bugün

(bkz: yaprak dokumunu izlemeyen kadin)
turkiye'de yasayip dizi bagimlisi olmayan var mi ki a dostlar; yeni gelmisim memlekete yorgunum,zaten neredeyse bir gun surmus yolculuk ardindan bursa terminale varmisim saat farkindan muzdaribim, allah allah ne beni almaya gelen var, ne bi sikim uzuldum hali ile ama birsey demedik, atladik babalar gibi otobuse evin yolunu tuttuk (3 bavul tasimaktayim bu sirada bir bavul neredeyse sadece siparis dolu hani kendi hammalligimi yapsam koymayacak.) neyse geldik evin onune bu sirada ailem disari cikmis kapiyi kilitlemeye calisiyor; seviniyoruz, sariliyoruz neyse arkadas soruyorum ne oldu gelmediniz almaya bekledim orada 1 saat mal gibi diye el cevap : sehrazat vardi anca bitti ..ebenin amina koim sehrazat diyorum icimden, ulan sehrazat ne !?, en son izledigim bi cocuklar duymasin vardi ona da kil olur elestirmek icin izlerdim ha bir de gelinim olur musun vardir ama onu ayri kategoriye koyarim zira taaa okulda bile internet vasitasi ile tedarik ediyor, istisnasiz kacirmadan her bolumunu zevkle takip ediyordum (yani o gunlerim her asktan geriye kalan sadece galatasaray ve gelinim olur musun uzerine kurulu arada da elektronik uzerine kafa patlatiyoruz ama o teferruat) tabi hergun yayinlandigi icin biraz cile oluyordu bizim oda arkadaslarina ama neyse..artik hergune bir dizi koymuslar boyle salakca birsey komsular toplanip birlikte izliyor ulan sacmalamayin be; pazartesi elveda rumeli, sali gunleri kara yilan atv'de ardindan kanal d'de sehrazat, carsambalari avrupa yakasi, persembe kurtlar vadisi, cumada salak sacma birseyler vardir ama simdi hatirlayamadim demek ki cop hafiza artik yaslaniyor neyse bu duruma alismak zor oldu; kankayi ariyorum oglum napicaz bu aksam cikalim bir yerlere olmadi vici'ye ya da espriye(bu arada espri de turku bar mi ne olmus, hey allahim ya) gideriz, el cevap: 'ya kanka yarin gideriz hem simdi aysu ile sehrazati izleyecegiz sende al tuba'yi gel'.. ebenin orekesi be kanka bunu bana yapmayin be ertesi gun bulusacagiz kizlar dizi kritigi yapacak,e sen zaten kilibik oldugun icin a hadi ya bak ben dikkat etmemisim diye tepki vereceksin (hos bunu ben de yapiyorum ,aaa oyle miymis hayatim bak ya, ilk defa duydum, allah allah) ben hepten fittiracagim ..artik anlamissinizdir ne kadar dolu oldugumu bu konuda kisaca dizi bagimlisi hatundan uzak durunuz diyeyim bu sekilde de yazimi sonlandirayim..
kurtlar vadisi bagimlisi erkeklerden farklari, seyrettikleri diziyi belirli araliklarla degistiriyor olmalaridir.

(bkz: kimler geldi kimler gecti)
ülke hatun oranının %90nine tekabül eder ki ve herne hikmetse %10nuna denk gelmemişimdir.Umudumda yoktur.Başa baş gider derler ama cık bu ülkede her erkeğe bir kadın düşmez.benim denkliğim arka sıradakiler izleyen bi bünye olmaz, yada yaprak dökümü,asi,aşkı memnu vs.direkt kızdan soğuma sebebi.dizi izlemiyo diyelim ferhat göçer dinliyordur en sevdiğim şarkıcı sezen aksudur serdar ortaçtır diyordur.akıllara zarardır uzaklaşma sebebidir.istediğimiz gibi birini bulmak için illa workshoplara katılıp mor kafalı rugan ayakkabılı kızlara mı asılmamız gerekiyo.isyanım var sözlük.
(bkz: sıla tokası)
(bkz: bihter yüzüğü)
erkek arkadaşı ile sürekli dizi modunda olan hatun modelidir.
tüm sosyal ilişkilerinde diziden aldıgı feyizle hareket eden hatundur.
(bkz: anne)
hiç dizi izlemediğini söyleyen hatun tipidir.
hep cnbc-e deki dizileri izler. öyle söyler. ya da belgesel.