bugün

onerim sayisalcilar icindir sozelci olmadigim icin o bolumlerde okutulan dersleri bilmiyorum herneyse.

oncelikle artık ipini koparan baraji rahatlikla gecebiliyor ve maalesef bir muhendislik fakultesine yerlesebiliyor egitim kalitesinin dusuklugunden yada fizik,kimya biyoloji,matematik bolumlerine. sizin yapmaniz gereken tamda bu.ilk sene az calisip bu tip bolumlere yerlesip sadece ogrenmek icin derslere girip cikin emin olun 2.sene istediginiz yere geliceksinizdir.

sebebini kisaca aciklayayim,universite hocasi hangi universitede olursa olsun ister siirt ister odtu,siirti kucumsemiyorum yanlis anlasilma olmasin hocalar ezberci bir egitim vermez aksine ogretici ve yorum yapici egitim verirler buda bilgileri unutmamaniza hatta bilgi uretmenize yol acar ve sizi basariya yaklastirir.

universite onemli degil ornegin ege universitesi fizik bolumu sadece 198 puan, aynı zamanda fırat universitesi kimya muh. 203 puan bunları cok az calisarak yapabilirsiniz, ardindan oradaki hocalardan aldiginiz egitimle ikinci sene gercekten istediginiz bolume yerlesebilirsiniz ki burasi cok onemli;

ilk sene gittiginiz okulda okutulan dersleri gecerseniz diger sene gercekten hedefiniz olan ve yerlestiginiz universite ve bolumde o derslerden muaf olma ihtimaliniz cok yuksektir yani buyuk ihtimalle yil kaybetmezsiniz.elbetteki sectiginiz bolume bagli olarak 1-2 dersi alttan alirsiniz yada almazsiniz.

edit:bir yil herbirini okuyarak garanti demedim esprimi yaptin anlamadim ama herhangi birini okusan gidebilirsin heralde ama tip zor yani zaten tip isteyen biri esek gibi calismasi lazim soylede boylede.
istanbul elektrik elektronik muhendisligi basari sayiliyorsa yillar once yapmisligim var boyle biseyler.
ikisine de hiç çalışmadım amk. dpü ingiliz dili ve edebiyatı sayılıyorsa benimdir.
çalışmayıp 20-30 bin yapabilecek potansiyelde kişiyse, çalışıp 1-5 bin yapmaması kendinin kaybıdır.
1 yıl fizik okuyup fizik'i, 1 yıl kimya okuyup kimya'yi, 1 yıl biyoloji ve 1 yılda matematik okuduk mu 4 yılda hacettepe tıp garanti diyosun yani kardeş?
güncel Önemli Başlıklar