bugün

Bizde yalan yok.
Yoğurt: Sütten elde edilen fermente bir gıdadır. Yoğurt üretiminde laktik asit fermentasyonu söz konusu olmasına rağmen, yoğurt kültürüne bulaşan diğer süt asidi bakterileri heterofermentatif olarak sütü fermentasyona uğratır ve bunun sonunda süt şekerinden süt asidiyle beraber, etanol ve karbondioksit meydana gelir. Yapılan çalışmalarda alkol miktarının bir kilogram yoğurtta 5- 365 mg. arasında değiştiği kaydedilmiştir.
Torku yiyin.
Bimden artık Dost Yoğurt satışını yasaklarlar.
Alkol değil ama jelatin vardır . Artık domuz mu , dana mı onu bilemem .
Bir votka tadı gelmiyor değildi.
alkol tüm meyvelerde de vardır.
(bkz: Biliydim beyle olacağını)
(bkz: )sen kapa ben dönücem sana
Uzun adam milli içkimiz derken haklıymış demek.
Yok olum yok kim söylediyse yalan söylemiş laktik asit olur yoğurtta alkol olmaz.
ayran boşa milli içki değilmiş. evet.
kontrolünüzü kaybettirecek aklınızın çalışmasını engelleyecek derecede şeyler haramdır. kolonyada da var ona bakarsanız.
Abi sadece alkol vardır dedik. haramdır yasaktır demedik, niye gaza geliyorsunuz hemen.
Bende diyorum başım neden dönüyo aq.
marketten aldığımız çakma yoğurttan bahsediyor isek tartışılabilecek konudur. Çünkü gerçek süt kullanılıp kullanılmadığı bile meçhuldür.
Ama ev yapımı yoğurt için bu geçerli olabilir. Biraz acı ve ekşimsi bir tadı olur.
(bkz: yav he he)
Eser miktardadır o yoksa duramazsın.
Kafa yapmasinin sebebi buymuş demek ki. Na alakaysa.
meyhaneci getir 2 kase de kafayı bulalım.
fermantasyonun doğal bir sonucudur. Sadece yoğurtta değil, fermente olan her şeyde eser miktarda da olsa alkol vardır.

(bkz: hayatın gerçekleri)
Portekiz usulü tavuk yediğimde pişirirken esen miktarda şarap kattıklarını öğrenince şaşırmıştım bende. işin garibi tadı güzelleştiriyor bu işlem baya bir.