bugün

badem bıyıklı nesiller yetiştirmek üzere kurulmuş çocuk kanalı, kuklalara başörtüsü takılan tek çocuk kanalıdır herhalde.
(bkz: caillou)
0-6 yaş grubunu (bkz: caillou) ile buluşturan kanal.
yaptığı işin bilincinde olan kanaldır.
daha çok küçük çocuklara hitap eder. şiddet unsuru barındırmayan programlar yapmasıyla ve belli bir saatten sonra yayınına ara vermesiyle benzerleri (bkz: kartonnetvork) diğer çocuk kanallarından daha farklı bir vizyon üstlendiği belli olur.
4 yaşındaki yeğenim sayesinde bünyesinde kayu, moli, rozi, poko- yoko, tom, arthur gibi karakterlerin bulunduğunu öğrendiğim kanal.
nice maçları kurban verdim kayu ibnesine.
çizgi film kanalıymış, çocuklar için açılmıştır.
neyse, tanım yaptık.
yeğenimin sürekli açmamı istediği kanal, hatta kendi ezberlemiş, benim açmamı beklemeden kendi açıyor ki 3 yaşındadır.
akşam 9dan sonra yayın yapmıyor galiba kanal, fakat bizim ufaklık gelip yanıma yatıyor ve " dayı yumurcak tvyi aç bana" diyor.
sıkıyorsa açma arkadaş.
gece 11'de açınca bir şey olmuyor haliyle. ekrana dönen bir cisim koyuyorlar, arkadan da hafif bi fon müziği.
yeğenime tatlı geliyor tabi müzik, uyuyor.
ama o müzik nasıl kafamı sikiyor, anlatamam. şizofren olmaktan korkuyorum.
bu kanal hakkında son zamanların en büyük hezeyanına arkadaşım sayesinde şahit oldum:

ben:lan bırak çocuk izlesin yumurcak tv yi neden kapatıyorsun?
evli mutlu çocuklu arkadaş:ne izletmesi! o çizgi filmlerin arka planında fethullah gülenin videoları varmış görünmüyormuş sadece çocuklar görebiliyormuş.
ben:bu zekayla senin de naklen görmen lazımdı. görmediğine göre sorun yok.
calliou ile ünlenmiş çizgi film kanalı.
yaş olarak ergen moduna geçememiş insan canlısının, yüzünü ekşitim hiç hoş olmayan sesler çıkarmak sureti yetişkin insan canlısına izlettiği kanaldır.
Ntv'de Human Planet izlerken bir anda yeğenimin cin gözlerle geçiş yaptığı uyuz kanal.
20 yıl sonra kızımın kalbini çalacak çocuğun şimdi bir gerizekalı gibi oturmuş izlediği kanaldır.

salak damat sinirimi bozdu bak şimdi
güzel bir kanaldır, çocukları pek güzel eğitir. halamın torunuyla bol bol caillou izliyoruz.
kaptan tsubasa yı yayınlamaya başlamasıyla takdirleri toplayan kanal
(bkz: tsubasa ozora)
Açın lan tsubasa başladı.
tsubasa efsanesini yaşatan kanal.
tsubasa yayını ile gönüllerde taht kurmuştur.
an itibariyle tsubasa yayını veren kanal.
gecenin üçünde tsubasayı yayınlayarak sempatimi kazanmış çocuk kanalı. *
cemaat kanalı.
tsubasa izlemek için açtığım kanaldır.
2 haftadır kusana kadar izlemek zorunda kaldığım kanal.
Nurcuların çocuklarına izlettiği kanaldır.
görsel
en sevdiğim çizgi film kanalım. (bkz: arthur) sürekli yayınlansa bayağı popüler olur.
Arthur Çizgi filmini sabahın körü 4-5 gibi saatlere koyunca beni üzen kanal.
güncel Önemli Başlıklar