bugün

bu düşünen kişi hala geç kalmış sayılmaz . iş ki bitirebilsin.
http://galeri8.uludagsozl...irim-dusuncesi_568935.jpg

sonuna kadar haklı bir düşünce.
ygs pratiğe bağlı, orda çıkan konuların zaten hepsini biliyor olacaksın. tek sıkıntın zaman olacağından öncelikle lise 2 ve lise 3 halledilmelidir.
Mat -1 bitir gerisi önemli değil.
yaz başında aldığım karardı.
sonra yaz biticek işte kitap açmadım.
isteyince eyleme dönüşebilecek düşünce. ben de sınava girdiğim yılın yaz aylarında sadece ygs çalışmıştım,bitmişti konularımın hepsi.
sözelleri bitirip, sayısalları da şubatta bitiren biri olarak söylüyorum, biraz kendini sıkarsan biter efenim.
alınabilir karar. yalnız sözde kalıyor en fazla 2 hafta sonra sıkılıp bırakıyor insan. sıcakta ders mi çalışırmış.*
Ilk başlarda hevelenirsin, başlarsın çalışmaya sonra özel ders öğretmenlerinle işi götürmeye karar verir, salarsın ipleri. O yüzden senin kafa güzel kafa şeklinde cevap verilesidir. Lakin bunu başarabilirsen istediğin yere %90 yerleşirsin, öbür türlü neyin nereye yerleşeceği malum zaten.
gereksiz eylem. çalışmanız gereken babalar gibi lys fizik ve lys biyoloji varken hem de.
Çoğu ygs yaz öğrencisi için planlamış bişey olsada suya düşmük bir plandır.
sayısalcılar için konuşuyorum, mat-1 ve fizik-1'i bitirebilirsiniz ama kalkıp türkçeyi ve biyolojiyi bitirmeye kalkarsanız sınava 1 ay kala g*t gibi kalırsınız. sakın böyle bir hata yapmayın bu dersler daha çok sözel ağırlıklı olduğundan hemen unutuluyor sakın türkçeyi bitirdim ben yeaa diye saçma sapan triplere girmeyin mümkünse yazın türkçe çalışmayın oturun fizik matematik kasın.
Dilciler için diyorum, lys 5 denemesi çözün. Ygs' yi unutursunuz.
hepimizin bir zamanlar aklına oturan düşüncedir. bunu fiiliyata geçirenler oldukça karlı çıktılar. tavsiyem, mat1'e en azından biraz bakın. sonrasında zaten lys 1'de bırakın integrali çözmeyi, sorularını bulamayacaksınız kitapçıkta.*
tamamen olmasa da başardığım düşünce.
bak eşit ağırlıkçıysan bi iki şey önermek istiyorum:
1- bu yaz gidyosun sağlam bi kaynaktan ygs matematiği bitiriyosun. mesela simetri. *
2-türkçe önemli sürekli paragraf basıyosun. belli bi zaman sonra paragraftan zevk almaya başlayacaksın ondan sonrası kolay.
3- sosyaller hiç önemli değil yani ben sınava iki kere girdim hem coğrafyam hem tarihim berbattı ama çok bi zararını görmedim.
4- en önemli madde budur ygs nin yüzde ellisi çalışmak yüzde ellisi sınav anıdır. hemen hemen herkes denemelerde aldığının 30-40 puan düşüğünü alır çünkü sınavın süresi çok sıkıntılıdır. eşit ağırlık olsan bile yetiştiremezsin dolayısıyla çok deli heyecan yaparsın ve ben iki senede bunun çözümünü bulamadım. sen ne yap ne et bul. hatta bana "sen ne güzel hiç heyecanlanmıyosun" derlerdi. yemin ediyorum ygs kötü geçince llys de mat2 sınavında yüksek puan almam lazımdı üst üste 4 5 soru çözemedim yemin ediyorum korkudan altıma sıçma seviyesine geldim. onun içün bu dediğim önemlidir.

ygs istediği kadar kötü geçsin HiÇ diyorum bak HiÇ öneli değildir o yüzden aban mat2 ye.
dediğim gbi bitir mat1 i her gün paragraf çöz sonra direk polinoma geç. dediğim gibi yaparsan trigonometri, türev ve integral in o kadar da zor olmadığını göreceksin.
bunlar tavsiyedir sonuçta bu önemli bir sınav ve herkesin kendine göre yöntemleri vardır ve hangisi sana en uygunsa o yolu izle rahat ol hayatının en hızlı geçen senelerinden biri olacak.
çok yanlış bir düşüncedir.ne ygs bir yazda biter ne lys bir senede.eğer böyle bi kolaylık olsaydı herkes 450 den yüksek alırdı.düzgün ve planlı çalışın.ne istediğinizi iyi bilin.neticede herkesin kendine göre bir potansiyeli var.
öyle bir şey yok ama olabilir de.
Mat fizik kimyayı bitirin yeter okullar açılınca cuma günleri okuldan gelip cuma akşamı film izlemek ya da uyumak yerine ygs çalışacağınız gün ilan edin ve çalışında kesinlikle biter illaki yaz tatilinde hepsi bitecek diye Bi şey yok bitiremeyenler kendilerini çaresiz hissetmesinler bu sınav disipli çalışanların başaracağı bir sınavdır yaz tatiline sıkıştırmak yıpranmak yersiz kalır düzen ve disiplinle çalışanlar başarılı olur.
ygs gunun de olma sinavi
ozdebir ve toderde iyi sonuclar.yapan ben sinavda cuvallamistim.

ozdebir de bir sayisalci olarak 30 tr neti cikaran ben gercek sinavda onun yari kadar cikardim.
güncel Önemli Başlıklar