tiksindiren tiptir. birde bunlar böyle abi yanlış anlama dilenci değilim varsa 1 lira verebilir misin derler.

en son yaşadığım olayı anlatıyorum;

saat 8 gibi kızılay istikametine doğru işe gitmek için arabamla seyir halinde giderken sol şeritte kırmızı ışıkta durdum, lavuğun teki soldan benim arabaya doğru yanaştı, gayet şık ve temiz giyimliydi camıma tıklattı ve açtım, aramızda geçen diyalog;

lavuk- abi 1 liran var mı?
ben- ne yapacaksın 1 lirayı?
lavuk-kahvaltı yapacağım.
ben- ulan ben kahvaltı yapmadım amk.

sonra yeşil yanar ve ben basıp giderim.

herneyse amk, herkes bi yüzsüzleşmiş laçkalaşmış. ben sabahın köründe sırf geç çıkmamak ve trafiğe kalmamak için kahvaltı bile yapmamışım adam benden geniş geniş kahvaltısı için 1 tl istiyor. ülkenin durumu gittikçe vahimleşiyor amk. yakında takım elbise kravatlı, rayban gözlükleriyle; pardon * bentleyim arızalandı taksiyle işe gitmem gerekiyor varsa bir 50 tl verir misiniz? diyen tiplerde türerse hiç şaşırmam AMK!

edit: imla.
Muhtemelen uyuşturucu almak için para topluyordur.
Dilencidir ne olacak.
Büyük ihtimalle konuşmasında "yanlış anlama" sözcük grubunu kullanacaktır.
Yok deyince de mutlaka bari bir sigara ver diyen tiptir.
ağbi yol parası versene diyen tiptir.
Halbuki o paraya tiner alacak ipne...
(bkz: tinerci) Bir köpeklerden (fobimdir) bir de bunlardan çok tırsarım.
Her nedense hepte gurbetçi olduklarını söyler bu tipler.

E kalaydın memleketinde ne sik işin var burada.

" selamun aleykum, abi yanlış anlama da, ben aslında filânca yerliyim, yolda kaldım da varsa bozuk bir kaç tl verir misin, abi sakın yanlış anlama dilenci değilim"

Dilencisin lan işte birde dilenci değilim deyip dilencileri niye aşağılıyorsun aklınca amk.
Türkiye'nin her yanına o bölgenin ağzına uygun forma sokularak sabit bir giriş cümlesiyle yayılmış tiplerdir.

Hepsi bulunulan konuma gelmiş fakat dönüş yapmak adına binmeleri gereken araca yetecek paraya sahip olmayan kişilerdir. O kadar şehir gezdim, bu ifade benden çok gezmiş iq.
Sinyalciler.
Bazen analiz ediyorum gerçekten ihtiyacı olan oluyor, otobüs vb. içim rahat olsun diye veririm bazen. 1 2 lira değil mi amk, benim iç huzurum daha önemli.
Zamanında falanca hastanesinin orada bir arkadaşımla beni durdurup, cebinden bir tomar para çıkarıp hastasının olduğunu memleketine döneceklerini ve son 10 liranın çıkmadığını söylemişti bir bey. Toyluktan bilmezlikten 5er lira vermiştik. Bir kaç sene sonra aynı yerde adamı Suriyeliyim diye dilenirken gördüm.