bugün

ortadoğu kan ağlıyor, japonya bitik, emperyalistler leblebi gibi bomba atıyor, türkiye zaten bambaşka bi alem ama bazılarımızın derdi vay efendim aref neden birinci olamamışmış...

baakk sennn yaaaahuuu. vay anasını sayın seyirciler...

tabikide oturup karaları sarmak, abartıpta ağlayıp sızlamak gerekmiyor bu duruma ama, burda da neden aref birinci olamadı diye başlık açılması ne biliyim çok ilginç lan. *
(bkz: hey dostum sadece eğleniyorduk ha)
utanılası durumdur ama bazıları heeeep sadece eğlenir ve ciddi konulara hiç sıra gelmez.
buna "dünya ölüyor niye seviniyorlar lan" diyerek bakarsak doğru olan önermedir fakat konuyu açan arkadaş da her dünyada üzücü olan olay esnasında oturup 70 liği çakıp efkarlanıp ağlamıyordur...

buna yavşaklık değil sadece paraları olan ve o para sayesinde albüm çıkartan shov yapan yeteneksiz beş para etmez insanların yerine bir avuç yeteneği olan ve onlara fırsat verilen bir şey olarak görülse daha kayda değer olacak bir şey olarak bakmak gerek diye düşünüyor insan... ben de çok sevdiğimden değil...

diğer bir yandan;

inşallah yüce Rabbim bu sıralar dünyada olan olaylarda zarar görenlere sabır verir...

edit : haklıyım arkadaşım ne zorluyorsun , bilmeden sana mı bi laf veya başka bişi soktum onun acısı mı var ? arada yapıyorum böyle kusura bakma. *
dünya da olanlardan,
götümüze giren vergilerden,
benzinin litresine verdiğimiz 4 liradan,
nevruz diye esnafın anasını sikip cam çerçeve inidiren adamlardan,
kocasını karakola şikayet ettiği halde öldürülen kadından,
iyiye giden ekonomiyi bir de 2 çocuk babası asgari ücret alan babanın anlatımından dinlemekten,
artarak çoğalan işsizlikten...
hangisinden haberiz?
e tabi bunca şeye ses çıkarmayıp susup oturarak izlemek yerine "tek eğlencemiz televizyon, onu da eleştirmeyin" diye feryatlanmak, içine düştüğümüz derin sessizliğin bir patlaması olsa gerek.
musa vuruyor muhammed ağlıyor isa seyrediyor bizimkiler aref diyor.
bunu diyenler kaç oy attı arefe merak konusudur.
herkes yaptığının cezasını çeker. umrumda değil libya. japonya doğal afet kurbanı, anlarım. ulan çinde türkleri kıtır kestiklerinde dünya medya patronları kıçlarına buzlu badem sokuyolardı. keza, 74 e kadar kıbrıs'ta yapılan zulme insanlık seyirci kalıyor, bizleri işgalci olarak nitelendiriyordu. son 30 yılda teröre şehit verirken, ne ortadoğu ne avrupa kılını kıpırdatıyordu.
işte bu yüzden, ne mısır, ne libya sikimde değil.
bir nasrettin hoca fıkrasıyla durumu özetleyebiliriz. anlayana.

--spoiler--
Nasrettin Hoca, ağaçtan düşmüş, oflayıp pufluyor. Yanına gelenler "Azıcık sabırlı ol Hoca! Sanki ne olmuş da bu kadar nazlanırsın?" demişler.
Hoca: "Siz hiç ağaçtan düştünüz mü?" diye sorunca, hepsi de "Hayır" demişler.
Hoca: "Öyleyse, siz gidin de ağaçtan düşen biri gelsin benim yanıma" demiş.
--spoiler--
eğlence amaçlı bir sözlükte bir programdaki bir durumu eleştirmek kadar doğal bir şey yoktur. hem başlık bayağı da ilgi görecektir. günceldir. yavşaklık değil zaman geçirmektir amaç.
ben savaş olmasa da utanıyorum bu yavşaklıktan. imkanım olsa insan zulmü olan acun yarışmalarını kan ve gözyaşıyla bitiririm.
insan gerçeğidir. insan yek vücud tek düşünce olsa idi ne ortadoğu'daki deprem bu kadar insan öldürür ne de kaddafi'den söz ediyor olurduk.
sanki sen bütün gün libyaya, japonyaya ağlıyorsun. ateş düştüğü yeri yakar.

dünyada üzül üzül bitmeyecek kadar dert var ve benim derdim bana yetiyor.
sözlüğün türkiyenin aynası zannederek baktığımda, açılan başlıklar bana ne tür yavşaklıkların içinde yaşadığımızı anlatıyor.
videosundan izledim birincisini. bir kez daha utandım seyirci adına .eklemek durumundayım "ben gurur dumuyorum"
üniversite öğrencisi mi o seyirci ? utanmadan türkiye seninle gurur duyuyor tezahüratı yapıyorlardı. başka gurur duyulacak bir şeyimiz yok mu bizim ?
Ciddi konular yeteneksizsinizin işi değildir arkadaşlar bunu gidin tayyeap e söyleyin bence.
ve insanların başından hergün kötü olaylar geçiyorve herkesin eğlenmek biraz hakkı bu kadar sıkıntı içinde gülebilecek eğlenebilecek birşeyleri oluyor insanların.