bugün

yeşil fener adlı bir flimdir. 1,5 saatimi bu flime ayırdığım için binbir pişmanım.
dc comics tarafından piyasaya sürülen bir çizgi romanın sinemaya uyarlamasıdır.
efendim filmin konusu oldukça klişedir, kahramanımız hal jordan denen kişi uzaydaki binlerce yaşam biçimi formundaki varlıkların mensubu olduğu evrenin koruyucusu yeşil fener birliklerine mensup bir uzaylının ölmeden önce seçtiği ilk insandır. (bu cümleyi nasıl kurduğuma inanamıyorum)yeşil taşlı bir yüzük verir elemana ve birde fener vardır vs.. eleman yüzüğü takarak düşünceleri somut şeylere çevirme gücüne sahip olur. ancak dediğim gibi oldukça klişe bir film olduğu için kahramanımız beni neden seçtiler ben denyonun tekiyim triplerinde bir müddet takılır sonra büyük karanlık bir güce karşı savaşıp dünyayı kurtarır herkes sevinir, insanlığın soyu devam eder falan filan.bununla birlikte bir dargın bir barışık olduğu bu tür fimlerin olmazsa olmazı taş gibi bir karı da içermektedir.
bilim kurgu, mutant filmlerine düşkünüm fakat bu film son derece sikindiriktir üzgünüm.
film bitince iki düşünce sizi sarıyor,
-tim robbins nası yaşlanmış lan,
-gideyimde yatayım bari...
masonik simgeleri ile dikkatimi çekmiştir.
(#15899467)
1-2 güzel görsel efektinin dışında zorlama bir filmdir, hani hiç yapılmamış olsa hiçbir kayıp olmazdı.

izlememek kayıp mı? asla değil.

bahsedilen masonik simgeler benimde dikkatimi çekmişti.

işte subliminal mesaj bu.
Beyaz tv de yayınlanıyor şu an.. Bilim kurgu..