcıyı güzel kolla yazık olur 5 kere kaptırdık biz, oda arkadaşlarına yamuk yapma, uyum sağla.
Kimseyle muhatap olmamaktır herhalde.
Alabileceğim tavsiyelerdir. Mesela dört kişilik, üç kişilik, iki kişilik odalardan hangisini tutmalıyım. Hangisi avantajlıdır merak ediyorum.
Onun dısında fakulteye 5 dakika uzaklıkta bir yurt ve fakulteye servisle 20 dakika uzaklıkta bir yurt var. Servis ücretsiz. Yurt görevlisi tecrübelerime dayanarak okula ve derslere adapte olmak için yakın olanı seç bence falan diyor ama karar veremedim. 20 dakika uzaklıkta olan yurt daha merkeze yakın nazillide. Tabi 5 dakika uzaklıktaki yurdun olduğu yerden merkeze ulaşım kolay falan dedi ama kafam karısık yani. Tavsiyesi olan varsa alabilirim...
pasaport çıkarın. yurtdışına çıkarken gerek oluyor.
yurt odasına bira sokacaksanız bari efes pastörsüz sokun. hem zaten tazeliği kaçmasın diye çabuk tüketmeniz lazım.
5 saat sonra hayatımda ilk defa kalacağım yurda geçeceğim insanlığa olan güvenini yitirmiş herkes sanki savaşa gidiyoruz sanki benim dışımdaki kalacak tüm insanlar yıllardır beni dolandırma planları yapıyor. elbette herkese güvenilmez ama bu kadar diken üstünde durursak ne zevk alacağız üç günlük dünyadan. zaten herkes dengini bulur su akar yolunu bulur geçer gider.
arkadaş gazına gelip sigara alkol uyuşturucu gibi zehirlere başlamayın, merak bile etmeyin bu sizi insanlardan ayıran bir özellik değildir asla olmayacak enayilik etmeyin.
su ısıtıcısı çalıştırmayın elektriği kesiyorsunuz şerefsizler.

benim zamanımda yasaktı şimdi hala öyle mi bilmiyorum.
allah aşkına önce bi temiz olmayı öğrenin yani yıkanın özellikle ter kokusu ve ayak kokusu cidden çekilmiyor. ben kokmam demeyin siktirin gidin banyoya. sonra düzenli olmayı öğrenin, sizin dağınıklığınızı kimse çekmek zorunda değil. sigara içiyorsanız lütfen odanın balkonunda içmeyin, bütün koku içeri doluyor üşenmeyin kalkın gidin yangın merdivenine. oda kapısı açıp kapatırken o kolu indirin güm diye kapıyı çarpmayın. lütfen ama lütfen sabah alarmınız çaldığında kalkmayı öğrenin, siz fosur fosur uyumaya devam ederken oda arkadaşınızın uyanmasına sebep olmayın. gece odada uyumak isteyen bir arkadaşınız varsa gidin çalışma odasında çalışın, odada hala inatla o tepe lambasını açık tutmaya çalışmayın. oda arkadaşınız ders çalışırken abuk sabuk konuşmalarla meşgul etmeyin, dikkatini dağıtmayın. filminizi dizinizi lütfen kulaklıkla izleyin. buzdolabında sebze meyveleri unutup çürütmeyin. oda arkadaşınızın arkasından saniyesinde kapıyı kitlemeyin. lütfen mastürbasyon işlerinizi oda arkadaşınız uyudu sanıp görmeyin. sinirinizi bozan her kimse gidin ona surat asın, dengesiz tavırlarınızı kaldıracak ana babanız yok karşınızda. odanızı seçme şansınız varsa tuvalete ve mutfağa yakın seçmeyin. ve her zaman uzlaşmacı olun. daha düşünsem aklıma gelir de...
not: siz iyisi mi eve çıkın. benim gibi züürtseniz de sürünmeye alışmayın sakın, sustukça tepenize biniyorlar.
Öncelikle yeni bir yerde kalacagın için içinde tedirginlik var gayet normal bi durum.Ilk hafta birbirinize alışma süreci olur ondan sonra eger odadakilerle kafa yapın uyuşursa çok güzel vakit gecirirsin ve ortam kurarsın.Bunların dışında biraz anlayışlı ol oda arkadaşlarına karşı alışırsın.
Yurdun çalışanlarıyla iyi geçinmeye bakın vi ihtiyacınız olduğunda yardım edecek kişiler onlardır.
Arkadaşlar yurtta kalın sabah akşam dışarda gezip başınızı belaya sokamayın sonra toplayamıyorsunuz.
tek kişi kalın.
oda arkadaşlarınız kafa dengi ise on numara hayatınız olur. benim öyle olmuştu.