bugün

cocugun sevinci gozumden fiskirmasina neden olaydir ooooo hemde iki tane iki tarafa bakilir bir goren coksa ikiside cebe atilir.
şanslı gününde olmak.
10 lira bulan olursa getirsin 1 hafta önce kaybettim hakkımı helal etmem öteki tarafta kene gibi yapışırım bak.
turlu sebeplerden dolayi son derece farkli duygulara sebebiyet verecek olan olaydir.

yazi kiskandirircasina gunluk guneslik bir subat gunuydu. ev arkadasimla okuldan cikmis evimize yuruyoruz. paramiz olmadigindan dolmusa binemiyoruz.

ayagimda topuklu ayakkabilar, yesil gunes gozlugum ve kurklu montum ile gayet havali havali yuruyorum.

birden kocaman bir kamyonun altindan bana bakan 100 tl ile goz goze geldim. karsidan da bir kadin geliyor. o parayi da orada birakamam.

sol tarafimdaki arkdasimin onune kolumu uzattim yurumesin diye. "dur kipirdama" kizcagiz anlamadi ne oldugunu tabi. beklemesini soyledim.

neyse kadin gectikten sonra, aldim gozlukleri elime kamyonun altina girdim o kılıkla ve 100 tl.yi aldim. yirtikmis.

bim'de sansimizi deneyelim dedik. kasadaki genc mudurune sordu para yirtik diye. neyse mudur onayladi, biz de 100 tl ile 70 kurusa bir ekmek aldik gittik eve.

plan yapiyoruz parayi napsak diye. sonra icimize sinmedi, gittik 100 tl olarak verdik birine napalim.
Cebe atmakla sonuçlanan hede. Keşke atmak yerine bir yerlere versek...
Hayatımda hiç karşılaşamadigim eylemdir.
en fazla 20 lira bulduğum olaydır. millete bakıyorum 50 lira düşüren var 100 lira düşüren var bana denk gele gele 20 lira geliyor. Napıyorsunuz yerden aldığınız 100 lirayı 5 adet 20lik yaptırıp birini alıp gerisini tekrar sokağa mı atıyorsunuz anlamıyorum ki. hedefim büyük bir gün ben de http://www.sabah.com.tr/y...milyon-lirayi-teslim-etti bu dayı gibi parayı bulacağım.
az evvel 10 tl buldum sokağımda...
Türk lirası'nın değersizleşmesi, bu olayı sıklaştırır. Gerçi geçen aylarda 100 tl cebimden kayıp düşmüştü
(bkz: venezuela) (bkz: venezuela bolivarı)
Hiç bulamıyorum yav önüme değil havaya baktığım için galiba.
şanslı günde olunduna işarettir.
sosyal medyaya malzeme olabilirsiniz. yerde para görünce almayın.