bugün

sözlük yazarlarının küçük kardeşlerine, yiğenlerine ya da çocuklarına tavsiyesidir.
abiniz olarak söylüyorum ki kasvet varsa başarı yok.
zeki değilseniz ıkınmayın olm. olacağına varır vasat bi ünide takılırsınız. karı kız kesmeye vakit olur hem güzel güzel.
zeki iseniz zaten yolunu bulursunuz tavsiye aramayın siktir edin.
boşverin çalışmayın. Sınav ortalamasını düşürün binlerce kişinin hayır duasını alın.
siktir edin.
kamuflaj yeteneğiniz ne kadar iyi olursa olsun sözlükte yardım aramayın.
zincirlerinden kopmuşcasına soru çözün. son konu tekrarlarınızı yapın. düzenli uyuyun ve beslenin.
çalışın sonuçta son 1 ay çalışmayan insanlar da var en azından onları geçin. bu arada lys ye daha erken çalışmaya başlayın son 1 ayla kurtaramazsınız bu sefer götü.
boşverin çalışmayın. son 1 ay kala çalışacağınıza iki çay demleyin oturun çekirdek çitleyin.
Bırakın çalışmayın. Gelecek senenin hazırlığını yapın. Ben mesela gelecek seneyi düşünüyorum artık.
son 1 ay kala çalışmaya başladıysanız boşuna zorlamayın bu zamana kadar ne yaptıysanız onu yapmaya devam edin.
gidip soğan doğrayın.
Çalışmaya devam liseliler mesela ben o son bir ay çalışıp marmara da okuyanlardanım.

Şaka la şaka son bir ay da bi bok öğrenemezsin. Seneye artık.
abiniz olarak söylüyorum ki; ben bile ygs ye girebilirim, hatta ben giriyorum hemde abiniz olarak. ne mi yapacaksınız; atacaksınız kafaya devamı bedava. ben ne yapıyorum giriyorum çıkıyorum. bitti. seneye tekrar. hadi sınavınız da başarılar.
Öküz gibi çalışın, kalmış bir ay siktir et moduna girmeyin. Zaten siz bütün sınavlara son gün çalıştınız, bu da istisna değil.

Ayrıca zamanının sayısalcısı olarak söylüyorum: mat1 kolay oğlum, kafanı karıştırma, komple aritmetik oralar.
bırakın bu işleri ya son bir ay sınava mı çalışılır.
hadi çalıştın diyelim hangi birini yetiştirmeyi planlıyorsunuz.
son 1 ay yapılacak tek şey tekrardır bence
pes etmek yok yola devam.
Deneme çözün. Lys matematik konularını bitirmeye çalışın.
Diğer yazar arkadaşların söylediği gibi vahim bir durum yok ortada. Bir ay çok uzun bir süre. He sen hâlâ oturmuş bunları okuyorsan o zaman sana da bir şey demiyorum yani. Seneye girersin artık.
(bkz: sik kafalı liseli)
bana ulaşın, özel ders verebilirim.
çalışmaya devam edin iyice çalışın sözele asılın. sonra da resim kursuna yazılıp yetenek sınavlarına hazırlanın. 3-4 ayda bir yerlerde illa ki girdiğiniz bir yetenek sınavını kazanır mis gibi güzel sanatlar eğitimi alırsınız.

hatun desen hatun felsefe desen felsefe sanat desen sanat uygulama sergi müzayede konferans konser kokteyller uu uh hayatınız yaşar lan.

mal mal işletme okuyacağınıza...
sınav ve girmek sözünü yan yana çok kullanmayın yoksa malum son kaçınılmaz.
yapmak istediniz mesleği iyice düşünün. üniversite o kadar da önemli değil. bölüm önemli , okuyacağınız bölümün hayatınız boyunca size neler katabileceğini düşünün kararınızı verin gençler.
gaza gelip derse oturmayın yormayın kendinizi, zaten sene boyunca denemelerde ne yaptıysanız onun 10 aşağı 10 yukarısını alacaksınız. bak bunu yazın kenara sonra adam haklıymış dersiniz.
Sınıf öğretmenliği hedeflemeyin. Kontenjan ve alımları düştü. Atanamayıp ağlamayın sonra. idealiniz pdr olsun mis. Kpss'den 17 alıp da bursa'ya bi okula atanan tanıdığım var.