bugün

daha çok lezzetli olsun diye yoğurdunu kendim yapıyorum.

Sarımsaklı olunca daha lezzetli oluyor.
makarnaya hem tadı hem de soğukluğuyla hayat veren yoğurdun makarna ile olan aşkıdır.

canım çekince dışardan yemek söylemekten vazgeçtim. yapanımız yok bari kendim yapayım...
Erken kalktım ve bugün benim için önemli bir gün olduğundan işe gitmek istemedim tekrar uyudum. Az önce kalktım ve şimdi bu yemeği afiyetle yemekteyim.
Yoğurdu pek sevmiyorum onun için çok yemem şüphesiz..
uykumu getiren yemek.
iki ya da üç kaşıkta yana yatıyorum.
işte bunlar hep şeker.

tercih etmiyorum.
Güzeldir, pratiktirde. gel gelelim bunlar hep kalori be bebeğim. Tatilde göbeğime de tatil parası vermek istemem şahsen.
Bak görüyor musun? Yine dertlendim.
Mantı makarnadan, biraz da kıyma olacak içinde, bol yoğurtlu, mümkünse sarımsaklı. Üstüne de biraz yakılmış yağ, naneli pul biberli.

Ay aşerdim ayol.
Hayvan gibi yerim bunu.
makarnanın karizmasını bozan mevzudur. her şeyin sadesi güzeldir. mesela ekmek arası et döner yiyeceksiniz. sadece etle başbaşa kalın içine salatalık turşu hauç gibi saçma sapan sebzeleri doldurmayın.
arkadas yapmisti bunu cok da yemedim ha bir uykum geldi anlatamam. aldim bunu elime lan beni uyutup namusumda gozun mu var ibne misin top musun gey misin diye dove dove uykum acildi.
evden baska yerde yememek lazim.cok uyku yapiyor.

gizli sekerim de yok vay arkadas o gun ne uykum gelmisti.
Bir fırında makarnanın yerini tutmaz.
Tam bir doyuruculuk ve karbonhidrat bombardımanı için küp küp doğrayıp kızarttığınız patatesleri alta dizin, üstüne makarnaları koyun. Makarnanın suyuyla ılıtıp özediğiniz sarımsaklı yoğurdu dökün. en üste salçalı baharatlı sos gezdirin. Afiyet olsun.

Acıktım anlatırken allahsizlar.

Önemli not : makarnayı pilav gibi suyunu çektirerek pişirin. Lezzeti içinde kalsın. Suyu makarnanın üstünü tam kapatmayacak şekilde koyarsanız hafif diri kalacak şekilde pişer.
makarna zaten tapılası bir yiyecek olduğundan üşengeçliğinize denk geldiyse direkt yoğurtla karıştırıp yapabileceğiniz ve yine efsanevi lezzette olacak olan versiyonudur.
makarna kavrulup sade bir şekilde yoğurtla afiyetle gömülür.
üzerine tereyağında nane ve pul biberle çok güzel olur. samsun'da çok yerdik ev arkadaşımla. o günleri hatırlattı...
Şuan sabah sabah çok canım çekti. Olsa da yesem keşke.
Dana bonfile ile yapılan kuşbaşılı, salça soslu spagetti'dir makarna.
Ketçaplı yoğurtlu makarna kadar güzel olmayan makarnadır.
içine biraz mısır, biraz turşu eklenip nane ve kırmızı biberle eritilen tereyağını da üzerine gezdirince yeme de yanında yat olan makarna.
sarmısaklı yoğurt ve salça ile tava tencere dolusu yediğimdir.
Güzeldir. Bir oturuşta 500 gr yiyip hamallık yapmaya gitmişliğim var.
sahte mantı daha uygun başlık için.
boncuk makarnalarda yemesi lezzet ve keyif verir. ağızda gacır gucur ses çıkartır.
Ben pek tercih etmiyorum.
öğrenci evinde çok sık yenilir.

yalnız 1 tabak doyurmaz.